Zmaj berači kukuruza

Koliko trba da budu nategnute opruge na valjcima mislim da sam ih prenatego malu sam sabio na 65 mm aveliku na 120mm ako su meksi bolje ce da cisti dali neko zna za z216.
 
Kurkela je napisao(la):
@Rale 83

Ovako treba da bude kardansko vratilo za traktore sa vise obrtaja.
dcxwll.jpg
Ovako je kod mene na 214R...
 
dobio sam nekoliko privatnu poruku od vas,pa reko da ovde odgovorim,da ne pisem svakome posebno.cetvrtastu osovinu za zvezde kupio sam kod jednog poznanika,ali nema na prodaju,to mi dao posto smo dobri,inace njemu treba posto ugradjuje tu dodatnu spravu na berace.A MENE zanima,to jest nije mi jasno ubrzanje zmaja 222.nazad di je dvoredni lanac koji okrece zadnji deo beraca,za to sam cuo da se samo zamene zupcanici,znaci mesto da im zamenim,na pogonu od kardana je 15 zuba,a onaj drugi 13.po mom misljenju ako im ja samo zamenim mesto bice jos sporiji zanji deo beraca,ili?molio bi brz odgovor.
Post je spojen: [time]1286215387[/time]
_________________________________________________
i da,zupcanik je od adaptera za kukuruz 15 zuba :D
 
robici je napisao(la):
dobio sam nekoliko privatnu poruku od vas,pa reko da ovde odgovorim,da ne pisem svakome posebno.cetvrtastu osovinu za zvezde kupio sam kod jednog poznanika,ali nema na prodaju,to mi dao posto smo dobri,inace njemu treba posto ugradjuje tu dodatnu spravu na berace.A MENE zanima,to jest nije mi jasno ubrzanje zmaja 222.nazad di je dvoredni lanac koji okrece zadnji deo beraca,za to sam cuo da se samo zamene zupcanici,znaci mesto da im zamenim,na pogonu od kardana je 15 zuba,a onaj drugi 13.po mom misljenju ako im ja samo zamenim mesto bice jos sporiji zanji deo beraca,ili?molio bi brz odgovor.
Post je spojen: [time]1286190187[/time]
_________________________________________________
i da,zupcanik je od adaptera za kukuruz 15 zuba :D

ja sam gornji zamenio, kod mene je bio sa 17 zuba, ja stavio sa 21, jedino tako moze da se ubrza, cas posla :D
 
borko jagodinac je napisao(la):
robici je napisao(la):
dobio sam nekoliko privatnu poruku od vas,pa reko da ovde odgovorim,da ne pisem svakome posebno.cetvrtastu osovinu za zvezde kupio sam kod jednog poznanika,ali nema na prodaju,to mi dao posto smo dobri,inace njemu treba posto ugradjuje tu dodatnu spravu na berace.A MENE zanima,to jest nije mi jasno ubrzanje zmaja 222.nazad di je dvoredni lanac koji okrece zadnji deo beraca,za to sam cuo da se samo zamene zupcanici,znaci mesto da im zamenim,na pogonu od kardana je 15 zuba,a onaj drugi 13.po mom misljenju ako im ja samo zamenim mesto bice jos sporiji zanji deo beraca,ili?molio bi brz odgovor.
Post je spojen: [time]1286164987[/time]
_________________________________________________
i da,zupcanik je od adaptera za kukuruz 15 zuba :D

ja sam gornji zamenio, kod mene je bio sa 17 zuba, ja stavio sa 21, jedino tako moze da se ubrza, cas posla :D
koji gornji?ne razumem te na sta mislis!
 
ja bi da ubrzam 222-ku.koji zupcanik treba da stavim umesto ta dva koji se nalaze ispred glavnog reduktora?to jest reduktor u koji ulazi kardan.
 
2ai0hy.jpg


20hujnp.jpg


119t30y.jpg


2rejxc6.jpg


http://i52.tinypic.com/2rh4ewm.jpg[/IMG

[img]http://i51.tinypic.com/21jyx3p.jpg

dpk569.jpg


Znam da je malo vise slika, ali evo da pokazem moje masine :cao:
Na jednoj slici se vidi stari lancanik koji je skinut, to je gornji pogonski sa 17 zuba i stavljen je veci sa 21 zub.
Nadam se da je jasno :ppozdrav:
 
topalovic je napisao(la):
borko jagodinac
kod mene nije tako na slici kod mene kardan direktno preko nutova se kaca na reduktor :sta:
nikod mene nije bilo , al sad ima kostalome 11000 pa je poceo da kruni :zli: :zli: pa smo pravili raspored kao na 216 ( jer moj ima 6 valjaka) morao sam da dokupim 1 metalni valjak sa osovinama itt jos 15000 i jos mnogo sitnica lomio mi biksne na onim valjcima pozadi ( bilo ih 4 ) sad majstor na njima montira lezajeve :zli: za 8 dana sam uradio 2.05 h :zli: :zli: :zli: a ulozio oko500e
 
ljudi kukuruz se kruni zato jer je vlaga oko ili cak i ispod 20%,nije to do beraca...samo sto musterije nece da izmere vlagu,nego krive berac i majstora...
 
Nazad
Vrh