Zmaj berači kukuruza

imao je moj drugar k2 i znam da nije mogao ići brže nego ja sa 222-kom i više je krunio
222-ku najviše muči gušenje kad je suvo ali i to se da rešiti
moja 222-ka je sad kod našeg člana Trnavac,baš me zanima da li mu je zgušio ove sezone koji put al čisto sumnjam
prednost k2 u odnosu na 222 što je lakši vući
 
ja lično nikada nisam vidio k2 u radu , ono što sam ih vidjao je jednio na vašaru
ali iz onoga što sam ovdje pročitao od početka tebe fabrici ZMAJ bi bio onda dobar potez da se možda izbaci jedna cijela serija k2 berača , da mu se lijepo stavi koš i uradi još nekoliko modifikacija koje su ovdje apsolvirane i da se dobije strašno dobar stroj

vjerujem da bi takva mašina bila daleko jeftinija nego recimo 224 za koga ja volim da kažem da je cijela fabrika na točkovima , i to fabrika od 3,5T koja nema kočnice ::lose::
ustvari nijedan dvoredni nema kočnice a za takav propust ja bi' konstruktora objesio za jajca :zli:
 
Od ovoga brze ne moze bar kod mene jer jednostavno berac ne moze da preradi tj. da pregura tu kolicinu klipova kroz komusaljku. Javlja mi se jedan problem: stavio sam nove gume na komusaljku, one spiralne iz 4 dela i cisti extra dobro sto me je prijatno iznenadilo ali hoce da mi namotava na metalne valjke cim je malo vlazno lisce. Razmisljao sam da poskidam noktice sa metalnih valjaka e sad koliko bi mi to pomoglo??

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Fekzb6npa5M[/youtube]
 
Drugar je brusio nokte posto mu je krunio a gumene valjke je radio kod istog coveka gde sam i ja radio.
Ja bih probao da ih skinem skroz jer izgleda da zbog njih namotava...

MONTOYA, da to je 4. sporom ali obicno berem 3. jer mi je oluja ponegde navalila kukuruz a i nije mu bas na zdravlje da se vozi 4 stalno u dobrom kukuruzu. Na snimku sam brao Pioneer B23 koji je sejan na 23.5 sa prinosom klipa oko 8.5t/kj.
Verujem ti da 224 ide toliko brze jer ipak ima za 50% veci komusacki sto sto je u sustini osnovni preduslov za propusnu moc kombajna pored elevatora.
 
Ma kod mene namotava pa muku mucim kad je rosa,ko sta radi ja samo cistim valjke,dok kad je suvo sa tim nemam problema.
Post je spojen: [time]1289208231[/time]
_________________________________________________
Lalo koji je kod tebe berac?
 
Vidi, dok sam imao stare gume na valjcima jeste da nije cistio k'o svet ali mi nikada nije namotavao. Od kada sam stavio ove nove gume, jednu njivu sam brao po danu i nisam imao problema (B23). Kada sam se strpao u P88 za rose odmah su poceli problemi jer jednostavno valjci ciste sve zivo, ne znam da li bih nakupio korpu ljustike od 5-tonke prikolice. Hocu da kazem da pre zamene gumica berac nije toliko hvatao ljustiku sa klipa pa samim tim i nije imao sta da namota!
 
Ja sam menjao gume pred sezonu i kao sto ti kazes ocisti toliko dobro da ni jedan berac ne moze tako dobro da cisti,ali sa druge strane ne mogu da idem ujtru rano zbog rose i namotavanja.Nekad se desi da po 30 min stojim i cistim
 
Ja sam juce oko 18h otisao da probam i morao sam svakih 200m da izlazim i da skidam ljustiku sa prvih 15-20cm svakog metalnog valjka.
Boli me uvo i ako ne bude tako cisto brao, samo da me vise ne j..e!
 
Kod mene ima 12 valjaka i svi su od gume pa kad namota bojim se da mi ne izbije valjak jer se to desavalo mom komsiji prosle ili preprosle god.
 
Imam gomilu noktiju i ako nekome to čudo treba pokloniću mu ga. Jednom sam ih stavio i odmah skinuo jer su krunili strašno kukuruz.
 
A kad treba da stanem pa da cistim muka me uhvati.Ja idem i usluzno da berem pa sam juce brao nekom coveku,njiva je 50 ari i ne vidi se kukuruz od trave.Kad sam video kakva je njiva popizdeo sam.Ubio sam se cisteci valjke.Cak mi je i lanac 2x pucao zbog trave
Post je spojen: [time]1289209580[/time]
_________________________________________________
Ako nekome trebaju gume za valjak imam ih ja,meni to tata radi kod nas u radionici.Napravili alat i pod presom stancamo gumu
 
Stvarno neznam kako kod vas namotava toliko na valjke.

Mi nismo imali problema, a bilo je namestima dobre trave, posto su njive
mahom na brdu, a kisa spirala preparate od prskanja, pa bilo muvarice poprilicno.
Ove godine nijedanput nismo cistili.
Samo sam zube naostrio na metalnim valjcima.
Nebih preporucio da se obruse.
 
Nazad
Vrh