ZMAJ kombajni

Stavio sam ovu sliku, jer znam da su svi nesto izmisljali i pravili, sjetim se samo dangerovih federa i kirajevog produzetka nosaca cjevi... Meni ovo puno ljepse i elegantnije izgleda, a posao odradjuje samo tako...
 
Ovde se za sad govori o vecim zmajevim kombajnima ali ja bi hteo jedan savet za zmaj 133 ako je moguce. Letos pred kraj sezone mi se desavalo da mi na odredjenom gasu u transportu baca varijator na menjacu da mi se i platforma tresla, pa me zanima misljenje posto planiram da ga rasturam dal je lager veliki na osovini ili i iglicasti unutra. Kakva su vasa iskustva? :cao:
 
steva mrštanac je napisao(la):
Ovde se za sad govori o vecim zmajevim kombajnima ali ja bi hteo jedan savet za zmaj 133 ako je moguce. Letos pred kraj sezone mi se desavalo da mi na odredjenom gasu u transportu baca varijator na menjacu da mi se i platforma tresla, pa me zanima misljenje posto planiram da ga rasturam dal je lager veliki na osovini ili i iglicasti unutra. Kakva su vasa iskustva? :cao:

Kod mene je pre nekoliko godina poceo stalno da kida pogonski kaiš i nije hteo da vraća varijator, i nikako nismo mogli da ustanovimo sta je, dok ga nismo rasturili.
Zamenili smo lamelu jer je srce bilo pri kraju, zamenili igličasti, i zamenili tanjire remenice i od tad nema problema. Tanjiri remenice su imali luft u osovini tj kajla se pojela, pa su se onda trkali tanjiri i palili kaiš.
A dok to nismo uradili, mislili smo da su loši kaiševi , pa smo naručivali Optibelt, ali i njega je otkinuo za čas.
U jednoj njivi na brdu je uspeo 2 kom. da otkine, da poludiš.
Tako da rasturi to polako preko zime i zameni sve sto treba u menjaču, ima tamo i jedna mala osovina koja se rasklima, to smo menjali davno kad smo rasturali menjač .
Ako nemaš knjigu ja imam komplet knjige za 133 sa svim delovima i crtežima .

Pozdrav svima koliko vas ima
 
Gospodine @jbrtka
Voleo bih da nam pobliže objasnite ta dva bubnja na Zmaj-evim kombajnima.Ja se već jedno izvesno vreme bavim sa kombajnima pa još nisam čuo za to i jako sam zainteresovan da i ja naučim nešto novo.Hvala unapred.
 
krecar je napisao(la):
steva mrštanac je napisao(la):
Ovde se za sad govori o vecim zmajevim kombajnima ali ja bi hteo jedan savet za zmaj 133 ako je moguce. Letos pred kraj sezone mi se desavalo da mi na odredjenom gasu u transportu baca varijator na menjacu da mi se i platforma tresla, pa me zanima misljenje posto planiram da ga rasturam dal je lager veliki na osovini ili i iglicasti unutra. Kakva su vasa iskustva? :cao:
Imam katalog i dobro poznajem kombajn menjac sam sam rasturao pre tri god menjao sam onaj veci zupcanik i sve je ok unutra. Kais sam stavio nov al ga jede na jednu stranu i pali na usponu a dosta i trese ja mislim da je u pitanju lager ili osovina i diskovi-tanjiri da imaju lufta u osovini i kajli.

Kod mene je pre nekoliko godina poceo stalno da kida pogonski kaiš i nije hteo da vraća varijator, i nikako nismo mogli da ustanovimo sta je, dok ga nismo rasturili.
Zamenili smo lamelu jer je srce bilo pri kraju, zamenili igličasti, i zamenili tanjire remenice i od tad nema problema. Tanjiri remenice su imali luft u osovini tj kajla se pojela, pa su se onda trkali tanjiri i palili kaiš.
A dok to nismo uradili, mislili smo da su loši kaiševi , pa smo naručivali Optibelt, ali i njega je otkinuo za čas.
U jednoj njivi na brdu je uspeo 2 kom. da otkine, da poludiš.
Tako da rasturi to polako preko zime i zameni sve sto treba u menjaču, ima tamo i jedna mala osovina koja se rasklima, to smo menjali davno kad smo rasturali menjač .
Ako nemaš knjigu ja imam komplet knjige za 133 sa svim delovima i crtežima .

Pozdrav svima koliko vas ima
 
Kaparisana 171 iz Deronja!
10300,-
1990god.
Hederi za zito i kukuruz
Sasvim ispravna i spremna za rad!

Imali smo 170 i pre 5 dana otisao za 10000,-
Za mene je razlika velika!

poz :ppozdrav:
 
procitao sam vec dosta stranice i ne vidim da je negde pricano o zmaju 150.kakav je kombajn,koliko je ucinak za dan?koliko ks?
Post je spojen: [time]1290261597[/time]
_________________________________________________
151 :ppozdrav:
 
Pitanje .... Sta vi mislite dali bi bilo loma zrna ako se stavi umesto elevatora sa lopaticama stavi spirala?

20sjfo9.jpg

334ovi9.jpg
 
Nazad
Vrh