ZMAJ kombajni

Jeste upravu je sakuljan,i naravno ploca u kojoj idu mazalice i posebno crevo za svaku mazalicu,evo slika za moje slamotrese kako i ja mazem

eikqp.jpg
 
Sutjesčanin ,
interesuje me ideja za roto sečku.Postavi neki nacrt da vidim kako si to zamislio.
Što se tiče plastika mesto drvenih ležajeva ,mislim da nije dobro rešenje.Znam za jedan primer što je čovek probao i pokajao se .Razlog ,plastični ležajevi su mu smazali osovinu za jednu sezonu.Možda treba voditi računa o tvrdoći same plastike od koje se prave ležajevi ??
 
Evo slika sa idejama koje planiram


35lar77.jpg


Sistem sa video na Kombaj DRONINBURG,ako se desi nesto sa biterom odvrnu se srafovi ,skine se dekna sa lezajem i izvadi se biter komplet napolje

n187mh.jpg


Da napravim okvit za korpu i da podelim na tri dela Class sistem


ajp0fk.jpg


Da se napravi slic nsapred i nazad iza osovine slamotresa ,u slucaju nekog kvara unutra bubnja-bitera da nebi skidali dva slamotresa nego se izvuce kao fioka ,skine se samo zadnji lim i izvuce

recite mi za ove ideje sta vi mislite
 
Takođe mi se sviđa ideja za biter.Mi smo u pola sezone menjali biter a posao da se ubiješ i poludiš koliko je nezgodno.Čini mi se da je na D.F takav sistem
 
Imam par pitanja u vezi tih preradaka.
Prvo sta se dobije sa ovime da ako podijeliš na tri dijela korpu ?
Drugo.
Onaj sistem za biter izvadit van. Dali je taj lim dovoljno čvrst ? Ipak biter ima veliku brzinu i vibraciju. Mozda bi trebalo malo pojačati na tom dijelu gdje je mislio rezati ?
 
Planiramo da ugradimo tarup na setoredni heder za kukuruz!
Molim vas za misljenje o majstorima! Ko dobro radi ko ne!
Imamo Zmaj 171 sa "vazdisnim sestakom" i mislim da da ce moci da tera i tarup bez problema!?

I osim toga nam treba heder za suncokret, najbolje sa kolicima! Ako ko sta zna moze na PP!
Sta mislite kolika bi mu trebala cena biti tj. koliko najvise da platim :haha:

Hvala

poz :ppozdrav:
 
Gospodine @Sutjescanin,
idemo redom.Prvo pitanje je bilo postavljeno u vezi "vadjenja" bitera.Osim Droningborg imaju i drugi kombajni i uglavnom se vadi sa leve strane kombajna (u smeru vožnje).Ovaj način demontaže mnogo olakšava zamenu limova na biteru što nije slučaj sa Zmaj kombajnima
2a5dmkl.jpg

Na ovoj slici se vidi kako se izvlači biter iz Claas kombajna
Drugo pitanje je pitanje korpe.Najbitnije je napraviti jak ram na koji se kače korpe.One su pričvršćenjene vijcima samo u donjem delu.Pošto je sada ram fiksan i nemenja se bitno je da se stavi guma ispod rama i poveže sa sabirnom ravni.Ovaj princip se koristi jer je moguće zameniti korpe bez skidanja grla na kombajnu.
10390z4.jpg

Što se tiče plastičnih ležajeva za slamotrese na njih treba zaboraviti.Ili ići sa kugličnim ležajevima kao što imaju New Holland, Deutz-Fahr, Claas ...... ili ostati na drvenim ležajevima koji su kuvani u ulju (ne potopljeni) i nikako ići na lamelno drvo kao što je na Claas-u, jer za takve drvene ležajeve mora biti i odredjeni kvalitet osovine slamotresa. :cao:
 
Pozdrav... zanima me kako je na zmaju 142 cev za kipu dali se otvara mehanicki povuce se rukom i osigura? ili ima sistem sa kojim ne treba da teglis tu cev?? i koji je motor u zmaju 142? :cao:
 
Cev je sistem tegljenja, neki su ugrađivali neki klip, imaš ranije u temi. Motor S46, 105 ks.
 
Imam ja ovde jednog koji pravi isto tako odlične kabine, ali je to isuviše skupo.

Bolje mi je naći neku za 200 evra i još toliko uložiti da se sredi...
 
Nazad
Vrh