ZMAJ kombajni

Hvala. Inače prethodni vlasnik je tarupao sa njim, videćemo kad stigne do kukuruza. :ppozdrav:
 
Ok tamo, ide kod nas su izbacili te tarupe jer teško idu i sa 191 moraš da miliš da bih uradio kako treba još ako ima onih humki po njivi tada nastupa haos.
 
Kažem videćemo, nije mi to toliko ni važno ako nebude moglo imam četvororedni zmajev tarup, remontovan prošle godine, tako da nema zime.

zzivica je napisao(la):
A kako sipaš dizel,sa tavana?
Post je spojen: [time]1293120799[/time]
_________________________________________________
Kako možete da kratite hedere kad nemora da kosi punu kosu.

Sipa se na pumpi, a verovatno ga je čovek skratio da može da prođe, očigledno je u pitanju brdski kraj.
 
142-ka sa 3,6m hederom nema ništa manji učinak od 4,2m hedera a mnogo lakše radi , za transport da ni ne govorim. Iz iskustva.
 
Bubu je napisao(la):
@ZRENJANINAC

Kod nas u selu ima 2 takva adaptera sa tarupom. Jedan je u sprezi sa 151-com a jedan sa 191-com i oba rade bez poteskoca. Recimo taj 151 ima Mercedes motor OM352A i nista ne ide sporije od naseg 162 koji isto nosi 6-redni adapter i ima isti motor.
ja hocu da uzmem adapter za kukuruz za zmaja 162 pa me interesuje jel ide dobro sa 6-rednim i kojom brzinom ga teras.... :ppozdrav:
 
To gore jeste rezervoar za gorivo ali se u njemu nalazi voda za rezwrvu koja je povezana sa hladnjakom tu se nesipa gorivo :cao:
 
Moj komšija ima adapter 4 reda na 162-ci sa klasičnim tarupom i ide kao nevreme po njivi,na kombajnu je MB motor
 
Matić je napisao(la):
Moj komšija ima adapter 4 reda na 162-ci sa klasičnim tarupom i ide kao nevreme po njivi,na kombajnu je MB motor
ne mogu naci nigde 4 reda za njega,,a da uzmem od 142 pa da prosirujem usta pravo da ti kazem mrzi me...ali bilo bi mi bolje... ::namigivanje::
 
Nije tacno. I ja se raspravljam sa mojim kompanjonom clanom Tesin bas na tu temu. Evo u selu kod nas uspesno vec par godina radi jedna 161-ca sa adapterom od 125-aka, 4-rednim i fabrickim gumama 23.1x26 i ne cepa redove ako je sastav relativno dobar..
 
Bubu je napisao(la):
Nije tacno. I ja se raspravljam sa mojim kompanjonom clanom Tesin bas na tu temu. Evo u selu kod nas uspesno vec par godina radi jedna 161-ca sa adapterom od 125-aka, 4-rednim i fabrickim gumama 23.1x26 i ne cepa redove ako je sastav relativno dobar..
ako negazi redove,,po mom misljenju bolji bi mu bio onda adapter od 4 reda...ali moram ja to proveriti kuda on gazi... :ppozdrav:
 
Jedini problem sa 6-rednim adapterom na 162-ci je taj sto ne moze da se obidje pun krug na 400m duz ako je kukuruz rodniji od 5t/kj.
Mislim da cemo mi nas adapter skratiti na 4 reda iz 3 razloga-u startu ce nas tarup kostati bar 500 evra manje, ostace nam delova u rezervi i necemo morati da mislimo o rodu kukuruza sto se kapaciteta bunkera tice...
 
SrdjanM. je napisao(la):
Bubu je napisao(la):
Nije tacno. I ja se raspravljam sa mojim kompanjonom clanom Tesin bas na tu temu. Evo u selu kod nas uspesno vec par godina radi jedna 161-ca sa adapterom od 125-aka, 4-rednim i fabrickim gumama 23.1x26 i ne cepa redove ako je sastav relativno dobar..
ako negazi redove,,po mom misljenju bolji bi mu bio onda adapter od 4 reda...ali moram ja to proveriti kuda on gazi... :ppozdrav:
Kod nas na john deere-u, je zmajev heder 4 reda (6 redi skracen na 4, po meni laksi nacin) a sirina bubnja 125, gume 23,1x26. Jedan tocak ide redovno izmedju redova, a drugi blago nakrivljuje red, tako da i tarupiranje posle njega nije problem, a jos ako bi bio tarup na hederu, onda uopste nemas brige. :ppozdrav:
 
Bubu je napisao(la):
Jedini problem sa 6-rednim adapterom na 162-ci je taj sto ne moze da se obidje pun krug na 400m duz ako je kukuruz rodniji od 5t/kj.
Mislim da cemo mi nas adapter skratiti na 4 reda iz 3 razloga-u startu ce nas tarup kostati bar 500 evra manje, ostace nam delova u rezervi i necemo morati da mislimo o rodu kukuruza sto se kapaciteta bunkera tice...
lepo razmisljas... :D ja sam ove godine imao 8613kg/jutru... kojom brzinom ga teras sa 6-rednim..:haha:?
 
162-ka 4 reda adapter :D :D :D :D :D
Ako sijete kukuruz tj sastave pravite ispot 60cm onda ima problema ali preko 60cm nikakvih. Dosta vršim a problem ima samo kod pohlepnih koji naprave sastave ko da siju repu.
 
abro je napisao(la):
162-ka 4 reda adapter :D :D :D :D :D
Ako sijete kukuruz tj sastave pravite ispot 60cm onda ima problema ali preko 60cm nikakvih. Dosta vršim a problem ima samo kod pohlepnih koji naprave sastave ko da siju repu.
ajde ubaci koju sliku sa 4-rednim,,ako te ne mrzi.... :cao:
 
Nazad
Vrh