Zmaj berači kukuruza

Ima lufta na gornjim osovinicama u kućištu pogona razjele se kajle, ali na kraju sam otvorio kućište napred na njegovom poklopcu i skinuo sve zajedno i poskidao zupčanike pa su mi ostali samo valjci sa osovinama. Ali koliko vidim najbolje je ja to da stavim sve novo, i valjke o osovine i kajle i ležajeve u kućištu koji su koliko vidim išli na suvo, pa koliko košta da košta.
 
Ako su dobre osovine zašto da ih menjaš,a ako moraš osovine a valjci su ti dobri zameni samo osovine,kod mene je jedan valjak 5000
 
Ne valjaju osovine raširo se kanal za kajl i zbog toga su za zamenu, a valjci su potrošeni a i udarali su jedan u drugog zbog lufta na osovinama. Čak je i jedno kućište sa ležajem kod desne burgije zaribalo i ne vrti se pa je tu i donja osovina pukla. Sad ću da ga izremontujem kako treba kad sam ga već rasturio.
 
Još sutra ostalo 8 redova za obrati i gotovo je moje.... Još ako bude neka usluga jutro ili dva i to je to za ovu godinu
 
Dobar dan, imao bih jedno pitanje. Menjao sam one lančane spojnice na osovini glavnog pogona na Zmaju 214. Znači četiri lančanika i dve ogrlice od lanca koje ih spajaju. E sad na onom lančaniku koji ide do opružne spojnice ima žleb u koji upada neka kajla čivija kako već da je nazovem. Zanima me koja je svrha te pomenute čivije kajle, jer lančanik i osovina su nutovani a opružna spojnica je osigurana seger osiguračem. I nisam mogao da dokučim koja je njena namena. Pozdrav svima!!! https://www.dodaj.rs/image/screenshot-20200921-145318.LWTzu9 ovaj žleb koji se vidi na slici je u pitanju...
 
Poslednja izmena:
Ту би требало да се у осовину завије шраф м 8мм а чему служи немам појма ни код мене га нема могуће да неби излетела опруга ако испадне сегер осигурач
 
Na koji nacin postici razmak od 2 mm na onim prednjim nozevima (brisacima) odmah ispod onih svrdla, ima prednji par i zadnji par nozeva ispod okidackih valjaka?Ovi prednji par nozeva koliko vidim mogu se pomerati samo levo desno ali izgleda da se ne mogu pribliziti svrdlu a izmedju noza i svrdla mogu prst proturiti toliko su udaljeni, ni blizu 2 mm kako stoji u uputstvu, u pitanju je zmaj 223
 
Ja mislim da mogu i po visini kod mene,nzm jel sam video na beracu ili adapteru ,ali i kod mene ima bar prst razmaka ,tu nikad ne mota nista nego nazad ,pa ti drugi nozevi uvek trebaju biti dobro nastelovani i nema zime.
 
Kod mene je tu bio jedan klinčić ( da ga tako nazovem) znači dole fi 8 ulazi u osovinu a gore glava tačno onakvog oblika kakav je žleb na lančaniku. Ali to je bilo nešto pravljeno. Medjutim sad mi je i to ispalo i nemam tu ništa...
 
Da li bi se postiglo bolje ciscenje ako bi se malo pritegli komusacki valjci, nesto nisam zadovljan pa bih to popravio ako se moze.
Citam u upustvu gde pise da opruga treba bit nategnuta na 130 mm e sad da li bi se sta postiglo ak bih je malo pritega

o
 
Nazad
Vrh