Zmaj berači kukuruza

@ Milanris,,,

Druze, da nije taj kukuruz zelen? Kada nece da cisti. :sta:

Kazes da su kraci zvezda povijeni. Skini zvezde i okreni ih kontra. Da nisu ranije menjane pa stavljene
neke krace.
Berac slabo cisti i ako su mu zubi na metalnim valjcima tupi i nemoze da nacne klip.
 
Da li neko zna:
- koja je visina berača z 223 (ovo pitam da bi znao dal može da se uparkira u šupu), i
- koliko taj berač može više da digne bunker u odnosu na 222 (ovo pitam zbog eventualnog kipovanja u kamionske prikolice) ? :sta:
 
Farmer II je napisao(la):
Da li neko zna:
- koja je visina berača z 223 (ovo pitam da bi znao dal može da se uparkira u šupu), i
- koliko taj berač može više da digne bunker u odnosu na 222 (ovo pitam zbog eventualnog kipovanja u kamionske prikolice) ? :sta:
napravis supu visine 3 m i sigurno ulazi.a sto se tice kipovanja ja kipujem sa mojim u vagonke bez brige.ako oces mogu sutra izmeriti pa ti javim ako uvatim vrmena jer ceo dan berem.
 
@kurkela Kukuruz je zreonema niti jednog zelenog listica ocigledno da zvezde ne pritiskaju dovoljno kukuruz videcu sutra koliko je rastojanje izmedju njih ivaljaka zubi imaju visinu dali mogu da se ostre i kako postoji li mogucnost da se osovina sa zvezdama spusti nize do valjaka.
 
borko jagodinac je napisao(la):
Osovina sa zvezdama ne moze da se spusti, nego lepo kupi nove imas od 250 din komad pa do 600 i resices problem
kako ne može da se spusti :sta:
ima tri položaja visine srednji položaj kada su dobre zvezde zadovoljava većinu uslova
ako je kukuruz sitniji ili pojedene zvezde onda spustiti na niži položaj
 
Kod
MONTOYA je napisao(la):
borko jagodinac je napisao(la):
Osovina sa zvezdama ne moze da se spusti, nego lepo kupi nove imas od 250 din komad pa do 600 i resices problem
kako ne može da se spusti :sta:
ima tri položaja visine srednji položaj kada su dobre zvezde zadovoljava većinu uslova
ako je kukuruz sitniji ili pojedene zvezde onda spustiti na niži položaj

Kod kog beraca? Na mom 214 nisam video
 
Neco je napisao(la):
Farmer II je napisao(la):
Da li neko zna:
- koja je visina berača z 223 (ovo pitam da bi znao dal može da se uparkira u šupu), i
- koliko taj berač može više da digne bunker u odnosu na 222 (ovo pitam zbog eventualnog kipovanja u kamionske prikolice) ? :sta:
napravis supu visine 3 m i sigurno ulazi.a sto se tice kipovanja ja kipujem sa mojim u vagonke bez brige.ako oces mogu sutra izmeriti pa ti javim ako uvatim vrmena jer ceo dan berem.
Znači ti sa 223 kipuješ u vagonke? Ajd ako se setiš kad stigneš izmeri koja je visina. pozdrav
 
@Milanris,,,
Na 214 nemogu se pomerati osovine za zvezdama i lopaticama.

Zube metalnih komusackih valjaka sam ostrio turpijom za metal.
 
@kurkela Druze u pitanju je Z216 oni skoro isti danas sam video covek postavio naZ214 ventilatorda da duva ispred transportera odozgo na dole gde izduvava kad je tu zatvoreno cisto bere da nepoverujes i brzo za dva sata 50ari i to kukuruz krupan trska visoka ide ferga samo brise.
 
Moj berac nebih menjao za novu 216- icu. Gledao sam ih u radu i nisu nesto
bolji. Jedina inovacija dva valjka vise i ventilator. Zadnji deo je mnogo meksi nego kod starih tipova.
Kod mene nema potrebe za tim. Normalno kada je suncan dan da ubaci pomalo komuse,
ali to se desava i kod svih ostalih. Ovaj smo podmazuj i vozi. :ppozdrav:
 
:haha: :haha:

Mozda ovi sa 216 sto imaju problem :haha:

Salim se :ppozdrav:

Dobar je svaki, al najbolji ovaj sto se nepodmazuje, malo piva na lance i to je to,,,, :haha:
 
Nazad
Vrh