Zmaj berači kukuruza

Nikola82a je napisao(la):
Sto se tice guma za berace, nije tacno to sto ovaj decko kaze da valjaju samo od ciste gume, ja sam imao od ciste gume i nista nisu valjale, vec je problem sto neki ubacuju svasta da izgleda kao je ARMIRANO, ja sam uzimao u Indjiji firma DINAPOL gume su odlicne i stvarno su od pravog CORDA obrao sam 200 hetara bez problema. Veliki pozzz za sve!
EEeeeeee vidi ovo http://poljoinfo.com/caffe/za-nove-clanove-da-se-predstave/msg211691/?boardseen#new
 
ja mislim da je najbolje kao kod bourgonija, 20-tak cm guma, pa toliko metal i tako redom, samo sto svaki sledeci ide naizmenicno, da ne bude guma na gumu ili metal na metal, ali to je moja pretpostavka :cao:
 
Dali je neko sa foruma probao da od jednorednog beraca zmaj 214 napravi dvoredni i dali je to izvodljivo?
 
Koliko je pametno da se stavi plastika na valjke?Kod mene su gumeni valjci (od armirane gume) i imam problem sa namotavanjem. Izmenjao sam sve valljke pred sezonu i cini mi se da mi je manje namotavalo dok je bila stara guma. Imam svoju radionicu i mogucnost da stavim plasticne valjke,tj.kombinaciju guma - plastika pa ne znam koliko je to pametno?Da li neko ima predlog?
 
Evo, od jucer jedna nabro sam jucer 12 tona klipa .. :D
2iiwv90.jpg
 
Kad, sam u nedjelju brao 222 me ove godine iznenadio samo ide i ide i ide nije da se hvalim, ali promjenio sam one gume iza na valjcima jedan covijek to mjenaj i bere cisto sada da to nije za vjerovat u prikolici 3,5T klipa od toga jedan amper kukuruzovine .. :cao:
Evo, dvije slike .. :ppozdrav:
v4rnz9.jpg

w2k47t.jpg
 
Moj zmajcek je ove godine obrao 18kj uz 2 spadanja lanca i 1 pucanje isto privodnog lanca.Imao je dosta stajanja jer su se pojeli gumeni valjci,tako da ih dobija nove na godinu.
Odlicno je odradio ovu sezonu i nece skoro iz mog dvorista ako ovako nastavi. :cool: :ppozdrav:
 
sezona branja je gotova i stiže zima :spavam:. Interesuje me kako i da li je preporučljivo da prepravim moj Zmaj 220 tako da mu nadogradim bunker. Vidjao sam da ljudi to rade ali me interesuje da li su potrebne neke ozbiljnije prepravke na samom postojecem beraču (tipa ojačavanje poteznice na koju ce se montirati bunker,raspored težine zbog stabilnosti...) .Ako je neko radio ovu vrstu prepravke zamolio bih ga da mi kaže sta mi je potrebno od materijala i na sta da obratim posebno pažnju. Naravno svaka slika bi dosla k'o kec na deset!! :cool:
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PduPdtw6cJc&feature=related[/youtube]

branje 2010--zmaj 222 u kombinaciji sa rusom 82.
 
Imam, problem na beraču lanac elvatora ... sa lopaticama mi je previse raspusten a tj. labav a gore sam do kraja našpanovo na ona dva španera jel zna ko sta bi to moglo bit da izbacim jednu spojnicu lanca ? :udri:
 
Nazad
Vrh