Zmaj berači kukuruza

prodas groba i kupis 216
i jos jedno dve table lima dvojke i 2-3 kutije elektroda
dnoqdg.jpg

288pq2g.jpg

2dh73b4.jpg

2yla4ig.jpg
 
Evo ga levator sređen novi ležaj 6205 je ugrađen, također je tokar usjeko na cijev da se segerov presten može stavit, jer ležaj je uvijek se mrdo i išo u ljevu stranu tako da sada je i to riješeno, lane sam kupovo neke kineske ležajeve i pred zadnja 3 jutra ga promjenim obere 3 jutra i ležaj se jedva okreće, pa smo sada Fag-a ugradili ...
rjinid.jpg

34i5pj5.jpg

25rk200.jpg
 
ipak postoju majstori na ovom forumu,i zahvalan sam im što postavjaju i fotke...mislim nisam jedini ko tako misli ...hvala vama....
 
staviću neku sliku ovih dana... U nekoj mojoj računici izašlo me 4100eura...dobro,biće tu još malo troškova,treba ipak da ga bolje pregledam pre nego sto krenem da berem...zasad sam video da treba da zamenim 3 ležaja i jednu šajbu pozadi -ide na njoj tri kajša.
 
pozzzz.možda međuvremeno pridružio nam se neki novi član na forumu ,,,,sa slični problemom ko ja, pa bi njega saslušao :svinja:
 
rudi,koliko sam ja tebe shvatio,ti bi da problem rešiš sam-da ne platiš nikome...al,jbg,teško je ovako samo pisati i zamišljati tu osovinu,sigurno bi lakše bilo kad bi se videlo,jer je moguće da je problem na nekom drugom mestu pa da taj problem izaziva krivljenje te osovine,i onda svega okolo. Možda ne bi bilo loše (ako imaš nekog komšiju ili rodjaka) da odeš kod nekog ko ima isti berač i da baciš malo pogled kod njega kako stoje stvari...
 
u pravu si,no comment trebalobi da pogledaš 85,84,83 strane u svari moje postove pa onda reći da ne plati nikome
 
Evo ga levator sređen novi ležaj 6205 je ugrađen, također je tokar usjeko na cijev da se segerov presten može stavit, jer ležaj je uvijek se mrdo i išo u ljevu stranu tako da sada je i to riješeno, lane sam kupovo neke kineske ležajeve i pred zadnja 3 jutra ga promjenim obere 3 jutra i ležaj se jedva okreće, pa smo sada Fag-a ugradili ...
rjinid.jpg

uradjeno prosle godine :) koliko samo ima limova i srafova :-( dok se nedodje do lezajeva


Nemojte da citirate veliki broj fotofrafija,dovoljna vam je jedna da se zna na koji post se odnosi.
 
Poslednja izmena od urednika:
ja bih imao jedno pitanje,pomalo je i nebitno ali čisto me zanima,mozda neko zna : zašto su neki zmajevi berači ofarbani u narandžasto?
 
izgleda da i u ovoj temi počeo zezanje,,,kako dođe tu farba ,,ali dobro,,,što ne pitaš koji svećicu da ugradiš,,i od kog proizvođača..super bosnu ili bosch-a
 
druze...ali,ja nisam mislio da se zezam kad sam pitao za boju. Npr.vidjao sam i narandzaste rakovice,pa mi je čovek koji ima takvu,rekao da su sve rakovice koje su bile pravljane za izvoz u afriku,bile ofarbano u narandzasto... Takodje sam isto čuo da su Belarusi koji su bili pravljeni za tržište srednje i severne evrope,bili ofarbani u plavo... ja sam pomislio da mozda postoji razlog zasto su neki zmajevi berači narandzasti/zuti a nikako taj da je nestalo farbe...ti si ustvari počeo da se zezas kad si mi dao takav odgovor
 
imam narandzastog zmaja 222rpm iz 1986 god :)
Da li je neko navarivao beracke valjke na gore pomenuti model?na koji princip?
Ima par opcija za koje sam cuo: da se navari samo elektrodom i naostri
da se navari armatura u naostri
ili neki celik duz celog valjka debljine 1cm i on da se nasredinu naostri ne na jednu stranu kao fabricki sto je.
 
IZVINI ,,nemešam se u to ,meni farba neinteresuje da li je to traktor ,kombajn, berač ,bitno da funkcioniše,,,
 
Nazad
Vrh