Zmaj berači kukuruza

@ kisrobert

Pitao sam za bunker, a moja je greška što nisam dobro pogledao da piše 200 mm a ne 200 cm.
 
aha,ok.
jbg,velik je,nemam pojma od cega je.
ko sto sam ti i rekao,u auto pa u n. becej,dodji pa meri i uzivo sve vidi. :cao:
 
@ KishRobert


Tako će i biti, samo dok se svi sredimo sa poslovima, pa put pod noge i da obiđem i druge članove koji imaju takve berače.
Pozdrav od Mirka iz Kule. :cao:
 
Da li neko zna sta je bolje na beracu, tj. kada su valjci za komusanje svi gumeni ili kada je jedan gumeni pa jedan metalnni? Muci me to sto mi namotava travu na valjke. Inace radi se o samohodnom beracu koji je prepravljen od zmaja 132-ke.
 
Ali ako to pitas @ZORAN 230 dobices odgovor da je bolje sve od gume i oobrazlozenje da cistije bere a onda ce neko X da napise da takvi beraci rade ko krunjaci :haha: i kao slag ide N.A. sa pretnjama o banovanju i ti ostajes u dilemi :haha: :haha: :haha:
guma metal i valjci nesmeju da budu u istoj visini i na neki nacin mora da se spreci da klip kukuruya dodje iymedju 2 valjka koji se okrecu suprotno n osnovu 2
 
Rale 83 je napisao(la):
Ali ako to pitas @ZORAN 230 dobices odgovor da je bolje sve od gume i oobrazlozenje da cistije bere a onda ce neko X da napise da takvi beraci rade ko krunjaci :haha: i kao slag ide N.A. sa pretnjama o banovanju i ti ostajes u dilemi :haha: :haha: :haha:

Ala si i srocio prijatelju, svaka ti cast! :D :ppozdrav:
 
Jeste al namerno nisam hteo da te spomenem da te nebi uredio :bravo:
A i kisRobert ratuje sa njim :haha: :haha: ::svaka cast:: nema ljutis ja cu da vodim na :ppozdrav: kad se budemo sreli , usput kad je srbobranska brazda
 
Ajmo drustvo jedno objasnjenje: zmaj beraci kao sto je zmaj 214s se mogu podesavati po visini i to se radi hidraulikom il se meni cini? I ako je hidraulikom moze li tu operaciju odraditi imt 539? Hvala :cao:
 
steva mrštanac je napisao(la):
Ajmo drustvo jedno objasnjenje: zmaj beraci kao sto je zmaj 214s se mogu podesavati po visini i to se radi hidraulikom il se meni cini? I ako je hidraulikom moze li tu operaciju odraditi imt 539? Hvala :cao:

Mi imamo 214s, ranije smo ga vukli rakovicom ,prošle godine smo uzeli 539deluxe :cao: i ide kao zmaj, mada je berač teži od traktora tako da je malo problem kad je neravno i kad je bunker prazan jer ništa ne leži na traktoru.
A kad ima kukuruza u bunkeru onda nema problema ide odlicno , stavio sam tu snimak i sa travom nema problema, valjci ne namotavaju bar kod mene. Zmaj je kupljen nov tamo 90tih i nikakvih problema nije bilo isim onog glupog patenta sa dva parceta lanca, ali to je potrošno jbg.
 
Ja imam 214R od 87 godine,539 ga ne oseti,samo mu je mana sto nema vetar,ali bere bolje od obicnog 214...
 
Sto se tice guma za berace, nije tacno to sto ovaj decko kaze da valjaju samo od ciste gume, ja sam imao od ciste gume i nista nisu valjale, vec je problem sto neki ubacuju svasta da izgleda kao je ARMIRANO, ja sam uzimao u Indjiji firma DINAPOL gume su odlicne i stvarno su od pravog CORDA obrao sam 200 hetara bez problema. Veliki pozzz za sve!
 
Nazad
Vrh