ZMAJ kombajni

Loma bi sigurno bilo više, ali ne razumem zašto uopšte razmišljaš o takvoj prepravci, kada je kostruktor tu stavio taj elevator.
Spirala sa povećanjem ugla pod kojim se masa izvlači ima sve manji protok.
Ako tu ubaciš spiralu, kombajn skoro sigurno neće moći da transportuje soju kroz nju, upravo zbog pravelikog ugla.
 
Sve je ok vuce masu i sve ide ,samo sam razmisljao zbog spanovanja lanca habanje zamena i to, imao sam dosta problema sa povratnom masom kidao mi non stop lanac pa sam razmisljao na tu soluciju da stavim spiralu ,neverujem da neki kombaj ima spirale pa sam pitao sta vi mislite o tome?
 
miroslav k je napisao(la):
MONTOYA je napisao(la):
ne skoro već 100% neće moći soju
a kada se napuni sprala pšenice ili kukuruza taj prenos ako bi bio na jedan kaiš sigurno bi stao
moje mislenje je da moze spirala nema veze ugao, obrtaji su u pitanju, loma bi bilo vise sigurno.@sutjescanin sta je problem sa elevatorom? nestize da vuce masu ili?

Ima veze itekako.
Ja sam prebacivao stočni grašak Junior sa spiralnim transporterom, koji je bio pod uglom od nekih 35-45 stepeni.
Spirala se non-stop gušila, tako da sam je morao puniti malo po malo. To isto bi se desilo i u kombajnu.

@sutjesčanin

K'o što rekoh, da tako nešto može, konstuktor bi to već uradio.
 
@ branko da mnoko toga konstruktor je izostavio na zmaju al na prolece postavicu slike sta je sve izostavio i sta cu sve da uradim na zmaj 142 pa cemo pricati dal sam pogresio ili sam uradio pravu stvar,to je jedna od ideja koje imam u planu da stavim ajli raspitivacu se jos koliko bi posto imati loma sa piralom
 
Gospodine @Sutjescanin
Spiralni transporteri se uglavnom koriste za horizontalni i transport pod uglom, a redje za vertikalni transport i to na kraća rastojanja.Ovaj način trasporta se izbegava jer zbog trenja zrna o oplatu transportera i o samu spiralu izaziva dosta loma na većim dužinama transportera.To možete da primetite i kada otvorite spirale ovršene i povratne mase na kombajnu da ima dosta izlomljenog zrna.Inače ima kombajna koji u povratnoj masi koriste spiralu u skoro vertikalnom položaju (Sampo, neki modeli New Holland ...), i u ovršenoj masi nakon elevatora koji nosi vertikalno postoji sporala koja dalje nosi masu u bunker.Kao Sampo kombajna je ova spirala problematična kada u usevu ima trave dolazi do gušenja vertikalne spirale.Dosta je problematično dimenzionisati horizontalnu i vertikalnu spiralu da bi to idealno funkcionisalo i najveći problemi nastaju na samom spoju izmedju vertikalne i horizontalne kada masa menja smer kretanja.Nemojte ovo shvatiti da Vas odgovaram od ideja o unapredjenju Zmaja samo ukazujem na nedostatke ovog načina transporta.
Evo i slika i kataloga rezervnih delova za kombajn Sampo gde je predstavljena spirala povratne mase:
2vih268.jpg
2w50gev.jpg

Srećno u unapredjenju :cao:
 
@ panonstib ok hvala na savetima ako je tako odustajem od spirala ,imam u planu da napravim:da sa jednog mesta podmazujem sve spoljne lezajeve, da sprovedem sa gumenim ili bakarnim cevima do jednog mesta gde cu postaviti mazalice,da napravim bubanj oko hladnjaka koji se okrece i sam cisti od prljavstina kao na 191,secku za slamu sa klatecim nozevima i tarup sa tri noza na adapetru za kukuruz.postavicu nekoliko slika sa idejama koje imam u planu pa da malo caskamo dali bi bile izvodljive.

Razmisljao sam da umesto drvenih lezaja na slamotresu stavim lezajeve od tvrde plastike sta vi mislite?
 
Sutjesčanin, sjajne su ti ideje.
To o centralnom podmazivanju je ideja koju i ja imam nameru da sprovedem.
 
Gospodine @Sutjescanin
Opet ja.Što se tiče podmazivanja sa jednog mesta malo pročitajte sajt Vogel koji pripada komaniji SKF koji proizvode uredjaje za centralno podmazivanje koje se ugradjuje na gradjevinskim, transportnim, poljoprivrednim ...... mašinama.Tu ćete dobiti neke ideje jer i strani kombajni se podmazuju na jednom mestu ali svaki ležaj posebno zbog toga što nije moguće odrediti tačnu količinu maziva prolikom centralnog podmazivanja za svaki ležej (odnosno zbog dimenzije ležaja).Imam predloge i za ostale delove, ali ćete me zamrzeti jer stalno nedjem neke zamerke. ::sramota::
5pezo8.jpg
21nhxz8.jpg
 
Idem malo u off ali zelim da se ukljucim. Ja sam isto razmisljao da delimicno prepravim podmazivanje tesko pristupacnih mesta na prikolici za stajnjak. Naime, kontruktori su napravili da se lezista pogonskog vratila za lance od patosa podmazuje sa unutrasnje (uvek zaprljane) strane pa se izgleda prethodni gazda nije puno razmisljao da li da maze (sto znaci da nije mazao 99%) i zbog toga su lezista propala. Ideja je da se stave bakarne cevi kao na kocnicama automobila od lezista do pristupacnog mesta. Nisam pristupio realizaciji jer nisam imao vremena a za izradu cevi imam drugara koji ce mi to bez problema napraviti po zelji i meri. Nisam razmisljao o centralnom podmazivanju jer stvarno nema potrebe.
 
Ja sam to sa bakarnom cevi napravio na mom kombajčiću za podmazivanje srednjeg ležaja na ventilatoru, jer je skoro nepristupačan. Funkcioniše idealno.
 
Sutjescanin je napisao(la):
Razmisljao sam da umesto drvenih lezaja na slamotresu stavim lezajeve od tvrde plastike sta vi mislite?
dok smo imali zmaj univerzal,cale je ugradio obe osovine slamotresa od clays-a kombajna koji imaju metalne lezajeve.ugradjeni su 1998,kombajn smo prodali 2001,ljudi kazu da i dalje "trce" i da ni lezajeve nisu dirali.
 
Mislim da nije dobro da se ugradi centralno podmazivanje jer u neku mazalicu ide lakše, a u neku teže mast, da se ne bi desilo da sva mast udje u jednu mazalicu, a da ostale ostanu suve?
Možda bi moglo ako bi se za podmazivanje koristilo ulje?
 
To se lepo napravi jedna ploca sa gomilom mazalica na nekom pristupacnom mestu pa od svake mazalice bakarna cevcica do lezaja na dobu pa na biteru itd,ja sam razmisljao da tako namestim bas zbog toga da nebi neki lezaj premazo a neki da mi ostane suv i onda gecrk.
 
Zato sto vecina lezajeva nema mazalice nego zatvoreni lezajevi a kada namestis da mazes mnogo je bolje
 
Nazad
Vrh