ZMAJ kombajni

Ni kačenje ni pogon nije isti...

Post je spojen: [time]1293230222[/time]
_________________________________________________
Kod 161-2 su problem spirale, malog su prečnika i ne stiže da "odnese" masu do levatora i u bunker.
Radio sam sa 6-rednim a sada sa 4-rednim adapterom...
Sa 6-rednim miliš po njivi i to zna da pravi problem ako su valjci na donjoj granici, gura, masa ne ulazi, itd.
Sa 4-rednim to nije problem, komotno ide 4 i više km/h
Spirale stžu da odnesu masu, kompenzuješ zahvat i brzinu...
Najbitnije je da je učinak isti, ali se i više gazi njiva...
 
Kod mene se isti problem javlja.Ako brze vozim pocne da puni vetar.Ne znam da li bi moglo nekako ubrzati spiralu? :sta:
 
b_a_t_a je napisao(la):
Kod mene se isti problem javlja.Ako brze vozim pocne da puni vetar.Ne znam da li bi moglo nekako ubrzati spiralu? :sta:
Nije rešenje ubrzati spiralu.
Jedina pomoć je zameniti spiralu ovršene mase tj. čistog zrna, ako je jednoredna sa dvorednom.
Inače problem je u prečniku spirale i dimenzijama elevatora, što je uspešno rešeno kod kombajna serije 170-171; 190-191.
 
milan_spay je napisao(la):
b_a_t_a je napisao(la):
Kod mene se isti problem javlja.Ako brze vozim pocne da puni vetar.Ne znam da li bi moglo nekako ubrzati spiralu? :sta:
Nije rešenje ubrzati spiralu.
Jedina pomoć je zameniti spiralu ovršene mase tj. čistog zrna, ako je jednoredna sa dvorednom.
Inače problem je u prečniku spirale i dimenzijama elevatora, što je uspešno rešeno kod kombajna serije 170-171; 190-191.
mislim da nije problem spirala nego elevator ovrsene mase, jos ako su gumene lopatice potrosene.
 
b_a_t_a je napisao(la):
A da li bi mogla spirala i elevator od 171 na 161-162?
Kako kaže naš uvaženi član Sava:"Uz brusilicu,aparat za varenje i malo volje sve je izvodljivo".
Tako i u ovom slučaju samo ne znam da li je isplativo toliko ulagati u toliko stare i izterane mašine.
"Unapredićeš" jednu stvar pa će potom trebati drugu,pa treću i tako redom...
Igre bez granica :ppozdrav:
 
Upravu si,to su igre bez granica.Najbolje je ostaviti kako jeste,pa kako je islo do sad neka ide i dalje. :ppozdrav:
A mozda neko vreme i necemo imati prinos kao ove godine. ::namigivanje::
 
Tačno tako, bolje ceo dan sa pola km/h sporije nego jurcati pa posle dva dana stajati i to opravljati, a :cool:
 
sta kazete za ovu ZVER od masine
kp3s9.jpg
 
zverka je super,nego ispod natpisa nemas obaveznu nalepnicu zabranjeno pusenje i papir na kome pise ko je odgovoran ako neko prekrsi zakon pusenja,kazna za to nije mala,i jos jedno pitanjce,zasto nema stakla na vratima,jel to da bolje vidis na retrovizor
 
dobro zapazanje! ::svaka cast:: zato sto ga nisam imao kada sam ga sredjivao,a sada nikad da ga stavim.
Post je spojen: [time]1293655179[/time]
_________________________________________________
20teyrn.jpg
 
a sta ces kad sam video,tako i meni jedan clan kad sam okacio sliku mog zmajceka on prokomentarisa kako mi prednje gume nisu od istog proizvodjaca,a bas te godine mi leva eksplodirala pa sam stavio novu a desna ostala stara i njemu to upalo u oko ::namigivanje::
 
Branko je napisao(la):
Vlado, koliko te je koštalo to "sređivanje" zverke i šta si sve na njemu radio?
vidi druze sredjivao sam ga pre 8 godina ali sve sam pregledao i zamenijo sto je trebalo.tada sam ga i ofarbao.nije to bilo skupo,jer delovi za njega nisu skupi.jako je zahvalan,skoro svi lezaji se podmazuju,garaziran je i kosi godisnje oko 60 kj. psenice i prve tri godine sam ksijo po 30 kj. suncokreta.
 
Nazad
Vrh