Zmaj berači kukuruza

da, ove godine su nešto berači skočili,šta je u pitanju ne znam,ja sam dobijao pre nekoliko dana za 224 7000e i nisam smeo da prodam jer je tu sezona a ne znam šta ću naći....
 
@matic
ako ne budem kupio dok taj ne bude na prodaju,naravno da sam zainteresovan...unapred hvala!

@montoya
...samo da znaš da ovi u kovačici prodavaju prodaju 224 za 10000-12000(zavisi od stanja i godista)...budi strpljiv,nemoj da ga das za 7000

@levak
javio sam se čedi...al i tu mi se nešto iskomplikovalo...
 
@bezec
Nije mi se nitko javio trazio sam 3000€ berać je radio ali me je levator zafrkavo tako da smo to danas sredili i on je spreman ja sam kupio potpuno novu osovinu tarupa i noževe izašla me oko 600€ nisam više sigurna direkt iz zmajevog skladišta tako da jbg nisam ga dao ispod 3000 a sada ga neču prodat nema tih para !
 
Tako i ja sada moj nema ništa da nevalja ali levator me je od 1 dana jebo i stalno smo mjenjali ležaj sada kad smo vidjeli šta je to smo napravili lanac sada fino ide i limar mi je nove limove napravio u levatoru po ćemu lanac ide jer moji su se pojeli !
 
Danas sam od kuce do Sapca(20 km) sreo bar 4 - 5 beraca, natovarenih na kamione.
Vuku ih u smeru ka Beogradu. Nikada se nisu ovako prodavali.

Koliko kostaju uvodni lanci (na prijemnom biteru) za Zmaj- a 214R?
Menjao bih do sezone. Da znam orjentaciono, cenu.
 
Danas sam od kuce do Sapca(20 km) sreo bar 4 - 5 beraca, natovarenih na kamione.
Vuku ih u smeru ka Beogradu. Nikada se nisu ovako prodavali.

Koliko kostaju uvodni lanci (na prijemnom biteru) za Zmaj- a 214R?
Menjao bih do sezone. Da znam orjentaciono, cenu.

Izvoze ih za rumuniju i u moldaviju,nakupci oko granice sa rumunijom mesecno kupe i izvezu preko 50kom
 
to što ima će se izvesti preko granice, a imajući u vidu da fabrika Zmaj već duže vreme ne radi niti će raditi, pitianje s čime će se za neku godinu raditi...
 
dali može neko dami kaže zašto iskrivi mi osovinu,već treči put i napravi cirkus. slika nije moj berača ali obeležen o kojoj osovini se radi.ja već neznam šta može da bude... hvala
2ikwtbk.jpg
2ikwtbk.jpg
 
ja dok sam imao zmaja imao sam isti problem sa tom osovinom i nisam otkrio uzrok krivljenje osovine ali sam napravio jedno ojačanje tako da mi ne krivi osovine kego da prije pukne lanac , čak sam i zarezivao malo brisulicom lanac na nekoliko mijesta da ga oslabim i napravim mu mjesto za pucanje

a ojačanje sam uradio ovako , dodao sam jedan ležaj sa vanjske strane te osovine jer je oslonac mnogo daleko od lanca i lančanika pa zato lako iskrivi osovinu
znači ovo obilježeno zutim je ploča (lim) debljine 4-5mm koji se zašrafi za onaj nosač španera dole sa drva šrafa
gore se na lim zavari jedna čaura u koju ide ležaj 52mm , ovaj plavi krug
onaj zupčanik koji pogoni eliminatorske valjke skini i odtokati ga na strug (suži ga) da bi mogao da stane i ležaj na osovinu
obavezno koristiti samoudesivi ležaj , pošto sada ima da se kupi ležajeva sa gotovm kućištima možeš uzeti i njih , lakše ti je za montirati

2ikwtbk.jpg


znači možeš staviti i ovakvo kućište
images


ali opet kažem , uzrok kvara nisam našao , ovo je samo riješilo problem da umjesto krivljenja osovina samo nastavim lanac , uvijek sam nosio lanac rezervi i kada ''opali'' samo zamijenim lanac i idem dalje umjesto pola dana rasklapanja da bi zamijenio osovinu
 
neznam ni ja,ali kako ostali idu da je..š mater.zamisli stavim novu osovinu ,probam kući više od sat vremena na ler ,na pola, na max gasom lepo radi ...čim sam stao u red dobio opterećenje odma iskrivio

vidm dosta se razumes u mehaniku savoris ,ajde ako imaš vremena pogledaj montažne berače,pisaosam i tamo ,tvoj mišjenje me zanima

Molio bih Vas da ne pišete post za postom! nerazumem ali IZVINJAVAM AKO NIJE U REDU NEŠTO BRIŠITE..HVALA
 
Poslednja izmena:
razlozi krivljenja te osovine su propala kucica iza lancanika ,los lanac pa naskace ili losi lancanici drugo nema a osocina se iskrivi kad lanac naskoci na lancanik
 
levak sve to kod mene je bilo kao novo ili novo ali opet je krivio , ja nisam više imao snage da se zezan sa njime pa sam ga prodao , loše sam prošao sa prodajom ali bar više nisam sanjao tu osovinu
 
Imao sam takvih problema na Zmajevima(pokretnim garsonjerama:osmeh:)Problem je u tome sto sa godinama rada polako pocne sve da se uvija,zamor materijala,i na kraju se najvise odrazi na tu osovinu.Znaci generalno nemoras ti njega da zeznes,on se sam zezne godinama(a to su masine relativno mlade iz 70 godina,odradile u piz..mat..)Tu pomoci nema jer najslabija tacka habanja beraca je ta osovina.:ppozdrav:Ja takodje nisam nasao resenje jer ga i nema
 
rješenje sam ja opisao par postova prije ali nisam našao uzrok , e to me izluđivalo
ovako samo zamijeniš lanac i tjeraj dalje
 
Nazad
Vrh