Zmaj berači kukuruza

kod mene je bio taj problem kada mi je bio pretegnut lanac, otkad sam ga olabavio nije se desavalo, probajte ništa vas ne košta...
 
hajde da kažem i ja nešto jer sam i ja jednom iskrivio tu osovinu...ali,posle se više nikad nije dešavalo(to je bilo 2001,i do dan danas nije više iskrivio)...ja nisam mehaničar ali svoj 214r sam održavam,pa ću da iznesem svoje mišljenje i iskustvo. Mislim da je vrlo bitno da se ta osovina okreće lako,odn. to je osovina koja daje pogon elevatoru,pa mora i sam elevator da ide lako...a pod dva,na drugom kraju te osovine treba da postoji 'kvačilo' ili već kako se zove ona opruga,koja preskače zupce kad naidje na opterećenje...e,ja sam upravo zbog te opruge isktivio tu osovinu,jer mi je zapao klip ispod lopatice elevatora i nekako se tako baš namestio da je zablokirao elevator,a ona opruga nije uopšte funkcionisala-bila je zapekla...od kad sam to sredio,desava mi se da zablokira elevator,ali nista ne lomi jer opruga odradjuje svoju namenu.
 
ako tako nastavimo,svako iznese svoje mišjenje ,svoje iskustva, pa na kraju naćićemo uzrok zašto iskrivi osovinu .........Matiću sad je sve u reduuuu
 
Mislim da je Bezec najblizi resenju.
Jos ako je berac ubrzavan, kukuruz cest, elevator zagusi i osovina se krivi na najslabijoj tacki.
Ako opruga nije zapekla trebalo bih da prezupci.
 
pre par posta sam pisao ,kad sam stavio treču osovinu ,na prazno super radio.čim sam stao u red, kukuruz još nije ni stigao do elevatora pa je iskrivio...onda kako to.......
 
pa i ja kažem lanac, al niko me ne sluša, nelogično ali istinito, kod mene je 214 bio godinama i s normalno zategnutim lancem sve funkcionisalo kako treba, kad sam ga prodao čoveku on se pravio pametan i natego lanac, iskrivio osovinu i dva puta mu pucao isti taj lanac, kad sam mu rekao u početku me pravio ludim ali kad ga je olabavio sve je :osmeh:bilo ok.....
 
dali zna neko od limarije ko pravi ovo ,promeniću taj deo ,biće nov ,vajda neće dame zeza višeeeee
nzineo.jpg
 
ta osovina je kod mene isto kriva tu i ja to vec teram par godina bez ikakvih problema ide ona i tako
 
i ja sam terao sa krivom osovinom,sredio mi gornju župčanik ,odlomio 2 zuba,i izlizao kućište totalno.... tako sam i kupio ,malo bilo iskrivjeno,gazda mireče on malo ispravio,,,,,,kaže ima u vašaru da se uzme ,promeniš i teraš.....znate kako se kaže oba dvojca smo se radovali...mislim nisam jedini u životu ko je tako prošao.....nisam znao da im je to slaba tačka....to.........
 
od metalnih valjaka gornja me zeza...ako možeš objasni jer znaš o čemu se radi..ako nije tajna RatkoPa. ako nećeš na forumu mo
žeš na PM
 
Nazad
Vrh