Zmaj berači kukuruza

ako pola milimetara imao lufta onda sam mnogo rekao tolko treba ,ali vidi kad ti više puta iskrivi ,pukne lanac,zamotavaga ,celi lim ti deformise pomalo, e zato tražim ko pravi limariju da to zamenim i da vidimo.... iste godište berači bar kod mene idu bez problema.....znaŠš nekog privatnika ko se bavi zmajevim limarijom"

odmaralismo posle podne, nek nastavja diskusija,,,,,treba da bude,da nadjemo rešenje . resenje,,,,,,ovde kod nas sve se rešava ... 21 vek :sjasi:
 
Poslednja izmena od urednika:
ja sam ispravio limove i radi bez problema
2ikcfwl.jpg

11kupuo.jpg
 
možes celu stranu da fotografišes.....ja ako nađem taj deo kupiću pa ću da zamenim... još ništa..pitao sam par njih ,nemaju nisu imali potražnju i nisu ni bavili stim.........ja nevredi da ispravim jer zadnji put jako izgužvao,,kako sam juče gledao ništa nije u pravcu ,,kućiste čaure izlizani ,,,ma katastrofa...više puta vareno,prednji deo savijen prema unutra i sa tankom limom zaheftovan da se nevidi ,,,,sve to kod predhodnik vlasnika
 
Poslednja izmena:
zašto ga prodaje? kupio dvoredni ,,,vidiosam lično

sta tu da ispravim RatkoPa?
96w7s5


m9ahqa
 
Poslednja izmena od urednika:
meni nije baš jasna slika,odn. ne mogu da procenim gde je to savijanje...ali sigurno je jedno,da mora da ti budu lančanici u pravcu,i da nema puno lufta levo-desno (da se ne bi izgubio pravac)...pogledaj dobro,da li to možeš da izvedeš i sa ovakvim limom...jbg,stavi neko ojačanje,zavari,itd.
 
kod mene je bilo gore,kad sve poskidas i o naj lim ispred komusaljke ostace ti parce lima koje mozes da ispravis dizalicom(vintom).navaris na nju cev i guras cosak nazad ukoso i malo cekicanj i to je to
 
moze broj za kontak radi kupovine i ugradnje na svoj berac
Mityoo zbog tog patenta se vodi rat kod vas , znam čoveka koji je to ugradio kod svog oca pre 20 godina i sad to prodaje kao svoj pronalazak . :cao:
Inače može se ugraditi u sve kombajne dobiješ u kompletu , produženje lanca , limove ... samo da montiraš . Mislim da je cena oko 70€ , šalje i city-jem. :haha:
 
rudi07 , kod mene zatim i kod mog komsije i jos na nekoliko mesta se desavao taj problem. resenje je bilo jednostavno samo je bio problem otkriti problem. posto svi skinemo taj bocni lim ( sto verujem da je i kod tebe ) desi se da " podleti " iz neobranog reda kukuruz izmedju. posto se osovine okrecu tako da hoce da provuku klip izmedju sebe. dolazi do krivljenja te gornje osovine zarim ona udara u donju pokida ili zamrsi lanac, a lanac dok nepukne iskrivi lim.
 
o kojoj bočnom limom govoriš... izvini ali nerazumem ...nesećam se da sam nešto poskidao....izvini
 
rudi07 , kod mene zatim i kod mog komsije i jos na nekoliko mesta se desavao taj problem. resenje je bilo jednostavno samo je bio problem otkriti problem. posto svi skinemo taj bocni lim ( sto verujem da je i kod tebe ) desi se da " podleti " iz neobranog reda kukuruz izmedju. posto se osovine okrecu tako da hoce da provuku klip izmedju sebe. dolazi do krivljenja te gornje osovine zarim ona udara u donju pokida ili zamrsi lanac, a lanac dok nepukne iskrivi lim.[/QUOTE
nelupaj,ja nisam nikad skido taj lim a opet mi se desavalo.ima lufta u kucistima laminatorskih valjaka, kuciste seta i zupcanici stipaju lanac:ppozdrav:
 
ljudi pomagajte! trebam da menjam gumene valjke ali to mi i nije neki problem ! veci problem mi je kako da ih skinem ! nikada to nisam radio pa ako moze neka slika neko objasnjenje sta kako odakle da krenem u opste! sta trebam da skidam sta da izbijam !! hvala vam u napred ! inace radi se o zmaju 214 !
 
NA kaznjavaj koliko hoces ali ako to ne saznam mogu samo metlu na berac da stavim :haha: sala mala ko ce da cita sve te predhodne postove dok sve to procitam docice vreme oranja a moj kukuruz ce jos biti na njivi! ajde mi daj link gde imaju slike objasnjenja i povlacim pitanje ;)
 
Nazad
Vrh