Zmaj berači kukuruza

Lako se to resava za kipovanje.Ukopa se prikolica u zemlju na zeljenu dubinu i resen problem.Veoma prakticno i jednostavno kao u TV shopu.:haha:
Malo zezanja nije na odmet.:ppozdrav:Lepo zapoceti radovi a bogami i lepo ocuvana 212-ka.
E a ja znam lika koji ukopavao kamionsku u zemlju da bi mogo da kipuje u nju sa beracom 222, lepo ponese arsov na njivu kad god treba da radi sa njom, valjda je imala visoke stranice, a i 222 nema bas visoko kipovanje
 
Taj je onda baš vrstan stručnjak za naterivanje.222 može kipovati skoro i na tavan jedino ne može u kadu jer je baš visoka.Ima i ovde likova koji žitni kombajn ne znaju da nateraju da kipuje u kamion već im vozač kamiona sam namešta kamion.
 
Kod nas su mnogi produzavali za 20 -ak cm onu stranu bunkera na koju kipuje, zbog lakseg prilazenja prikolici da se iskipuje(mozes da se stane i malo dalje), i tu se izgubi malo od visine, a i kamionska je cini mi se bila kiperka, te je i ona prilicno visoka
 
98wopy.jpg

Jel neko ubrzavao berac preko ova dva zupcanika,cuo sam danas da se uzme zupcanik od kombajna 131 isece se srce od zupcanika kod strugara i onda se navari deo sa starog zupcanika.Ako neko ima iskustva sa ovom metotodom ubrzanja
 
Ne 212 i nema ubrzanje a ubrzanje je negde oko 11000 dinara.Za ovu metodu sam cuo od jednog drugara ali mi nije objasnio od koliko zuba sa kombajna zupcanik treba da se stavi....
 
Pa za taj sistem ubrzavanja nisam cuo. Jedan covek u selu je dolazio prosle godine kod mene da vidi na 214 kakvo je fabrcko ubrzanje. Otisao je u Rumu i nasao neke polovne lancanike ne znam od cega i sam napravio ubrzanje na 212
 
Ljudi treba mi pomoc oko Z214,poskidao sam one zupcanike pa ne znam kojim redom idu na osovine valjaka.
Znaci kad podignem desni bocni poklopac i gledano s leva na desno ide gumeni valjak,pa 2 metalna i desno do privodnih lanaca opet gumeni.Osovine vire izvan kucista,za sve valjke imam one distancere-caure,zupcanike i za valjke sa gumama imam lancanike znaci kako se oni ubacuju kojim redosledom sta ide do valjka a sta do zastitnog lima,zna li neko ?
 
U knjizi od beraca imas sve po redu nacrtano,ja sam iz nje gledao i vracao nazad,ako imas knjigu naravno.
 
Nazad
Vrh