Zmaj berači kukuruza

Kolega bere sa c-360 i 222 , ja sam brao prvo sa IMT-OM 565 dosta fino je išlo gdje god ima korova nije stajo dok rakovica 60 moja ona gdje ima korova većeg poćnu padat obrtaji motora znaći sa rakovicom 1.spora as 565 uvijek 2.spora a taj ursus najmanje 3.spora u nekim uvijetima gdje ima korova 2. da tarup ljepši posao napravi !
znači - 3. spora...ja sam se nadao da ću moći sa 4 sporom,a izgleda ne može. Naravno,ja ću pokušati kad odem na njivu sa 4-tom,ali bar se neću iznenaditi ako ću morati da berem s 3-om.
 
Ja imam 213, i kad gazim 2 reda ne obaram i treci samo se pomaknes maximalno desno da lijevi kljun tek malo zahvata red koji beres, normalno taj prohod moras ici sporo. Jos imam i onaj fabricki teg na lijevom tocku i srafovi jako strce.
Naravno ne prosijecas njivu na sastavu sijacica .

tako sad i ja radim još podignem krmu da manje lomi stabljiku ali to nije rešenje trebalo bi nešto izmisliti funkcionalnije.
 
Jeste ali u tom slučaju moraš bežati tri reda jer taj točak i u sledećem krugu sabije red koji si progazio skroz na zemlju tako da kad okreneš u kontra smer vrlo malo pokupi, znam za te kombinacije sve sam probao. ::lose:: :nono:
 
@john
rekoh ti već...kad staviš felnu od tamića,rešavaš i to što ugazi red...čak i ako je zagrnut kukuruz,mnogo lakše vučeš berač. - znači tih 15-tak cm,veruj mi.
 
@John sto ne stavis donju poteznicu na 540 kao onu sto imaju neki 560,577 ili rakovica 65 na kojoj mozes stelovati da li da ide vise levo ili desno,jeftinije a ostane ti poteznica za dalje.
 
@na nije problem u traktorskom točku , nego u beračkom
i meni ova felna od tamića zvuči prihvatljivo , probaj , ne košta te mnogo
 
znači - 3. spora...ja sam se nadao da ću moći sa 4 sporom,a izgleda ne može. Naravno,ja ću pokušati kad odem na njivu sa 4-tom,ali bar se neću iznenaditi ako ću morati da berem s 3-om.
Ako ti tarup nije diran ako stoji kako je tvornićki nemozeš brzo nemoze on toliko iztarupat stalno remen tarupa gori smrdi i pali ga .. !
Ali probaj naravno ..
 
koliko treba da je dugacak ovaj lim koji ide na krajeve valjaka?ovo je od Z 222.oznacio sam crvenom linijom dozinu koja me zanima...
34y8y2d.jpg
 
@John sto ne stavis donju poteznicu na 540 kao onu sto imaju neki 560,577 ili rakovica 65 na kojoj mozes stelovati da li da ide vise levo ili desno,jeftinije a ostane ti poteznica za dalje.
Imam tu poteznicu ali kako kaže Savo nije problem u traktorskom točku već u beračkom.

Soyacorn kakav nastavak ako odmaknem točak još on neće gaziti džombu ali nema šanse da progazim dva reda.:sta:
 
Neznam na šta misli doduše ja jedini u selu imam 213 ostali jednoredni su druge serije tako da nisam ni video nikad tu letvu a sa k2 se nisam sretao tako da ga nepoznajem pa neznam ni za tu letvu.:sta:
 
@john prvu vrstu nemoj da hvatas sredinom nego vise levim kljunom(gledano od pozadi) tako sam ja radio dok sam brao sa 213
Da tako i ja radim ali sam mislio da postoji neka kombinacija da nemora da se pomera dobio sam nekoliko predloga ali mislim da felna od tamića rešava stvar, probaću.::super::
 
Nazad
Vrh