Zmaj berači kukuruza

Zemljak ostavlja po neku stabiljku zato sto su nozevi na tarupu mnogo tupi,a mi smo sto pre zurili nakon pripreme da ga probamo.rasice se i to.A usluzno cu raditi ko me pozove :ppozdrav:
 
Lako se to resava za kipovanje.Ukopa se prikolica u zemlju na zeljenu dubinu i resen problem.Veoma prakticno i jednostavno kao u TV shopu.:haha:
Malo zezanja nije na odmet.:ppozdrav:Lepo zapoceti radovi a bogami i lepo ocuvana 212-ka.
 
Evo kolege danasnji moj probni rad sa zmajem F 117 a nevidljivi:osmeh:,utisak odlican

Drugar, pogledao sam video-snimak tvojega rada sa beračem i mislim da je berač dobar, jedino što ja na osnovu snimka zaključujem da ti je heder sa privodnim lancima isuviše visoko i da tarup ne uspeva savladati svu masu i zato ostavlja neurađeno, možda si ga terao sa malo obrtaja, jer ipak je to proba, a na snimku se nevidi smer okretanja i položaj noževa na tarupu.

Moje je mišljenje da berač radi odlično, da bi mu trebalo nadograditi eliminatorske valjke i vetar i samo ga terati.

Pozdrav od Mirka iz Kule.:cao:
 
Citiram: pujol
Evo kolege danasnji moj probni rad sa zmajem F 117 a nevidljivi,utisak odlican



I ja imenjace mislim da je ovo lepa masina,jedino neznam kako bi se ponasao kod mene u brdu,uzak je prilicno a visok.
 
Pitanje za sve znalce zmajevih berača--dali je ista osovina tarupa od zmaja 222 RPM-a i 222RM
na slikama je jedina razlika što RPM ima matice s obje strane a moj (RM) ima samo kod remenice pogonske

17qqe1.jpg
ovo je moj
xe4oqt.jpg
ovo RPM
 
Nazad
Vrh