Zmaj berači kukuruza

Kod mene u selu je bio do prosle godine Zmaj 240,cetvororedni,prodat je,a za dvoredni nisam cuo...
 
Grgiću ovde se govori o 2-rednom samohodnom a ne o 4-rednom.Pročitajte diskusiju pre nego što iznesete konkretne primere. :ppozdrav:
 
Izvinite vidio sam da govorite o kombajnu koji bere u klipu kak osam se sjetio da imam u knjizi malo sam se zaletio, još jednom izvinite .. !
:ppozdrav:
 
pitam se kako li to radi sa varijatorom , imali svrhe ako nema ladju , vetar , A s druge strane gas je uvek u zeljenom polozaju a brzinu voznje stelujete prema potrebi
 
Nema potrebe za izvinjenjem,svi mi grešimo.Rale šta će mu lađa za berbu u klipu?Vetar može da ima mada i ne mora a varijator je normalna pojava kod kombajna imaju ga i strani berači kukuruza u klipu.
 
Nista se vi ne brinite sutra cu ja da ga istudiram,a i malo pikcurisem pa cemo da vidimo kakav je ovaj svemirski brod sto niko nije cuo za njega.
 
Evo ljudi danas sam bio,video i kupio ovo sokocalo,nisam ni ja verovao da ce se to desiti,sta reci o njemu to je zmaj samohodni koji je proizveden 1986 i proizvelo se njih pedesetak oznaka mu je sb 52,tako kaze gazda,ima 6 klipa jacine 105 konja,nema hidro pogon,vec ide na varijator,sve funkcije pokrecu se preko lanaca i zupcanika,ima fiksni tarup.dve brzine,kipuje klipom i kos mu je bas veliki i jos puno sta,videcemo sta ce biti.:ppozdrav:

2irt1xh.jpg

scw09f.jpg

2mr7875.jpg

10zxylj.jpg
 
Meni nekako deluje nestabilno za brdovite terene...
Znao sam da je Zmaj nekada pravio četvoredne, ali za ovako nešto nisam znao niti sam do sada čuo da postoji dvoredni samohodni domaće proizvodnje.
 
I ja nisam znao da je zmaj pravio dvoredne ali sam konsultovao jednog starog radnika koji je radio u zmaju i on mi je rekao da su napravljeni nekih pedesetak ali zbog nerentabilnosti posla zaustavili su proizvodnju jer se tad nisu trazili beraci kao sad i,pustili smo ga radi ko sat,a za brdovite terene nije ni burgoin dvoredni a kamoli ovaj,a i sigurno je bolji od svaki vucni berac,a ne kosta vise od njih.
 
Ima fabricke nalepnice.
Ne vidim poentu te masine u brdu kad je nestabilan,nema nista veci ucinak od obicnog ali ima jos jedan motor za odrzavanje.
 
Po meni je Zmaj 223 daleko stabilniji na nagnutim terenima od ovom samohodnog. Ja sam sa svojim prošle godine radio na par izuzetno nagnutih parcela i mogu reći da je stabilniji od jednorednih zmajeva. A kao i što North ARMY reče, ništa veći učinak od vučnog dvorednog a održavanje znatno veće.
 
Nazad
Vrh