ZMAJ kombajni

Ljudi el se meni cini il Z191 ima dosta ima u zelenoj boji!
Kod mene u selu ima isto jedan!
Znali li ko u cemu je bila fora!
 
Matić je napisao(la):
b_a_t_a je napisao(la):
Interesantno. :D Kolike su to male pare i gde se to moze nabaviti?
sve ovo mi je izaslo do 1500e a skinuto je sa zmaja sve sem hladnjaka i filtera znaci od zmaja je menjac,zvono,hidromotor,hidro pumpa,rezervoar,instalacija sve je to zmaj napravio 1984.godine a pumpa i hidromotor su nemacki sauer fabricki u zmaju montirani
 
Za vlasnike malih zmajeva...

kupio sam grlo i bocne reduktore s ovog kombajna za ~130€ Grlo kao novo s odlicnim uvlacnim lancima, a reduktori nemaju apsolutno ni malo lufta. mislim da sam dobro prosao, sve dok nisam poceo odvajati heder od grla...

Za one koji ne znaju, na zmajevima 13x kad se radi adaptacija za kukuruz, heder se mjenja skupa s grlom, sto znaci da kukuruzni ima svoje grlo a zitni svoje. U normalnim uvjetima se nikada grlo ne mora skidati s hedera, ali eto, ja moram...

Da se odvoji jedno od drugog, trebalo je meni samom oko 3 sata sarafanja bez prekida, s time da sam samo 5 sarafa polomio, a drugi svi su isli normalno.

Bocni reduktori su prica za sebe... svakog na mjestu drze 4 sarafa i dva "klina" dakle, odvrnu se sarafi, reduktor se povuce prema van, da se "klinovi" izvuku i reduktor se skida... Malo morgen, kad on od '76-e nije skidan, pa sam se i tu namucio ko medo, ali sam ih skinuo...



A sad pitanje za one koji su nekada imali tu cast da odvajaju heder i grlo i ponovno ih spajaju. Na koji nacin bi bilo naj lakse da ovo grlo ubacim na svoj kombajn? Prije na heder, pa na kombajn, ili prije na kombajn pa heder sa kombajnom nisaniti i tako ga sarafati?

Mislim da sad imam super priliku da izmislim brzo kopcanje hedera na mog zmaja, sto bi mi pomoglo kod nepristupacnih njiva... Sto mislite o ovoj ideji

Kako ovo ide na 142? tj koji je sistem laksi kod njega da se grlo namontira na kombajn, a nemas onaj dangerov izum za "ubadanje" grla?

I ako ima itko par slika od sistema kopcanja hedera na 142, bio bih zahvalan na njima...
 
Najpre kačiš grlo za kombajn pa onda priđeš glom i zakačiš heder.

Slikaću ti ja rešenje sa mog kombajna. Heder se za grlo zakači za max 10 minuta. Više vremena utrošiš za "nišanjenje" i prilaz nego li za kačenje.
 
Hvala Branko.

Nemam iskustva s kacenjem i otkapcanjem hedera, pa da pitam odmah ljude koji se u to razumiju da si prisparam muke.

Problem kod ovog zmaja je taj sto heder nema kuke s kojima ce se drzati za grlo, vec sve drze sarafi, samo je potrebno potrefiti makar dvije rupe s gornje strane...

Mislio sam odmah kad to budem radio (5. mjesec, kad zatopli) da odmah napravim neki sistem za brzo kopcanje i otkapcanje hedera. sto bi mi uvelike pomoglo pri garaziranju kombajna preko zime, i kad bih imao mogucost otkacivanja hedera "na brzinu" puno bih brze stizao do lose pristupacnih njiva, do kojih sad moram ici okolnim putem.

Samo me brine koliki je problem i koliko jake "kuke" bi trebale biti da se heder drzi na njima.

Sad s gornje strane grla ide 5 sarafa "kljuc 17" (ne znam one M oznake iz glave), sa svake strane okomito ide po 6 (ili :cool: "kljuc 13" sarafa u donjim coskovima po jedan "kljuc 19" i na ove "kuke" sto se na slici vidi sa svake strane po dva "kljuc19" s donje strane ide 5 komada "kljuc 17"

Cjelo cudo sarafanja, skinuti jos nekako al nanisaniti ga i potrefiti sve sarafe mi se nekako cini kao "nemoguca misija". Da su malo glavom mislili i da su napravili sistem za brzo kopcanje ustedjeli bi sarafa i sarafa, a bome i vremena da se sve to u tvornici sastavi.
 
Slikaću ti ja sistem na kombajnu koji je kod mene i izmeriti dimenzije sve koje te budu interesovale.
 
Ne moras nista mjeriti, jer se to "od oka" vidi sta i kako...

Zam da je bila tema gdje ste slali slike adaptacije kombajna za kukuruz i tamo se vidjelo sve i svasta na grlu od 142, ali da me ubijes sta god u trazilicu upisem, nista ne dobivam korisnog...

Danger i Mityo su poslikali sve zivo i nezivo, a vjerujem i neki drugi, ali se ovih dvojice sjecam...
 
SAKULJAN je napisao(la):
Istu ovakvu pumpu i hidro motor ima moj berac samohodni ruske proizvodnje je berac
ovo je skinuto sa zmaja za silazu 3 reda i sve je nemacke proizvodnje marka sauer getriebe proslo servis sve u fulu inace kapacitet 105 litara u minuti sto znaci da moze da tera motor od 100 konja ladno
 
PozZ svima ja sm nov u ovoj temi pregledao sam sve strane bas je ok
evo nekix moji resenja na zmaju i jedna konstatacija da donje sito
bude fiksno fi9mm ide bolje.manje prosipa
350pk5d.jpg
2vilfz4.jpg
ilhifd.jpg
 
Nije losa ideja za kipovnje...ja ovih dana nesto razmisljam o nekom sistemu.Ova varijanta daje ideju o na pr. postavljanju jednog malog elektro-vitla 12v. na mesto gde na pr. ulazi sajla uz oprugu koja mora vratiti lulu na mesto.
U svakom sl. :bravo: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh