Zmaj berači kukuruza

imam narandzastog zmaja 222rpm iz 1986 god :)
Da li je neko navarivao beracke valjke na gore pomenuti model?na koji princip?
Ima par opcija za koje sam cuo: da se navari samo elektrodom i naostri
da se navari armatura u naostri
ili neki celik duz celog valjka debljine 1cm i on da se nasredinu naostri ne na jednu stranu kao fabricki sto je. E OVO DOBRA TEMA...kod mene su isto istrošeni.. ajmo da vidimo ko kako je izveo ,rešavao hvala
 
Navari firiket 10x10 i najbolje da se poravna na glodalici,jer na strugu dobijes krug a na glodalici mozes da namestis stepen,e sad pitanje je koliko ti se to isplati,jer kolko znam,novi valjak je oko 40evra
 
čime se to vari sa elektrodom za liv ,,ili običnim...fabrički tako okruglo kraj? ili treba da bude ravan
 
Pa elektrodom za sívi liv a firiket tí je kvadratna sipka a okruglo je zato sto je istrosen
 
Poslednja izmena:
Posto se prica u medjuvremenu o boji Zmajeva evo i mojih izvora informisanja o tome.Moj komsija je imao narandzastog Zmaja 133,kupio ga novog 1983,taj je bio u kvaru non-stop i na kraju prodat kao neispravan,covek pukao totalno zbog kvarova umalo da odlepi,a takodje je burazer imao 214 narandzasti kupio ga novog 1983 njegov matori i radio je kao sat do prosle godine kad je prodat bez ijednog kvara,samo radovno odrzavanje.Njegov matori kaze da kad je isao da ga preuzme u Zmaj bilo je ispred fabrike masinerije strasno mnogo spremne za isporuku sve u narandzastoj boji,ljudi su je preuzimali posto je bilo dosta njih tu sa svih strana bivse SFRJ i svi su uzimali narandzasto jel kako kaze nista na lageru nije bilo crveno_Ovu pricu sam cuo od mnogih koji su bili prvi vlasnici Zmaj narandza-masinerije.E sad neznam zasto sam vam ovo ispricao,nekom moze da koristi a kad koristi znaci da ne skodi:osmeh:
 
eh...hvala ipak na odgovorima...ja pitao za boju jer sam imao 214R narandzasti i sad mi opet zapao 222RPM narandzasti. Heheh - izgleda da me 'oće narandzasto... :cool:
 
Moj otac je kupio 222-ku 1982 i crven je.Mislim da boja nema veze sa kvalitetom.:ppozdrav:
 
Pošto će mi biti ovo prva sezona da berem sa dvorednim,interesuje me da li je neko vukao 222 sa Ursus-om c-360, i sa kojom brzinom uglavnom je brao?
 
imam pitanje dali svaki jednoredni zmaj gazi levim točkom | kod levatora | po obranom redu ili je to slučaj samo sa 213 jer kad treba da progazim dva reda za probiranje on pogazi i treći sa tim točkom.
 
Nije suženo redovni su redovi od 70 cm vučem sa 540 traktor ne gazi već samo berač kad vata kukuruz tačno na sredinu krme levi točak je na obranom redu .
 
svaki jednoredni gazi... ::lose:: ja sam to bio resio tako sto sam stavio drugu felnu,tacnije od tamića (naravno,trebala je da se obradi rupa za glavčinu i rupe za šrafove),jer kod tamića 'srce' felne nije na sredini,već je na kraju i onde ti postaviš tako felnu da ti uvuče malo točak unutra...eh,nemoj da očekuješ da će ići izmedju redova,ali ide taman pored reda i ne treba da gaziš i treći red...malo će da košta ali se isplati jer će,ako ništa drugo,bar guma trajati duže! Da si se javio pre nedelju dana,mogao sam da ti je zadrzim tu felnu,jer su preprodavci trazili da im dam original felnu da bi bolje izgledao na oko...ali,otišla je i ona zajedno sa beračem...
 
šteta nisam ranije spomenuo ali razmišljao sam o pomeranju felne medjutim glavčina je trenutno na ivici felne pa kad bi je uvukao ona bi i dalje rušila kukuruz jedino što nebi gazila džombu pa bi guma trajala duže kako kažeš , moram nešto probati da rešim kad završim ostale prepravke.:osmeh:
 
imam pitanje dali svaki jednoredni zmaj gazi levim točkom | kod levatora | po obranom redu ili je to slučaj samo sa 213 jer kad treba da progazim dva reda za probiranje on pogazi i treći sa tim točkom.

Ja imam 213, i kad gazim 2 reda ne obaram i treci samo se pomaknes maximalno desno da lijevi kljun tek malo zahvata red koji beres, normalno taj prohod moras ici sporo. Jos imam i onaj fabricki teg na lijevom tocku i srafovi jako strce.
Naravno ne prosijecas njivu na sastavu sijacica .
PS Danas sam mu napravio spaner za onu remenicu kojom se spanuje kais. dosadilo mi da ga natezem sa mocugom ili pajserom.
 
Pošto će mi biti ovo prva sezona da berem sa dvorednim,interesuje me da li je neko vukao 222 sa Ursus-om c-360, i sa kojom brzinom uglavnom je brao?
Kolega bere sa c-360 i 222 , ja sam brao prvo sa IMT-OM 565 dosta fino je išlo gdje god ima korova nije stajo dok rakovica 60 moja ona gdje ima korova većeg poćnu padat obrtaji motora znaći sa rakovicom 1.spora as 565 uvijek 2.spora a taj ursus najmanje 3.spora u nekim uvijetima gdje ima korova 2. da tarup ljepši posao napravi !
 
Nazad
Vrh