Zmaj berači kukuruza

Meni nije jasno gde to pravi problem tacno, o kom dijelu berca se radi, najbolje sliku kad bih ko postavio, mozda i znam o cemu pisete ali nisam 100% siguran
 
Ништа на силу мораш да је ошмирглаш да је гладиш :haha: мени је прошле год два пута пуцала,узрок лоши лежајеви у кућиштима кад сам измењао све иде без пуцања.
 
Ништа на силу мораш да је ошмирглаш да је гладиш :haha: мени је прошле год два пута пуцала,узрок лоши лежајеви у кућиштима кад сам измењао све иде без пуцања.
I ovde su razlog ležajevi
 
Ti si ga bogami baš ubrzao,dali si sve kupio gotovo ili si morao da praviš nešto konkretno mislim na ovo kućište sa ležajevima
 
Pravio sam kučište s ležajevima, al puno jače nego original, vidi kolika je pločevina, od 15mm debljine, i zavario kučište ležaja, pa tokario provrte..... Napravio sam za 560, jer 539 bi trebao raditi na 1000 obrtaja motora, a lančanike sam kupio original u termometal ada, super odrađeni.... Radi 2g bez problema..... Još sam morao povisiti nosače, da stane to kučište, također s pločevinom..... Još d je odraditi koš na kipu, to je problem, jer nemogu ovako kipati u zmajevku
 
Ja sam prepravio bunker ali mi baš fali to ubrzanje,ovako se u dobrom kukuruzu ubijam kao ciganče, sad berem 1. sporom i dođe mi da plačem, mislim da bi mi značilo kad bi bar levator ubrzao
 
Tako je bio, i onda berač radi na 720 obrtaja, znači 533 ili 539 trebaju raditi na 2000 obrtaja motora, da berač radi kako treba
 
Zmaj 213 treba da mu skinem otkidačke valjke, koja tehnika skidanja daje najbolje rezultate, tj. da li grejati valjke ili udarati čekićem ili neki treći način?
 
Ako moraš da udaraš onda što nežnije jer je to gus i puca kao staklo,a što skidaš menjaš ili nešto drugo,ako ih menjaš najbolje ih raseci brusilicom i gotovo inače sve drugo ide teško.Ja sam neki dan morao da menjan onu donju osovinicu i morao sam da je skratim i nabijem unutra drugo rešenje nije bilo, da se izvadi napolje nema govora
 
Nazad
Vrh