Zmaj berači kukuruza

Bubu je napisao(la):
Vidi, dok sam imao stare gume na valjcima jeste da nije cistio k'o svet ali mi nikada nije namotavao. Od kada sam stavio ove nove gume, jednu njivu sam brao po danu i nisam imao problema (B23). Kada sam se strpao u P88 za rose odmah su poceli problemi jer jednostavno valjci ciste sve zivo, ne znam da li bih nakupio korpu ljustike od 5-tonke prikolice. Hocu da kazem da pre zamene gumica berac nije toliko hvatao ljustiku sa klipa pa samim tim i nije imao sta da namota!
Ja sam prosle godine imoao oko 15 jutara p88 namotavalo se po rosi kod mene i lisce i kosa verovatno ti u drugim hibridima nece namotavati
 
meni je nevezano za zmaja na sipu eko namotavalo zato sto je lim iza tarupa bio skinut i tarup sve baco šašu na valjke
 
Bubu je napisao(la):
Verujem ti da 224 ide toliko brze jer ipak ima za 50% veci komusacki sto sto je u sustini osnovni preduslov za propusnu moc kombajna pored elevatora.
e a zato k2 ubedljivo ima najmanji komusacki sto,pa opet brze radi.

inace evo naseg,pa ako treba jos cu slikati.
21e9b8p.jpg

35c1y78.jpg

20gzhxx.jpg

2sa16iq.jpg

20a6tk5.jpg

2eppojt.jpg

jgsb3m.jpg
 
@ KishRobert

Roberte, slike su :D. Sve se vidi što me je dosad interesovalo, svaka ti čast na trudu. Dosta stvari mi je sada jasnije, a ono što neznam, to ću pitati. Kao prvo, da li si skraćivao rudu i prepravljao zabacivanje berača u radni položaj, koliko se izvlači cilindar (otprilike), kojeg je prečnika (od čega je) i interesuje me koliko staje kukuruza u bunker, odnosno, da li stanu 4 reda sa uvratinama na dužima od 400 metara ako je dobar kukuruz?

Možda te sada gnjavim sa pitanjima, ali ja samo pitam ono što neznam.

Puno pozdrava od Mirka iz Kule. :cao:
 
Okrim je napisao(la):
@ KishRobert

Roberte, slike su :D. Sve se vidi što me je dosad interesovalo, svaka ti čast na trudu. Dosta stvari mi je sada jasnije, a ono što neznam, to ću pitati. Kao prvo, da li si skraćivao rudu i prepravljao zabacivanje berača u radni položaj, koliko se izvlači cilindar (otprilike), kojeg je prečnika (od čega je) i interesuje me koliko staje kukuruza u bunker, odnosno, da li stanu 4 reda sa uvratinama na dužima od 400 metara ako je dobar kukuruz?

Možda te sada gnjavim sa pitanjima, ali ja samo pitam ono što neznam.

Puno pozdrava od Mirka iz Kule. :cao:
ruda je skracivana i prepravljana zbog zabacivanja u radni/transportni polozaj,cilindar neznam od cega je,a javim ti koliko izlazi/ulazi.
stane dosta,jer i ove godine je iznosio u kos bez problema na standardnu duz.

na kraju krajeva,pa kula je na pola sata od n.beceja,sedi i dodji pa lepo meri i da divanimo. ::namigivanje::
 
Bubu je napisao(la):
Drugar je brusio nokte posto mu je krunio a gumene valjke je radio kod istog coveka gde sam i ja radio.
Ja bih probao da ih skinem skroz jer izgleda da zbog njih namotava...

MONTOYA, da to je 4. sporom ali obicno berem 3. jer mi je oluja ponegde navalila kukuruz a i nije mu bas na zdravlje da se vozi 4 stalno u dobrom kukuruzu. Na snimku sam brao Pioneer B23 koji je sejan na 23.5 sa prinosom klipa oko 8.5t/kj.
Verujem ti da 224 ide toliko brze jer ipak ima za 50% veci komusacki sto sto je u sustini osnovni preduslov za propusnu moc kombajna pored elevatora.
Kako sa 222 mozes brat 4. sporom ja sa IMT 565 1.spora .. ! :D ?
 
ratarhr je napisao(la):
Bubu je napisao(la):
Drugar je brusio nokte posto mu je krunio a gumene valjke je radio kod istog coveka gde sam i ja radio.
Ja bih probao da ih skinem skroz jer izgleda da zbog njih namotava...

MONTOYA, da to je 4. sporom ali obicno berem 3. jer mi je oluja ponegde navalila kukuruz a i nije mu bas na zdravlje da se vozi 4 stalno u dobrom kukuruzu. Na snimku sam brao Pioneer B23 koji je sejan na 23.5 sa prinosom klipa oko 8.5t/kj.
Verujem ti da 224 ide toliko brze jer ipak ima za 50% veci komusacki sto sto je u sustini osnovni preduslov za propusnu moc kombajna pored elevatora.
Kako sa 222 mozes brat 4. sporom ja sa IMT 565 1.spora .. ! :D ?

Kao sto vidis-moze!

Inace, skinuo sam po prva 4 nokta sa svakog valjka i otisao da probam i zamislite-radi! Doduse, duvao je vetar pa nije bilo mokrog lisca iako je jutros padala kisa.

Nikola, naveo sam da sam brao B23 i po rosi i po danu bez problema. Prosle godine sam imao P88 10kj i sve sam obrao nocu po najvecoj rosi bez ikakvog problema zato me cudi sada ovo namotavanje.

MONTOYA, nisu mi nesto preterano napregnute opruge. Ako te bas zanima, mogu premeriti ujutro pa da ti javim. Ili bolje ti meni napisi koliko bi trebale da budu opruge napregnute da ne trazim sada u onom fabrickom prirucniku..
 
glavas je napisao(la):
Da li neko ima tehnicko uputstvo i katalog rezervnih delova za Zmaj 223?
pa pročitaj malo po forumu brate :ppozdrav: ima za 224 ja sam stavio , isti klinac (skoro) ali imaš sve podatke koji ti trebaju :cao:
 
Okrim je napisao(la):
@ KishRobert

Roberte, slike su :D. Sve se vidi što me je dosad interesovalo, svaka ti čast na trudu. Dosta stvari mi je sada jasnije, a ono što neznam, to ću pitati. Kao prvo, da li si skraćivao rudu i prepravljao zabacivanje berača u radni položaj, koliko se izvlači cilindar (otprilike), kojeg je prečnika (od čega je) i interesuje me koliko staje kukuruza u bunker, odnosno, da li stanu 4 reda sa uvratinama na dužima od 400 metara ako je dobar kukuruz?

Možda te sada gnjavim sa pitanjima, ali ja samo pitam ono što neznam.

Puno pozdrava od Mirka iz Kule. :cao:
precnik klipa,tj klipnjace je 30mm,a maximalna duzina je 200mm.
 
Okrim je napisao(la):
@ KishRobert
Hvala roberte, a od čega je tako velik klip? Ja sam razmišljao da montiram dva klipa sa strane kao što je na "Šempeteru" i da upotrebim klipove za podizanje hedera sa ZMAJ kombajna.
cek malo!
jel ti pitas za rudu ili za bunker,
ovo sto sam ti ja pisao bilo je za rudu!
 
[
[/quote]
precnik klipa,tj klipnjace je 30mm,a maximalna duzina je 200mm.
[/quote]

Hvala roberte, a od čega je tako velik klip? Ja sam razmišljao da montiram dva klipa sa strane kao što je na "Šempeteru" i da upotrebim klipove za podizanje hedera sa ZMAJ kombajna.
 
Nazad
Vrh