Zmaj berači kukuruza

jel moze neko da izmeri na svom beracu koliko treba da bude sirok onaj lim?ima slika na predhodnoj stranici...
 
Ako ti tarup nije diran ako stoji kako je tvornićki nemozeš brzo nemoze on toliko iztarupat stalno remen tarupa gori smrdi i pali ga .. !
Ali probaj naravno ..
eh...tarup je diran,okrenut je kontra od fabričkog,što po tome znači da bi trebalo lakše da tarupira,zar ne? uostaom,videćemu kad krenem da berem,pa ću da ti javim s kojom mogu da vozim...
 
koliko treba da je dugacak ovaj lim koji ide na krajeve valjaka?ovo je od Z 222.oznacio sam crvenom linijom dozinu koja me zanima...
34y8y2d.jpg

Na mojem beraču širina zaštitnog lima na komušaljkama je 6 cm, što se vidi na slici, ako si mislio na taj lim.


 
Jel 212 bas isti kao 214,mislim valjci i prenos.Radio sam ih ranije dosta ali nesto nemogu da se setim jel sta sporiji 212.Koliko se secam sve je isto ili gresim.Imam u ponudi 212.Radije bih kupio neki dvoredni sa budzenim bunkerom za malu lovu u losijem stanju,ali nemogu da nadjem,pa ako neko zna gde ima::super::.:ppozdrav:
Dosad se lepo pokazao 2K sa bunkerom kod mene u brdu.
 
Kod 212 kardanska osovina ide direktno u kuciste, nema ona dva dupla zupcanika kao 214 na kojima moze da se ubrza. PA sto nisi kupio od burazera, cini mi se da je njegov dvoredni bio sa naknadno uranjenim bunkerom?
 
Pa burazer prodao pa sad hocemo da uzmemo drugi posto je onaj po ravnom isao kao lud a u brdu je bio za povuci ludilo.2k dok smo ganjali je bio extra dobar,ali ga prodadosmo,mislili 222 je bolji.
Sad si me podsetio za 212,tacno on nemoze da se ubrza zbog osovine.Sve mi sad jasno.
 
Imao je do prosle godine jedan covek u Metkoviću 212 sa budzenim bunkerom. Dolazio je i gledao moj 214 kako je ubrazan, pa je on na njegovog 212 nekako uspeo da nabudzi ona dva dupla zupcanika i da ga ubrza
 
moze menjac ja sam ubacivao od lade na 212 vrsi posao inace aprat beraca 212 je isti kao na 213 i 214 i 214 s a ubrzanje nije problem ima da se kupi kompleno kao na drugim beracima mladje generacije od 212 i postavi se lako dobije se sve u kompletu samo se spakuje najbolji odnos je 11 nali a veliki 19 zuba tad berac nije prebrz i nemora veliki gas taktora a bere sasvim lepo
 
Nazad
Vrh