ZMAJ kombajni

I mi kad idemo da krunimo minimum su 4 zmajevkih(a kad je veca parcela pridruzuju im se loznica i kikindska od ok 4tone)! Kombajn obavezno radi bez zastoja ,naravno ako nema defekta! :ppozdrav:
 
koji ti je motor, caterpilarov ? kod nas covek imao 143 sa catelpiralom i kosio i malo vise prodao ga je zbog nemogucnosti visljeg dizanja hedera u suncokretu a i nabio mu je cuda sati.kupio je classa, ako imas ambalaze nista nije nemoguce .2 od 180ks traktora sa po dve kamionske svaka 16000kg i rus 2 vagonke >84000kg a nekad i vise ili 2-3 slepera
 
evo ga moj ponov

34invp1.jpg

x4rm2c.jpg

34hb9lj.jpg

2qkm90m.jpg

3328mlh.jpg
 
Koliko ima ks ? Ne vidi se baš dobro tamo gdje piše koji je zmaj. Jel se to radi o zmaju 170 ?
Inače ti veliki zmajevi su mi se počeli jako strašno sviđati ::super::
 
Dobar, svaka ćast pravi je to je 170 jel to isto sto i 171 ??
Ali, pravi su mi ti zmajevi .. i da jedno malo cudno pitanje dal su bucni u kabini i dal se moze ubacit radio ? :D :cao: :cao: :ppozdrav:
 
F5L413FR e sad kolko konja ima to ne znam tacno al u prospektu od motora pise 94KW na 2300 a za 2500 ne pise koja je snaga a ni ne znam na kolko obrtaja se vrti motor

a evo kolko se cuje sad jel bucno ili nije samo kad su zatvorena vrata i prozor jos slabije se cuje u kabini
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=w5oOXe-9x94[/youtube]
 
Danas smo radili kukuruz u mestu pa sam se setio da uslikam broj obrtaja bubnja,pošto se stalno vodi polemika koliko može da se smanji obrtaj bubnja na Z 142 sa pogonom na varijatorski kaiš.Možda bi mogli još da smanjimo ali i ovako nema preterano loma.
 
zrine892 je napisao(la):
Koliko ima ks ? Ne vidi se baš dobro tamo gdje piše koji je zmaj. Jel se to radi o zmaju 170 ?
Inače ti veliki zmajevi su mi se počeli jako strašno sviđati ::super::
nije to zmaj 170 vec 161!
 
jbrtka je napisao(la):
zrine892 je napisao(la):
Koliko ima ks ? Ne vidi se baš dobro tamo gdje piše koji je zmaj. Jel se to radi o zmaju 170 ?
Inače ti veliki zmajevi su mi se počeli jako strašno sviđati ::super::
nije to zmaj 170 vec 161!

Ala si ti prijatelju sada lupio da sve zvoni!

Covek je podigao limove i lepo se vidi da je 170-drugacije mu stoje remenice i ima separator!
 
Milosimt je napisao(la):
F5L413FR e sad kolko konja ima to ne znam tacno al u prospektu od motora pise 94KW na 2300 a za 2500 ne pise koja je snaga a ni ne znam na kolko obrtaja se vrti motor

a evo kolko se cuje sad jel bucno ili nije samo kad su zatvorena vrata i prozor jos slabije se cuje u kabini
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=w5oOXe-9x94[/youtube]

Ti petaci imaju 160ks :cao:
 
jbrtka je napisao(la):
zrine892 je napisao(la):
Koliko ima ks ? Ne vidi se baš dobro tamo gdje piše koji je zmaj. Jel se to radi o zmaju 170 ?
Inače ti veliki zmajevi su mi se počeli jako strašno sviđati ::super::
nije to zmaj 170 vec 161!
Milosimt je napisao(la):
evo ga moj ponov

34invp1.jpg
Lepo se na slici vidi natpis ZMAJ 170.
 
Deutz 5-ak Motor isti kao nas "bivsi"
110KW ili 150KS
Pise na plocici na motoru moze se lako proveriti!
 
Evo, uspio sam poslikati i ovaj sistem sto se u mom kraju na veliko primjenjuje kao pomocno sredstvo pri otvaranju cjevi za kipanje na 142.



na cjevi imaju 3-4 rupice u koje se feder moze "ubosti" ovisno koliko je jak, a sipka se kod drzaca cjevi (desno na slici) stavi s duzim navojem i tu se po potrebi takodje moze stelati jacina opruge...

Sistem radi super, a vrlo jednostavno za napraviti
 
Nazad
Vrh