Zmaj berači kukuruza

ja sam promenio dva lezaja na tarupu i sada nemam problema a uzrok je bio proizvodjac lezaja, nisu svi isti, jesu po dimenzijama ali spoljna caura na nekima ima kanal po sredini i tu prolazi mast sa mazalice, a ima i bez tog kanala. Ako ima kanal lezaj po sredini gledajte da tu putrevi rupa od mazalice na kucistu, ako lezaj nema kanal stavlja se mazalica sastrane da baca mast, pogledajte i videcete da kuciste ima dve rupe ostavljene za mazalicu zavisi kakav lezaj ima, i ti lezaji moraju skoro svaki dan da se podmazu.
 
Ja mislim da nisu dobro izveli kanale u kucistu lezaja i mast ne moze da prodje do lezaja onoliko koliko bi trebalo.Ja podmazujem tarup i kompletan berac na 4-5 kj i po nekoj mojoj racunici lezaje menjam ma obranih 400,450 kj.
 
evo mi smo malo radili
301zr6w.jpg

34fcif6.jpg

berac jetu u njivi samo se ne vidi
 
Da li moze ko da mi pomogne,tj.imam problem na beracu.Naime radi se o zmaju 132,prepravljen je da bere kukuruz u klipu.Problem je sledeci,limi i kruni kukuruz bar 20 do 30%.Nemam mnogo iskustva sa njim jer sam ga kupio prosle god.Ako je iko imao slican problem voleo bih ako mi moze dati neki koristan savet,hvala unapred
 
Obradovic je napisao(la):
Da li moze ko da mi pomogne,tj.imam problem na beracu.Naime radi se o zmaju 132,prepravljen je da bere kukuruz u klipu.Problem je sledeci,limi i kruni kukuruz bar 20 do 30%.Nemam mnogo iskustva sa njim jer sam ga kupio prosle god.Ako je iko imao slican problem voleo bih ako mi moze dati neki koristan savet,hvala unapred
Okači neku sliku tog berača da ga ošacujemo sa svih strana :cao:
 
steva mrštanac je napisao(la):
-krecar- pa vama se ovde ne vide redovi od trave kako vi ovo berete. svaka cast za rad. ::svaka cast::
ma to samo u jednom delu njive, to mi jedan stručnjak dao sredstva za prskanje pa sve promasio, a trave ima samo u redovima nema između tako da se vidi gde je red , a gde se ne vidi idemo na slepo :sreca:
 
где има делова за змај 221, наиме треба ми задња осовина од редуктора, зупчаник и носач осовине из редуктора. ако негде има може на бр. 0631086287.
 
осовина која покреће задњи део берача, комушачки сто и елеватор. ко зна бр. Шандора из Вајске што продаје половне делове.
 
zna li neko ko prodaje delove za k2 ne treba mi trenutno ali planiram remont kompletnog berača pa se pripremam ili ti hvatam zalet prvo slupljam informacije a posle pare :haha: :haha: :haha:
 
Nazad
Vrh