Zmaj berači kukuruza

Video sam te opruge i srafove sa strane,e sad pitanje?sta se dobija kad se stezu srafovi sa strane,a sta kad se odvrcu?
 
pa kada se šraf zategne opruge se sabijaju i nema pomeranja rolni u stranu pa ti lepo izmeri koliko je opruga sada nategnuta pa je pritegni i probaj tako da bereš a ako ti se ne sviđa a ti vrati kako je bilo ja neznam šta drugo da ti kažem
 
e jesi ga razbucao svaka čast
sreća pa imaš majstora koji sve to lijepo zna rastaviti na rastavno-sastavne dijelove :haha:
 
Ljudi jel moze neko da mi objasni kako se slazu nozevi tarupa na zmaju 222,skinuo sam da zamenim a nisam skidao jedan po jedan nego sve,i shvatio da sam se z o:sta: sad ne tarupa kako treba treba mi pomoc svasta sam probao:udri:
 
Danas je bilo veliko sredjivanje berača Zmaj 214R kog samp reuzeo od tazbine a koji je bio u očajnom stanju. Sve je bilo pohabano do krajnjih granica a pojedini ležajevi su mast videli još u Zmaju 1992 kad je i napravljen. Svi su ga koristili a skoro da ga niko ga nije održavao a i održavanje se svodilo na aparat za zavarivanje.
Slike pre remonta.
 
Poslednja izmena od urednika:
nije u redu , ja ti se cjenkam za lance a ti se uhvatio da hvališ samo majstora

nego od čega su ti ove ''lapaćke'' na komušačkom stolu , meni se čini da su od nekog točka :sta:

a vidim da ste mi maznuli i patent oko tehnike navlačenja gumenih valjaka
ali neka , sve ćeš ti to lijepo platiti :ppozdrav:
 
Za cenkanje, dobre cene i bildovanje zbog nošenja torbi sa delovima dugujem ručak kad se budemo videli :ppozdrav:. Lopatice su od nekih auto guma napravljenih sredinom prošlog veka a bilo je baš mnogo improvizacija na njemu ali ga je majstor sredio da štrika ko nov.
Jedino me bacio na trošak pa je svu hladnu kiselu vodu iz prodavnice popio.
 
Poslednja izmena od urednika:
Da li ti fali ili se slomio?
Ako se slomio,probaj da ga zavaris,varenje ti je prva pomoc,gde nekad izdrzi i celu sezonu.
 
Pozdrav svima!
Da li neko zna gde ima da se kupe vodjice privodnih lanaca ili da pravim nesto od L profila?
I zatezac sa oprugom za p.lanac?
 
Koliko sme na ovoj pogonskoj osovini da se poturi platni jer desava se da proklizava u branju a pogotovo kad je zelena sarovina(tuluzina)
2a6o6sy.jpg
 
Jutros obro 2 reda i uvratine skinio, moram približit noževe na valjcima na hederu ne ciste mi a što se tiće ostalog sve fino radi ...
 
Nazad
Vrh