Zmaj berači kukuruza

Ma sve je to kod mene podmazano, al jednostavno mu se ne radi, i nikad mu se ni nije radilo :udri: Da li mislite na nosace kucista lezaja , njih da promenim? :sta: Neznam razliku izmedju lakog i teskog tarupa, ovaj na 222 ima one krace nozeve, i prilicno je tezak, onaj na 221 ima duze nozeve i bolju inerciju, bolje isecka masu.
 
Ne hvata kukuruzovinu kod lezaja, nije to.
Hm, namenjali smo se mi i kucista i lezaja, a i osovina je par puta isla na balansiranje, nista nije pomoglo. Neko mi izmaleriso berac dok je jos bio u fabrici :haha:
 
Dragan18 je napisao(la):
A kakva je razlika izmedju lakog i teskog tarupa na 222?
laki tarup ti pravi termometal ada tj na svaki nož ide osovina ili šraf koji se lako skida dok je original zmajev malo veći posao menjanja moraš da ga skidaš dole pa autogeni aparat da greješ pa čekić i neku osovinu da izbijaš a i dosta dosta je teži od lakog
 
Laki je takođe fabrički proizvod Todore i imaju ga serije posle 84-te god.Na mom je bio laki tarup sa dva ležaja i nikada nije bilo problema sa njim a naradio se pošteno.
 
Moj berac je 84-to godiste i ima laki tarup i nije Todore narandzasti berac kao tvoj vec crveni! Caleta sam uposlio da sredjuje berac posto ja imam drugih poslova i nije mi se zalio uopste na skidanje nozeva posto stavljamo komplet nove...svi su bili dole za veoma kratko vreme...
 
bubu ako je tako lako dođi kod mene kad budem menjao pa ću te pitati pošto ja imam teški tarup a ne lak kao ti
 
Juce mi je komsija obrao kukuruz sa beracom zmaj 214 koji vuce imt 533.Svo vreme sam se cudio kako imt 533 moze da vuce berac i jos da ima dovoljno sna ge da ga pokrece a plus sto berac ne ostavlja svilu na klipu, nijedna svilica nije imala.Dok je njegov sin vozio traktor on mi je objasnio daje ubrzao berac tako sto je stavio jedan lancanik od 20 zuba a drugi od 13 nije dirao.Inace je brao 3. sporohodnom. Jos se cudim.
 
Ne bih ce cudio .Nego nisam iskucao njemu je u toku branja bas na mestu lancanika , prvo poceo da pusi pa se pojavio plamen.Da li je upala sasina ili se pregrejalo ulje kojim su podmazani lancanici ne znam ali se video plamen na tom mestu.Kad je ugasio vatru nastavio normalno da bere ,nikakvih problema nije bilo.
 
oce taj dupli lanac da se zagreva , narocito kad nije podmazan.
Ja sam na mom ubacio sa 23 zuba lancanik gornji a postoje 17, 19, 21 i najveci koji moze da stane 23 zuba , znaci svi neparni
 
todor je napisao(la):
Farmer II je napisao(la):
Dragan18 je napisao(la):
koja je razlika izmedju 221 i 222 osim bunkera ? :ppozdrav:
221 ide brže u radu, bez obzira što traktor vuče prikolicu, 221 ima bolji tarup sa dužim noževima, ona traka ispod komušaljke koja skuplja zrna je duža na 221, u odnosu na 222, pa je na taj način manji rastur :cao:
da samo što 221 ima 3 ležaja na tarupu a 222 2 pa kad ti odu ležaji na 221 treba da poludiš da promeniš srednji ležaj
ma kakav srednji lezaj ja imam 221 sa 2 lezaja na tarupu,prvi put cujem da postoje sa 3 lezaja.
 
Nazad
Vrh