Zmaj berači kukuruza

pujol, ne znam bas da je u ovaj tvoj berac ugradjen motor od 105ks, prije da je od 62.5ks kao i na 780 redni sestak...

Nema veze i ako i nije tvornicki proizvod, glavno da radi. U mom kraju postoji i rucni rad pravljen od vise razlicitih vozila i stvar super funkcionira... takodjer je bio i rucno prepravljani 141 samo ne znam je li prodan ili nije...

Ne znam koliko imas iskustva sa 780 i koliko imas brda, samo cu ti reci da kocnice ne budu dugo radile, da se cuvas ovih pogonskih lanaca ako su losiji i kako se meni cini da su mu prednje gume pre slabe za toliki teret. Ako nisu slabe, pre tanke su i puno ce tonuti u jesen, a mjenjac od 780 nema nozno kvacilo, pa ces lako zapadati s tim cudom ako je vlaznije. Ne mora biti kako ja kazem, ali nagledao sam se svega i svacega kao i svi ostali forumasi tako da imam i svojih losih iskustava...

Sretno ti bilo u radu s beracem!
 
pujol, ne znam bas da je u ovaj tvoj berac ugradjen motor od 105ks, prije da je od 62.5ks kao i na 780 redni sestak...

Nema veze i ako i nije tvornicki proizvod, glavno da radi. U mom kraju postoji i rucni rad pravljen od vise razlicitih vozila i stvar super funkcionira... takodjer je bio i rucno prepravljani 141 samo ne znam je li prodan ili nije...

Ne znam koliko imas iskustva sa 780 i koliko imas brda, samo cu ti reci da kocnice ne budu dugo radile, da se cuvas ovih pogonskih lanaca ako su losiji i kako se meni cini da su mu prednje gume pre slabe za toliki teret. Ako nisu slabe, pre tanke su i puno ce tonuti u jesen, a mjenjac od 780 nema nozno kvacilo, pa ces lako zapadati s tim cudom ako je vlaznije. Ne mora biti kako ja kazem, ali nagledao sam se svega i svacega kao i svi ostali forumasi tako da imam i svojih losih iskustava...

Sretno ti bilo u radu s beracem!
Ja koliko znam menjac na 780 ima jednu brzinu ili se varam,ali ovaj ima dve i rikverc,najveca mu je mana sto nema kvacilo ali sta da mu radim,kod mene nema brda barem gde ja radim,a za gume videcemo,njegov vlasnik kaze da hoce da propada kada je mnogo vlazno i bunker pun,k,kombajn ima puno mana ali nije ni skup slozicete se.
 
Vi ste se kolega maticu bas okomili na moje sokocalo,ne znam zbog cega.ali nikako ne moze da kosta to sredjivanje kao fabricki proizvod,jer fabricki proizvod ne postoji ako govorimo o zmaju,a pak ako govorimo o burgonu on ne moze ispod 13 hiljadarke da se nadje dobar i to je pitanje,a ja i da ulozim do 1500 meni se isplati.a i necu tolko jer mnogo me briga kad je neko mogo tako da tera mogu i ja.
 
Nisam se ja okomio na vaš kombajn.Neka on vas služi godinama bez problema samo bi trebao da se ojača jer koliko se dalo videti ima slabih tačaka.
 
mjenjac od 780 nema nozno kvacilo, pa ces lako zapadati s tim cudom ako je vlaznije
Misliš da neće uspeti na vreme da stane?
Taj problem se lako reši. Stavi se jedna opruga koja izvlači klip od varijator vožnje i čim povučeš ručicu on u momentu stane. Čak i ako nema kočnice.
 
ima ručno kvačilo kao na 131, mada ako ostale funkcije obavlja dobro to i nije neki veliki problem, jedino će gubiti malo više vremena prilikom okretanja, a što se tiče motora mislim da nije 105 konja i da nije s 46, već perkins šestak stariji motor kao na 780 i prvim varijantama 131...
 
Mislim na to da ce uspjeti na vrijeme stati i kad krene propadati ubacit ce u rikverc i kad krene dodavati varijator kombajn ce polako kretati, nece moci dodati varijator na pola i tek onda pustiti kvacilo... Na ovaj nacin ce mu remen brze propadati u losijim uvjetima.

780 ima dvije brzine naprijed i djednu u rikverc, kao i svi mali zmajevi i mora se stati kad se brzine mjenjaju. nije u dobrim uvjetima lose ni ovo rjesenje bez kvacila, ali ipak mislim da ce trebati neko vrijeme navikavanja na rad s ovim strojem.

vrsio sam sa 780 i sa 131 i to ide fino, al kad zapadne, ne vrijedi ako kombajn sam ne krene odmah u rikverc, odmah odustati i slepati, jer remen na brzinu ode... Postoji sansa da ga i otkine kad tockovi stoje u blatu a varijator stezes.

Rjesenje postoji ako se uglavi na neki nacin mjenjac od 132/133, ali previse je prepravki kod poluosovina, jednostavno izbjegavaj lose uvjete rada i nemas brige. Kad se jednom naviknes na njegove mogucnosti, brat ce on dobro.


Po meni je bolje kupiti neko rjesenje sto je radjeno rucno, nego nesto tvornicki. lakse ces se odluciti nesto i sam prepraviti na rucnom radu, nego na tvornickom stroju.
 
drugari molim Vas za malu pomoc

nasao sam berac 224 godiste 2001 u odlicnom stanju ,prvi vlasnik,garaziran, covek radio samo svoje njive godisnje cca 50 jutara
kolika mu je realna cena ?
pozz
 
Dosao red da se menja zupcanik pa reko ajd odma da ga i ubrzam,imao sam na njemu fabricki,nikad nije menjan...
Hvala na odgovorima....
 
Na izlazu,to je onaj dvoredni zupcanik,kardan sto ga pokrece,pa sa njega preko dvorednog lanca do kucista,ako me razumes?
 
Nazad
Vrh