Zmaj berači kukuruza

U pravu si komso :D

Gledao sam neke Pionir hibride pre cetiri nedelje, niko nije ni mislio o berbi, a oni su se
jos tada krunili samo tako. I jos nisu obrani na toj parceli. :sta:
Bice veselo.

@ Rale

Kada smo menjali gumice na valjcima sa cela biksni (solja) smo stavili mazalice.
 
Treba ju mi delovi tarupa za berac ZMAJ 222, ili ceo tarup... A ako nema ceo meni tacnije trebaju kucista lezajeva..............
 
jedno pitanje .
koliko zmaj 222 moze da obere za 1 h odprilike.
i kakva je razlika izmedju 222 i 223 dali je velika mislim po ucinku
 
Dragan18 je napisao(la):
koja je razlika izmedju 221 i 222 osim bunkera ? :ppozdrav:
221 ide brže u radu, bez obzira što traktor vuče prikolicu, 221 ima bolji tarup sa dužim noževima, ona traka ispod komušaljke koja skuplja zrna je duža na 221, u odnosu na 222, pa je na taj način manji rastur :cao:
 
Farmer II je napisao(la):
Dragan18 je napisao(la):
koja je razlika izmedju 221 i 222 osim bunkera ? :ppozdrav:
221 ide brže u radu, bez obzira što traktor vuče prikolicu, 221 ima bolji tarup sa dužim noževima, ona traka ispod komušaljke koja skuplja zrna je duža na 221, u odnosu na 222, pa je na taj način manji rastur :cao:
da samo što 221 ima 3 ležaja na tarupu a 222 2 pa kad ti odu ležaji na 221 treba da poludiš da promeniš srednji ležaj
 
todor je napisao(la):
Farmer II je napisao(la):
Dragan18 je napisao(la):
koja je razlika izmedju 221 i 222 osim bunkera ? :ppozdrav:
221 ide brže u radu, bez obzira što traktor vuče prikolicu, 221 ima bolji tarup sa dužim noževima, ona traka ispod komušaljke koja skuplja zrna je duža na 221, u odnosu na 222, pa je na taj način manji rastur :cao:
da samo što 221 ima 3 ležaja na tarupu a 222 2 pa kad ti odu ležaji na 221 treba da poludiš da promeniš srednji ležaj
Da, ali evo kontra primera, moj komšija ima 221 i nije menjo ležaje na tarup od ko zna kad, verujem da ni ne pamti, a meni na 222 stalno crkava desni ležaj, i nemogu ni jednu sezonu da izguram ko čovek, jako je lože zamišljen tarup na 222, slaba tačka :udri: ....ali ajde da kažem i to da mi u zadnje 2 godine nije crkavao taj ležaj, a razlog je taj što beremo bez tarupa :haha:, jer nemam živaca da ga nameštam ::namigivanje::
 
farmer i ja imam 222 i na tarupu su original ležajevi i kaiš tj iz 84god a obrao je i boga i sveta što meni što uslužno ,jel imaš ti mazalicu na desnom ležaju
 
Todore nije to do mazalica nego do nosača ležajeva.Dok sam imao 222 stvarno nikada kao i kod tebe nisu menjani ležajevi a drugar ne njegovom nije znao šta će od muke i ležajeva dok nije promenio nosače.
 
Kod nas je sa teskim tarupom pa su lezajevi menjani samo jednom od 1983g :D
Poslusaj kolegu Matica,promeni nosace. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh