Zmaj berači kukuruza

NA, ovako stoji u knjizi.Prvi gumeni valjak lijevo od zadnje strane beraca prvo lezaj u kucistu pa seger, zatim zupcanik,pa caura,podloska, lancanik, podloska i rascjepka(osigurac).
Sljedeci metalni valjak, iduci prema privodnim valjcima,kuciste, zupcanik,caura i rascjepka.
Drugi metalni ,kuciste,caura, zupcanik i rascjepka.
Zadnji gumeni valjak,lezaj, seger, caura, zupcanik, podloska, lancanik, podloska i rascjepka.
Usput ugradi mazalice na zadnju stranu valjaka i prednju na metalnim, ako ih nemas, kad je vec rasformirano.
 
@Sova hvala jos jednom,nazad u caurama nema mazalica a sutra cu videti da li moze da se ugradi posto nam je ostalo jos samo te zupcanike da nabacimo i onaj lim ispod njih,ali mi nesto mirise da ga necu sastaviti jer sutra imamo drugih poslova cale i ja koje smo zakazali a u nedelju odoh za ns(studentska posla) pa ce on to sitno zavrsiti do kraja a bar ja znam da mu kazem.
 
Mala pomoc drugari:osmeh:,naime poceo sam sa berbom jos pre nedelju dana i brao sam sve pionirove hibride poceo sam sa florenciju pa b23 i nije bilo problema e sad kad sam doso na FO2 muka VELIKA,u cemu je problem? toliko se tesko ljupi da jednostavno klip kukuruza prodje izmedju valjaka na komusackom stolu,ja sam mislio da to nije moguce al sam pratio i video sam to,kod mene se valjci pod opterecenjem podizaju,valjda je tako kod svi (ovo mi je prvi berac i ne razumem se puno),da li je neko imao slican problem,i ako jeste da li se moze resiti.Pozdrav
 
Nisam bas razumio, kako se dizu valjci ,vertikalno?? I kako prodje klip izmedju valjaka? Mislis sidje niz valjke a jos je neoljusten. I koji je berac u pitanju?
 
Nisam bas razumio, kako se dizu valjci ,vertikalno?? I kako prodje klip izmedju valjaka? Mislis sidje niz valjke a jos je neoljusten. I koji je berac u pitanju?
Valjak se podigne na gore i klip prodje ispod i padne na zemlju,jer kod mene su valjci jedan dole pa jedan gore (ne umem bas da objasnim) ,berac je rucni rad a komusacki sto mu je valjda od zmaja dvorednog a sad kog ne znam al mislim da je od 221 ili seriju iza.
 
Tu onda nesto debelo fali , valjci nebi smjeli ici gore_dolje, horizontalno da i to odstupanje se steluje ali su to mala pomijeranja. Nisam neki ekspert ali mi ovo zvuci cudno u najmanju ruku. E posto je to rucni rad sve je moguce, pogledaj nosac kucista valjaka da li tu nesto nije puklo ili se odvrnulo. Da sad sam se sjetio, to je onaj samohodni sto si skoro kupio, najbolje je da slikas iz vise pozicija komusacki sto pa okaci ovdje, vec ce neko onda od clanova znati sta je problem.
 
pogledaj ospod i videčeš šipku kroz koju je provučena opruga i jačina te opruge se šteluje sa spoljne strane
 
zamenio sam gume na valjcima pa me interesuje kako se pravilno našteluju opruge o koima je bilo reči u prethodnim porukama :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh