ZMAJ kombajni

može li mi neko nešto više reči o motoru koi se ugrađivao u kombajn 780 i 131 to je šestak a kažu da je isti kao dva od malog fergusona i gde se on sve ugrađivao :sta: :sta: :sta:
 
Ja sam na 132 imao motor isti kao na 577 isti u potpunosti a za sestake neznam nista,jedino da ga ima 142 a za ove manje kombajne nisam cuo
 
b_a_t_a je napisao(la):
Dobrinčan je napisao(la):
gogi666 je napisao(la):
Koliko je to ukupno na dan zita a koliko kukuruza?
Sve zavisi koliko setam, ali uglavnom je tu negde oko 20 k.j, dva jutra gore dole. A kukuruza sam radio 15 k.j na dan...

Sa 143 toliko uradis na dan?Daj smanji malo.

:haha: Toliko drugar uradi sa DF-om 36.10 koji ima 6 slamotresa i 190 KS!!! :D
 
pidikanac je napisao(la):
adamov zoran je napisao(la):
isti motor kao 533 samo sestak ima 62.5ks i obrtni moment23.5kpm motor neunistiv za te kombaje
hvala ali može li malo više informacija koju oznaku nosi motor :sta:

Motor je IM-036T, ima razvodni lanac kao Imt 533, i linijsku pumpu koja dobija pogon preko fibera. Nije ista pumpa za vodu. Prečnik i hod klipa su isti kao na 533 (88,9) ako neko nije razbušio na 91,4 mm.
 
b_a_t_a je napisao(la):
Dobrinčan je napisao(la):
gogi666 je napisao(la):
Koliko je to ukupno na dan zita a koliko kukuruza?
Sve zavisi koliko setam, ali uglavnom je tu negde oko 20 k.j, dva jutra gore dole. A kukuruza sam radio 15 k.j na dan...
Sa 143 toliko uradis na dan?Daj smanji malo.

Brate samo mi kaži čime i kako stigneš da prevučeš kukuruz kad na dan uradiš 15jut.Pa mi ovde sa duplo većim kombajnima uradimo pola od toga što si ti napisao i sa kamionkama jedva stignemo da predamo.
::namigivanje:: a i u pšenici si preteraooo jedino ako kosiš pšenicu kojoj je prinos ispod 2000kg/jut.
 
1h ,1kj radim bez roto secke,kukuruz kada vrsem.....nije mi jasno kako ti ovrses 15 kj,a kipovanja duplo vise nego i zitu ....... :sta:
 
Pa, za Zmaja ne bih znao.. jer koliko vidim svaki zmaj kojeg sam ja vidio je prespor ali napravi dobar posao... zadruga u mom selu sa ĐĐ 1620h 6m kosa skine 40kj zita na dan .. sve zavisi tko vozi kombajn.. ! :ppozdrav:
Malo sam off topic :ppozdrav:
 
Ala se udara sa ciframa. Ako Zmajcek pokosi 15 KJ na dan odmah cu kupiti dva, jedan Baabi jedan menei da se Baaba ne uvredi ::namigivanje::
 
Pazi pokosim ja sa 171 15-17jut pšenice sve zavisi od veličine parcela.Kukuruz skidam za pola sata jut ali ne može da se prevuče tako da između svake prikolice prespavam dva sata dok ne stigne druga prikolica.Za razliku od 142 ovaj kombajn je stvarno aždaja u kukuruzu.Komšija sa 142 napuni kikindsku a ja kamionsku. :cao:
 
ZRENJANINAC je napisao(la):
Pazi pokosim ja sa 171 15-17jut pšenice sve zavisi od veličine parcela.Kukuruz skidam za pola sata jut ali ne može da se prevuče tako da između svake prikolice prespavam dva sata dok ne stigne druga prikolica.Za razliku od 142 ovaj kombajn je stvarno aždaja u kukuruzu.Komšija sa 142 napuni kikindsku a ja kamionsku. :cao:
Tvoj, 171 jel on ima hidromat ili klasican mjenjač .. dal si zadovoljan kombajnom koje je godiste, vidim obnavljo si ga koliko si € ulozio u njega .. ? :cao: :ppozdrav:
 
zorancile je napisao(la):
pidikanac je napisao(la):
adamov zoran je napisao(la):
isti motor kao 533 samo sestak ima 62.5ks i obrtni moment23.5kpm motor neunistiv za te kombaje
hvala ali može li malo više informacija koju oznaku nosi motor :sta:

Motor je IM-036T, ima razvodni lanac kao Imt 533, i linijsku pumpu koja dobija pogon preko fibera. Nije ista pumpa za vodu. Prečnik i hod klipa su isti kao na 533 (88,9) ako neko nije razbušio na 91,4 mm.
PIFTA je napisao(la):
adamov zoran je napisao(la):
isti motor kao 533 samo sestak ima 62.5ks i obrtni moment23.5kpm motor neunistiv za te kombaje
takav motor je covek u mojoj ulici ubacio u staru landinu .
malo sam čeprkao po internetu i saznao da je taj motor IM 036T ustvari perkins P6 koi se ugrađivao u forcon traktore ako nekog interesuje može pogledati <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/ngf2fjgAtPE?fs=1&hl=sr_RS"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/ngf2fjgAtPE?fs=1&hl=sr_RS" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
 
Sa 143 toliko uradis na dan?Daj smanji malo.

Druze, od 8 ujutru do 11 uvece... pa ti vidi koliko moze da se uradi, u proseku kada kipujem u mestu za 40 minuta skinem jutro malo boljeg kukuruza +5T...


Post je spojen: [time]1289909326[/time]
_________________________________________________
Brate samo mi kaži čime i kako stigneš da prevučeš kukuruz kad na dan uradiš 15jut.Pa mi ovde sa duplo većim kombajnima uradimo pola od toga što si ti napisao i sa kamionkama jedva stignemo da predamo.
a i u pšenici si preteraooo jedino ako kosiš pšenicu kojoj je prinos ispod 2000kg/jut.

Zrenjaninac druze, nemam razloga da lazem,pa psenica kod nas je ove godine bila max 2500kg/k.j

A sto se tice prevlacenja,uglavnoim me na njivama ceka po 2-3 tandema(dve zmajevke i rus). A i imamo mlin u selu,pa dok ja napunio ova dva jedan se vec vrati prazan i tako u krug...
 
A koliko bi skidao kukuruza dnevno ako rodi oko 8 tona po jutru?Ja ove godine nisam mogao da krunim brze nego prvom i malo dodam na varijator,ali malo.Jednostavno kombaj nije stizao da odnese zrno u bunker i punio je vetar ako bi ga vozio brze.
Psenice nisam nikad uspeo da skinem vise od 16 jutara sa prosecnim prinosom oko 2500 kg/kj (bez setnje zemlja u komadu i bez polega) sa Zmajem 161.
A psenicu ne mozes ni poceti u 8h.,a ni zavrsiti u 23h.
 
Gregorije83 i ja smo sa LAverdom kosili 40 kj psenice na dan ali smo se setali . Ja sam prevozio sa dve kompozicije dve petotonke i 2 zmajevke
 
Nazad
Vrh