Zmaj berači kukuruza

Koliko sme na ovoj pogonskoj osovini da se poturi platni jer desava se da proklizava u branju a pogotovo kad je zelena sarovina(tuluzina)
2a6o6sy.jpg

Mislim da je kod mene ima 3 platne, nije mi berac trunutno tu pa ne mogu da pogledam
 
@Dulebdp jel nesto ubrzano vidim da na prednji lim baca klipove,kod mene baca na pola bunkera pa mi se cini da onaj dosta brze radi tj da je ubrzan i da cistije bere.
Ujutro treba cale i ja da odemo za probu nabrati jednu prikolicu.
 
ubrzan je stavljen je lancanik sa 21 zub,komusacki sto je povecan sa 4 na 8 valjaka, vuce ga 2 sporom a ladno moze da ide i trecom nego ovo sto smo probali je jos zelen kukuruz, ali cisti ga odlicno
 
ubrzan je stavljen je lancanik sa 21 zub,komusacki sto je povecan sa 4 na 8 valjaka, vuce ga 2 sporom a ladno moze da ide i trecom nego ovo sto smo probali je jos zelen kukuruz, ali cisti ga odlicno
Kojom brzinom je vucen berac dok nije ubrzavan? :sta:
Moj je na fabrickom i vucemo ga drugom i trecom sporom, zavisi od gustine setve.
 
nakon zamene gumenih valjaka berac radi kao lud,negusi i cisti odlicno,kao da nije ta masina.do sad sam stavljao one sitne gumice a sad one iz tri dela tip-top
34i02yu.jpg

berba od sinoc,duvao je vetar i tuluzina je bila napecena
2vi0zkg.jpg
 
nije loše očišćen, ali mi se čini da je mnogo okrunjen, koje je seme u pitanju? Izgleda da je ove godine generalno problem svuda s kukruzom što se tiče krunjenja zbog velike suše.......
 
Jutros isli da probamo berac cale i ja,super bere lepo i cisto,berac ne drnda i nadamo se dobroj sezoni po berac a losoj po prinosu.
Za sad jedna jedina slika dok sam isao iza beraca u radu
np2d5i.jpg
 
Ne idem iza tarupa isao sam bocno od njega zato i ima samo jedna slika nije mi se setalo iza njega,nego sam pesaka napravio 2 kruga po njivi da cujem ima li nekih neartikulisanih zvukova srecom nije ih bilo.
 
kako se stavljaju oni nozici na gvozdenim valjcima vidim da ih fali ali neznam kako se stavljaju
 
Nazad
Vrh