Zmaj berači kukuruza

Kod mene opet nije problem na komusackom stolu nego zagusi kod privodnih lanaca i to iskljucivo zavisi od hibrira sto cale kaze "krsi" se kukurzovina.Lane se to nije desilo na mom ZP684,ali jeste na ujakovom ZP684,ove godine na nasem NS640.
Bere2 sporom,a do godine ce i moj biti ubrzan,ne vredi ovako.
 
Kod mene opet nije problem na komusackom stolu nego zagusi kod privodnih lanaca i to iskljucivo zavisi od hibrira sto cale kaze "krsi" se kukurzovina.Lane se to nije desilo na mom ZP684,ali jeste na ujakovom ZP684,ove godine na nasem NS640.
Bere2 sporom,a do godine ce i moj biti ubrzan,ne vredi ovako.
necekaj sledecu godinu ubrzaj odmah neces se pokajati to je pola sata posla:ppozdrav:
 
Dal' ima da se kupi negde u NS-u taj zupcanik,vasar u Sidu prosao u Rumu mi se ne isplati da idem a jos manje da nosim kod naseg strugara ne radi precizno al zato radi sporo.
Sta konkretno da trazim ? Znam koji je lancanik,to je onaj od 21 zub koji se ubacuje ?
 
Mislim da ce sacekati nedeljak dana dok ne odem kuci da premerim pa cu onda poruciti,danas porucim sutra stigne da ne rizikujem ako dotle cale ne obere sve.
 
Kod mene opet nije problem na komusackom stolu nego zagusi kod privodnih lanaca i to iskljucivo zavisi od hibrira sto cale kaze "krsi" se kukurzovina.Lane se to nije desilo na mom ZP684,ali jeste na ujakovom ZP684,ove godine na nasem NS640.
Bere2 sporom,a do godine ce i moj biti ubrzan,ne vredi ovako.
NA jesu li ti dobro podesene otkidacke ploce, ako su gore uze a dole sire to ima za posljedicu veoma prljav rad i cesta zagusenja na prijemnom biteru.
I gdje to ubrzajete berac? Na onim dvorednim lancanicima na kraju kardana,ili na zupcanicima u glavnom reduktoru, posto cas pominjete lancanike cas zupcanike pa nemogu da uhvatim o cemu je rijec.
 
Nije do ploca one su dobro nastelovane,tacno bude razlika od njive do njive lane samo jedna njiva nije valjala tj ne zagusi nista nego se nakupi mase,on iskljuci masinu baci tu masu iza na komusaci sto i vozi dalje.
Koliko sam ja razumeo ubrzanje se radi na "kraju kardana".
 
Mislim da ce sacekati nedeljak dana dok ne odem kuci da premerim pa cu onda poruciti,danas porucim sutra stigne da ne rizikujem ako dotle cale ne obere sve.
Alzmetal u Kisaču tel 021827332 ima i 20 i 23 zuba cena 2750 din. biraj koji hoćeš staju oba sigurno ali za ferdžu ti je 23 mnogo mora da radi na malom gasu pa ga guši.
 
Poslednja izmena:
Sa 23 zuba na 1500 obrtaja i ne kruni ti kukuruz na otkidačkim pločama. A koliki je razmak u setvi i koja brzina. Kod mene sa 20 zuba na 1600 radi savršeno ali već na malo većem gasu klipovi preleću bunker i ovako baca u prednji kraj.
 
Sa 23 zuba na 1500 obrtaja i ne kruni ti kukuruz na otkidačkim pločama. A koliki je razmak u setvi i koja brzina. Kod mene sa 20 zuba na 1600 radi savršeno ali već na malo većem gasu klipovi preleću bunker i ovako baca u prednji kraj.
Na 1500 radi odlicno,to mu dodje 540 obr.kardana,a na 1800 mi baca korenje na kabinu!
A brzina u dobrom kukuruzu 2 spora a u losijem 3 spora,kukuruz sejan od 20 do 26 svuda mi dobro bere
 
Da ti sa 17 i 13 zuba ali ratko kaže da on sa 23 i 13 zuba tera sa tim brojem obrtaja a to mi dodje malo mnogo s obzirom da ja imam sa 20 i 13 i to mu je neka granica da ne kruni teram 2 sporom ali mi je spora a 3 je previše brzakod nas se seje od 18 do 20 razmak idealno bi bilo da je petobrzinac pa ima jednu brzinu izmedju ove dve .
 
Sa 23 zuba na 1500 obrtaja i ne kruni ti kukuruz na otkidačkim pločama. A koliki je razmak u setvi i koja brzina. Kod mene sa 20 zuba na 1600 radi savršeno ali već na malo većem gasu klipovi preleću bunker i ovako baca u prednji kraj.
razmak 23,5 i 26 a krunjenje na otkidackim plocama zavisi od hibrida i vlaznosti.cim nastavim sa berbom bice i snimak,
 
Nazad
Vrh