Zmaj berači kukuruza

Imas drvene cepove,koji imaju rez,i u taj rez upadne taj "nokat",a drveni cep u rupu na gvozdenom valjku!
Imas ih na svim vecim vasarima...
 
[video]http://youtu.be/Z7nZFeGHARg[/video]



142f1p5.jpg





2rpcjut.jpg





Malo jutrosnjeg branja
 
@Borko Jagodinac odlicno bere,tako i moj sad radi ma drugi berac. :osmeh:
Nego koliko vidim iste nas bolesti muce ni tvoj ne izbaci sav kukuruz iz bunkera.
 
NA@ stvarno druga masina, isplati se svake druge godine menjati ove gume, a ne znam sto se desava da ostavlja kukuruz u bunkeru, uvek moram da biram gde cu da se parkiram kad kipujem, nekako uvek pored sloga gde je malo udubljenje
 
Mada ja mislim da nema potrebe svake druge ali da 100kj moze ladno da ocisti u fulu sto kod mene dodje cca 5godina,a ako treba ranije i ranije cu da menjam.
I kod mene ostane pa ako sam ja na njivi ja izvucem a ako nisam neka ih nek se vozaju,malo su glupo to resili al sta da mu radim,bitno je da bere kao nikad do sad.
Tako smo ih dobro nabili one gumene valjke da je na spaneru druga marica do pola zavrnuta ne moze vise,znaci bice fore za spanovanje.
Kojom ga vuces ?
 
Koliko će vam trajati gumice zavisi samo od toga koju sortu kukuruza berete.Oni što se teško ljušte upropaste gumice samo tako mada je i dosta teško naći kvalitet koji će trajati barem 2-3 sezone.
 
95% su domaci NS koji je masovniji od ZP-a i ZP,slabo kod mene ko seje strane i ako seju to ide za vrsidbu,opekli se na neke strane u cardaku i od onda jok.
 
Nema to veze sa klipom, nego konstrucijski nema dovoljno kosine na ovoj vertikalnoj stranici kosa i patos nema kosinu tj ravan je.
 
Na Sempeteru mi se to nikad nije desavalo ma koliko bio prljav bunker,mokar kukuruz.... ali zato dok Sempeter napuni uljem ona 2 velika klipa za kipovanje ovaj je vec iskipovao i vratio se.
 
Nazad
Vrh