ZMAJ kombajni

neznam koliko vredi,nije na prodaju,ali meni vredi puno!ja neradim usluge,svoje pokosim na vreme i parkiram ga.mali je potrosac goriva i nije kvarljiv. :D
 
Imam ja isti takav , prvi vlasnik od 87 god. nisam ga farbao jer nema potrebe, i sve stoji na mestu osim prese koja stoji u shupi.
Kad smo ga uzeli niko drugi nije imao u selu, pa smo onda radiliiiiii, sad se vec nakotilo krseva i polovljnjaka, tako da malo manje , ali ista prica, svoje na vreme i po nesto pored i garaza , ne trazi nista osim redovnog podmazivanja i slicnih vozaca ( naravi).


Nego zasto ti guma stoji naopako jesi to prebacio desnu bila ti jaca?
Pozdrav svima i srecna nova godina i sve ono redom kako ide
 
nije nego vulkanizer krpio pa nije dobro okrenuo smer,majstorska posla.nego krecar stavi sliku tvog kombajna da vidimo kakav je.
 
Imam i ja 132rm it 81.g. i mogu vam reci da sam s njim stvarno jako zadovoljan. Djelova ima na svakom cosku i sto je najbitnije, jeftini su. Vlado, jel imas pogon bubnja preko varijatora ili dvoredni lanac? Ako je lanac, onda je to savrsena kombinacija, a ako je remen, onda znas koliki problemi nastaju kad dobije remenica lufta na kajli i koliko jako remen nateze osovinu prijemnog bitera. Najoptereceniji lezaj na kombajnu je desni lezaj na prijemnom biteru i taj lezaj dva puta dnevno mazem... A ako je pogon bubnja preko lanca, taj lezaj je puno rastereceniji, i samo ficukaj u takvom kombajnu.

Cjene im se u HR krecu polovnima, ali s dobrim gumama i da su garazirani stalno od 2000€ pa na vise. AKo je radio kukuruz, spasa mu nema, tu jako odlazi mjenjac, limovi oko bubnja, ma kukuruz izlupa cjeli kombajn. 3 reda heder nosi samo tako. Ko ga tera polako njemu ce biti uredan, al ko ga oplete malo brze ( A u kukuruzu je 13x stvarno brz kombajn) jako ga razbije, i taj vise za u psenicu terati nije.

Svoj kombajn bi mjenjao samo i jedino za z-135 i drugo nista. Veci mi ne treba, a ovaj mi je sasvim dovoljan. Uradi godisnje mojih 12kj psenice, 8-10kj soje i oko 30kj usluzno jecma, psenice i zobi. Sve u svemu, jako dobri i zahvalni strojevi.
 
imam remen na varijatoru bubnja,ali kada sam ga sredjivao eleminisao sam sve zazore,tako da za sve ove godine nisam imao problema. :cao:
 
E taj varijator bubnja im je bolest.Ja letos remontovao komsiji varijator bubnja na 133,samo sto je on malo odlagao popravku pa otisla osovina,lezajevi,zeznuo disk,haos napravio.Inace,Zmaj je za nase uslove prava mera,samo mi je zao sto se vise ne rade.
 
Moja osovina prijemnog bitera je kod prijasnjeg vlasnika "popravljana" tako da je povaren kanal za kajlu i ponovno proglodan... Mozete si misliti na sta to lici... Ja prije iduce sezone apsolutno moram mjenjati kompletan prijemni biter i pokusavam vec neko vrijeme nabaviti lancanike za 133, ali nigdje nema...

Varijator bubnja je problematican, jer su remenice daleko od lezajeva, pa natezu osovinu, jos pogotovo ako se kombajn cesce stopa. lanac toliko ne nateze osovinu, jer je blize lezaju i jer nije stalno utegnut, a na mjestu gdje bi remen proklizao lanec ce progurati masu. Jedino treba iz sigurnosnih razloga malo olabaviti plosnati kais, da ne bi bilo lomova dalje, kao se bubanj i zastopa.
 
Bobo je napisao(la):
Imam i ja 132rm it 81.g. i mogu vam reci da sam s njim stvarno jako zadovoljan. Djelova ima na svakom cosku i sto je najbitnije, jeftini su. Vlado, jel imas pogon bubnja preko varijatora ili dvoredni lanac? Ako je lanac, onda je to savrsena kombinacija, a ako je remen, onda znas koliki problemi nastaju kad dobije remenica lufta na kajli i koliko jako remen nateze osovinu prijemnog bitera. Najoptereceniji lezaj na kombajnu je desni lezaj na prijemnom biteru i taj lezaj dva puta dnevno mazem... A ako je pogon bubnja preko lanca, taj lezaj je puno rastereceniji, i samo ficukaj u takvom kombajnu.



E pazite sad ovako , moj otac je to provalio jos kad smo ga uzeli, da taj lezaj najvise strada.
Tako da smo tu stavili dva lezaja jedan pored drugog, kupili novo kuciste i kod majstora obradili prosirili da mogu da stanu dva komada i od tad a ima godina dosta
nijednom ga nismo skidali vise.

Tako da ako hocete to vam je resenje zauvek.

A slike cu staviti neke koje imam od letos, sad ne u garazi mrak i nema mesta da se slika i sve lepo vidi.

Srecna nova godinaaaa
 
zzivica je napisao(la):
A kako sipaš dizel,sa tavana?
Post je spojen: [time]1293120799[/time]
_________________________________________________
Kako možete da kratite hedere kad nemora da kosi punu kosu.

Skracivanje hedera nije zbog loseg gutanja mase vec zbog puteva i prolaza u njive! :)
 
Ja sam za desni lezaj prijemnog bitera znao i prije nego sam kupio kombajn. Zahvaljujuci forumu i forumasima ;)

ovo sam takodjer citao da se stave dva lezaja i da onda nema problema oko toga... Zivo me zanima kako to izgleda, jer moram kupovati novu osovinu prijemnog bitera pa kad to budem mjenjao, da odmah preradim i ja kuciste. Zao mi varijator bubnja mjenjati lancem, ali remen spana taj lezaj i unisti ga jako brzo...

Takodjer je problem kod mene omotavanje trave oko osovine prijemnog bitera i u manjoj mjeri oko osocine bubnja. Treba na kucista zavariti komad cjevi da pokrije osovinu skroz do lima bitera, da ne bude gola osovina, i nece se toliko ni lezajevi prigrijavati. Tu sam i ja malo kriv, jer mi se ne da u travnatim njivama svaki krug stajati i cistiti nakupljenu travu, vec kad kipam, a do tad je mast vec iscurila iz lezaja. natiskam novu mast u njega i teraj dalje...

Treba uzeti lezaj bitera, i potraziti takav dvoredni, samo ugadjajuci. Mislim da bi to bilo bolje rjesenje i za bi zauzimalo manje mjesta nego dva obicna lezaja. Lezajeve koje sam nabavio za biter, sam otvorio s jedne strane da ih mogu podmazivati, i na desnom lezaju je samo 5 velikih kuglica, a za toliko veliko opterecenje. To me posebno razocaralo, ali sam ga svejedno stavio, jer drugi nisam imao...

Bas cu potraziti takav dvoredac i preraditi kuciste da on stane unutra.


A sto se tice skracivanja hedera na 142, da ga kupim danas, sutra bi mu skracivao heder na 3.6m. Radio sam na 142 dok je imao original heder i gazda ga je ganjao kao da je tudji, koliko god heder moze gutati, tako ga je tjerao. rasipa cijelo cudo u psenici, a lomovi svaki dan, al DOSLOVCE svaki dan neka osovina, neki lanac, neki lezaj i tako. nije bilo dana bez sarafanja. Prolazenje sa sirokim hederom, uzas. Jedne godine je dao srezati heder i kad smo ga poterali po psenici. to je islo kao ludo. pogon kose vise nije odlazio, jer je kosa manja kombajn se nije gusio, jer ne ulazi vise onoliko mase u njega, provlacili smo se kroz kojekakve sikare s kombajnom puuuuno lakse nego s 4.2 a kombajn je radio puno mirnije, bolje, cisce je izvrsavao, a rasipa nije bilo...

Dnevni ucinak ovog kombajna sa skracenim hederom je bio puno veci, jer se lakse dolazilo do njiva, nije se vise toliko kvario (moze se reci da se nije kvario uopce).

Jednom rijecju, mi smo se ovdje preporodili s takvim kombanom, s obzirom da su male njive, tesko dostupne, nakosi teren... Ovdje je sve lakse s uskim hederom.
 
Pozdrav , pa mogao si da znas za to kad si kupio kombajn skoro a da si kupio kad i mi tj. 1987 video bi taj zivi forum, kombajneri sa iskustvom i nazovi majstori .

Pozdrav jos jedan
 
da ne sistam 200 stranicu jer necu do sutra pregledati,sta bolje zmaj 143 ili 190?koliko je ucinak z143 i z 190?
 
robert je napisao(la):
da ne sistam 200 stranicu jer necu do sutra pregledati,sta bolje zmaj 143 ili 190?koliko je ucinak z143 i z 190?
Ja da imam takvo pitanje meni bi bila uzivancija da to procitam i ja sam i procitao
A odgovor ti je po meni 190
 
sve zavisi,psenice jako malo,posto se ne seje kod nas,soju recimo oko 60,70 jutara,a kukuruz jos nisam radio,to jest krunio,posto nemam adapter,pa bi uzimao sa adapterom,pa bi imao i kukuruz da radim.
 
190 je super kombajn,ali motori su im bolna tacka.idu dok idu cim se jednom generalisu to vise nije to.a za tu povrsinu 143 :D mladji lepsi i drzi cenu.
 
zna li neko mozda koliko kostaju sine za zmaj 162:haha: :sta: nisam uzimao nikad,,a sad moram da ih zamenim... :ppozdrav:
 
gledao sam oglse,143 ima raznih sto se tice cene od 13000E pa do 16000,17000 E. a 190-ke ima od 8000 do 10000 E videcu,razmislicu
Post je spojen: [time]1294228988[/time]
_________________________________________________
koliko slamotresa ima z143?
 
Nazad
Vrh