ZMAJ kombajni

Zašto da šalje na PP ,ima još zainteresovanih za takve ideje.Postavi da vide i ostali. :ppozdrav:
 
gogi666 je napisao(la):
Zar nebi trebalo da prolazi sva slama kroz secku?
Jel se na snimku vidi da rasipa i ispod pre secke! Nemoguce je da to sve ide izmedju slamotresa!
Koliko kosta secka za 171 sa pratecom opremom i gde se moze nabaviti!
poz
ima covek u beceju pravi secke za zmajeve kombajne al je skupo ::novac::
 
Članu Mići su ako ne grešim ugrađivali neki ljudi iz Šajkaša na 142-ku sa cenom od 1550 eura,pogon sa motora ne sa bitera.
 
Sta mislite o pogonu na hidrauliku za secku?
Post je spojen: [time]1295305718[/time]
_________________________________________________
o8v18h.jpg


Koliko bi vi platili ovu secku

Trazi 350,- ali nema nikakvih podataka!
Mozda ga sutra nazovem!
 
danger je napisao(la):
sta je to ::novac:: skupo,....................koliko=
tako oko 1500e , sve zavisi i do kombajna jedan moj drug je dao 3700e za zmaja 161 i za secku 1600e , ja imam samo kompletan rotor od 142 ako nekom treba
Post je spojen: [time]1295309568[/time]
_________________________________________________
gogi666 je napisao(la):
Sta mislite o pogonu na hidrauliku za secku?
Post je spojen: [time]1295280518[/time]
_________________________________________________
o8v18h.jpg


Koliko bi vi platili ovu secku , ljudi secka prvo mora da se balansira , drugo pogon preko bitera je vise nego dobar , trece nema potrebe za vecom snagom motora , ja radim 6g bez problema tako nemam nikakvih problema sve ostalo je filozofija

Trazi 350,- ali nema nikakvih podataka!
Mozda ga sutra nazovem!
 
Ljudi imao bi jedno pitanja ko je naknadno ugradivao secku na kombajn i sa kojim obrtajem ga okrece nije problem ako ne znate onda bi moli za obrtaj motora i promer remenica pa cu ja izracunati. Interesuje me pogon sa motora ne sa bitera.Molio bi za misljenje o ugradnji tarupove osovine kao secka na kombajnu .Puno vam hvala unapred!!! :ppozdrav:
 
gogi666 je napisao(la):
Sta mislite o pogonu na hidrauliku za secku?
Post je spojen: [time]1295280518[/time]
_________________________________________________
o8v18h.jpg
to je strava samo je problem snaga a to se dobija kapacitetom pumpe i hidromotora a postavlja se pitanje koliko motoru ostaje snage da to tera
 
I ja sam razmisljao o pogonu preko hidro motora pa sam na vasaru nasao jednog tipa ko prodaje hidro pumpe i motore i posle kraceg razgovora odbacio ideju. U startu ti treba pumpa veceg kapaciteta od onog sto fabrika ugraduje+hidro motor za okretanje secke koji opet nijeneki manji zbog opterecenja +creva za dovo i odvod ulja +neke sitnice ,i to sve uskladeno da punpa ne gura ni suvise puno ulja (jer zna da peni puno)ni suvise malo jer onda nenas snage i obrtaje i tu jos dolazi obrtaj uljnog motora (KOMPLIKOVANO) ovo je sto sam ja razumeo.Trebas se raspitati od pametnijih nego ja jer ostalo sto je govorio je meni bio spansko selo. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1295369201[/time]
_________________________________________________
Milosmit hvala za uputstvo puno pomaze! :ppozdrav:
 
hidro pumpa od 25 litara i hidromotor od 16 kubika imaju brzinu ali snaga je 6.5 kilovata tj mala za secku a brzina motora se racuna koliko litara pumpa podeljeno koliko kubika motor puta 1000
 
Evo resenja!!! Gvozdena bolest se ne leci!!!! ::traktor:: ::traktor1:: ::prica::
slika je malo losija ali nije nikakav problem..... :ppozdrav: ako bude potrebe vi napisite....
2njj0qf.jpg
 
Jedno pitanje ,dali vas muci stvar da ne mozete vrsiti da ne otvorite spiralu i kod slame narocito jecmene da se nakupi u slamotres jer znam jednostavna resenja ako vas interesuje napisacu :ppozdrav:
 
Samo mi se prve godine nabijalo jecmenih iglica u slamotrese kako god postelam vjetar i sita, kombajn i dalje prosipa, pa kad sam pogledao unutra, sva 4 postopana?!?

Onda i vise nikad se to dogodilo nije...

A sto se otvaranja spirale na 142 tice, u vojvodini nitko ziv nema s time problema. njivu pocinjes u lijevo, i dalje kosis u desno i nema problema ;)
 
Nazad
Vrh