ZMAJ kombajni

Pozdrav iskusni kombajneri !!
Sta bi ste predlozili nekome ko hoce da pocne da se bavi kombajnom (najverojatno malom zmajkom) a ima znaje koje mu omogucuje da sa lakocom razlikuje kombajn bunkeras od kombajna koji zneje u vrece. Odakle krenuti??

Naravno mala sala, ali generalno vrlo malo znanja,
 
Trajko je napisao(la):
Pozdrav iskusni kombajneri !!
Sta bi ste predlozili nekome ko hoce da pocne da se bavi kombajnom (najverojatno malom zmajkom) a ima znaje koje mu omogucuje da sa lakocom razlikuje kombajn bunkeras od kombajna koji zneje u vrece. Odakle krenuti??

Naravno mala sala, ali generalno vrlo malo znanja,
Procitas ovu temu od pocetka do kraja , i nadoknadices svo znanje. A u vezi kombajna sve zavisi koliko planiras da radis sa njim, mislim na povrsinu :cao:
 
Sa dva kombajna 133 i 141 ili 142 (nisam sig.) moj je brat usluzno drzao 3 sela i znejao svojih 15-tak ha zitarice. Sa novom zemljom (drzavna pod zakupom) sa oko 50 ha kaze da ce jedno od sela morati da ostavi, i najverojatno to ce da bude nase rodno selo sa kojih 60-70 ha zetve, pa mi je predlozio da ako sam voljan da se upustim u posao.. nije to brdo novca ali svoji poznati ljudi, bez problema oko naplate (naravno zna se to razvuci i do nove zetve), nema drugih kombajna znaci monopol i bez konkurencije sto u sustini i nije dobro, ali je ipak burazer radio to dobro i kvalitetno i ljudi su bili zadovoljni.

Naravno imacu nesebicnu pomoc od brata za pocetak oko spremanja kombajne za zetvu, do sada sam ja kad se zateknem pomagao ono istresi filter, nalij naftu, podmazi ono sto vidis, i tako, neko sam vreme i vezivao pogotovo na nasim nivama cak sam i par puta bio i kombajner u zameni al se nisam mnogo upustao u sustinu kombajne.

Skoro sve zmaj teme sam procitao, i skinuo neka uputsva za zmaj i tako pomalo ucim al videcemo kad bude dosao prakticni deo i kad cekic bude zaigrao kako cemo se snaci.
 
Nazad
Vrh