Zmaj berači kukuruza

savoris je napisao(la):
Rale 83 je napisao(la):
Okrio sam zsto moj berac nije radio kako treba :D prethodni vlasnik je pogresio prilikom montaze komusaljskih valjaka :zli: :zli:

šta je bio problem :sta:
Vidi se da su burgije malo radile al ja otiso i kupio nove i prodavac mi na njih napise LEVA i DESNA
Znaci prethodni vlasnik je stavio levu burgiju na desnu stranu i obratno pa je razmak izmedju burgija izgledao ogroman i nisu mogli da vuku dole
 
Ako neko hoce da menja 216 za 214(ja vlasnik treca godina) prethodno imao samo jednog vlasnika dedu koji je radio par jutara,nije imao dece,prodao ga jer mu puuuno vise stojao nego radio,ali ja ne doplacujem,ako neko hoce stari kvalitet nek se javi,ali samo za 216. :cao: :D :D :D
 
Treba mi pomoć oko metalnih valjaka u komušačkom stolu.Naime na Z214 menjao sam gume na valcima i pritom nisam obratio pažnju kada sam skidao i metalne valjke koji je levi a koji desni i da li to ima neke veze tako da sad neznam na kojiu stranu da stavim i koji je levi a koji desni ako nešto znači.I još na valjcima i gumenim i metalnim na krajevima ima okrugli deo sa nekim reckama kako to treba da se postavi, u kom položaju.Najbolje bi bilo ako neko može da postavi slike kako to izgleda.Pozdrav.
 
Nisam siguran da ima veze gde koji stoji, nisi morao ni da ih skidaš kad si menjao gume , ja sam menjao gume i nisam ih skidao .
A sad nisam kuci da slikam kako stoje, verovatno ce neko da stavi sliku ili ti kaze.

Nisam bio od neke pomoci, samo za sledeci put da ne skidas jer nema potrebe. :ppozdrav:
 
evo ja sinoc montirao novu spravu,i danas izprobao,extra funkcionise,i mnogo znaci.
2e2dxxx.jpg

35i6k9h.jpg

9vdqc5.jpg

14lo945.jpg

2557v3l.jpg
 
@robici
:D
Moram ubrzati zmajka a nema ona dva zubpcanika za ubrzavanje , ima li neki drugi nacin ili da kupim taj komplet kosta oko 12 000 din kod mene a cuo sam da je u rumi 80 e
Idem sa 539 2 spora na 1600-1700 obrtaja :nono:
 
Rale da ubrzas 214 ??
Imas tamo da prebacis kardan na koji ces zupcanik,ako je i tamo na vecem onda stvarno ne znam cemu ubrzavati ... ??
 
robici je napisao(la):
evo ja sinoc montirao novu spravu,i danas izprobao,extra funkcionise,i mnogo znaci.
2e2dxxx.jpg

35i6k9h.jpg

9vdqc5.jpg

14lo945.jpg

2557v3l.jpg
robici koliko kosta takva dogradnja

Gospodine @Paor mladi molio bih Vas da pročitate Osnovna pravila Poljoinfo foruma (Zabranjeno je citirati post koji ima puno slika u koliko je neophodno citirati uradite tako sto obrisete ostale slike a ostavite samo onu sliku koja je glavna.) jer če Vam ubuduće post biti izbrisan bez upozorenja.
 
milan.banja je napisao(la):
Treba mi pomoć oko metalnih valjaka u komušačkom stolu.Naime na Z214 menjao sam gume na valcima i pritom nisam obratio pažnju kada sam skidao i metalne valjke koji je levi a koji desni i da li to ima neke veze tako da sad neznam na kojiu stranu da stavim i koji je levi a koji desni ako nešto znači.I još na valjcima i gumenim i metalnim na krajevima ima okrugli deo sa nekim reckama kako to treba da se postavi, u kom položaju.Najbolje bi bilo ako neko može da postavi slike kako to izgleda.Pozdrav.

Gledao sam kod mene i ima veze gde koji stoji, nisam stigao da slikam, sutra cu ako nije kasno, ali kad se gledao odozgo spirale treba da idu ka pozadi
 
*paor mladi*
ja sam ima zvezde,osovinu platio 600 din,2 kucista lezaja sa lezajevima 700 din i dva parceta lima 3mm i to ti je to.i sve sam odradio za 4 sata,nas dvojica smo radili.jako jednostavno.a mnogo znaci.samo sto sam sad pokrio sa limom od gore,posto je bacao sve napred,i ponovo ulazio u kombajn.znaci moras staviti lim od gore da samo nazad izbaciva.jedinosto baca u vis i kad duva vetar lisce na sve strane :D
 
Kurkela je napisao(la):
@Rale 83

Ovako treba da bude kardansko vratilo za traktore sa vise obrtaja.
dcxwll.jpg
Koji je omjer gornjeg lančanika u odnosu na donji?

Ajde lepo pročitajte pravila foruma i predstavite se u temi za nove članove da se predstave pa će vam se sve reći samo!
 
Nazad
Vrh