Zmaj berači kukuruza

I treba da se našteluje nož na te burgije . :cao:
 
Jeste ako nije dobro naštelovano onda se namota na burgiju sirak i lisna masa kad je vlažno .
 
šandor je napisao(la):
Jeste ako nije dobro naštelovano onda se namota na burgiju sirak i lisna masa kad je vlažno .
i ako je tupo kao kod mog druga pa se više namota na valjke nego što provuče
 
Rale 83 je napisao(la):
Eeee kad jos nebi bilo komplikovano za skidanje
Post je spojen: [time]1285661588[/time]
_________________________________________________
Okidacka sekcija neradi nikako , gusise na 20tak centimetra pred kraj.
Na koliko se steluju oni plehovi iznad burgija :sta: jel se burgije steluju ( one sto odvlace kukuruz dole na tarup)
Jel se okidacki lanci steluju po sirini :sta:
druže premotaj unazad sve sam lepo napisao o štelovanju beračke sekcije na ZMAJ-u
 
Rale 83 je napisao(la):
Vratio mi sin komp, Okidacke rolje kako ih zovete su ok , Probacu sutra da ih priblizim pa cu opet na njivu da probam
pogledaj odmah i limove ispod njih jer i oni hoće da guše ako su tupi ili odaljeni od beračkih valjaka
 
nećete vjerovati ali onaj jednoredni berač kojeg sam se otarasio nakon što je promijenio nekoliko vlasnika mi se nudi po cijeni 1000 evra

morat ću otići da ''bacim oko'' iako mi je omrzao , možda da mu se uradi generalni remont to i nebi bio tako loš stroj
 
Ja sam danas pustio u rad zmaj 216 kupljen je skoro i posle 1.5 hektar rada poceli da lupaju otkidacki valjci. Skinuo sam ih lager crkao zamenio sam oba lezaja napunio mast ugradio mazalicu naostrio nozeve i namestio ih na 1mm od valjaka na plocama iznad otkidackih valjaka stavio zazor od 35mm kljunovi na lancima jedan izmedju dva. Izvadio komusacki sto tri lezaja se raznizala zamenio sam svih 12 lezajeva,gume ne izgledaju lose imaju okrugle rupice (kanale) iprotkane su platnom.Na metalnim valjcima zubici su dobri fale 3 komada.Prbali smo ga danas radi solidno ali ja nisam nesto zadovoljan ,na eliminatorskim valjcima retko izadje poneki list ventilator radi ali na otvoru za izduvavanje se popreci trska i otvor se zatvori ,vecina klipova kad dodju na komusacki sto(oni koji nisu oljusceni) tako iprodju okrecu se ali im sasu ni jedan valjak ne skine ispred bitera se nakupi lisce tek kad izadjem iz reda biter ga uvuce vuce ga 539 trecom sporom.Nemam nikakvo iskustvo sa beracima dali sam negde pogresio sa komusackim stolom ili je to sto je trska suva.Interesuje mevase misljenje jer vasa iskustva su veca pozdrav svima.
 
Ne razumem to sto si rekao za gumene valjke da imaju okrugle rupice, trebalo bi cetvrtaste, a proveri i kako su ti nastelovani otkidacki valjci, oni bi trebali vecinu posla da odrade, a ne komusaljke.
Kada koren udje u komusacki sto, tesko ce da se ocisti sve bas lepo i probaj malo sporije, da cisto vidis kako radi, ako je dosta velika masa moras drugom sporom
Post je spojen: [time]1285719555[/time]
_________________________________________________
Kurkela je napisao(la):
@
Dali si prebacio kardan na izlazu iz kucista na drugo vratilo?
Rakovica ima manji broj obrtaja.
Nisam nista prebacivao, ja prezadovoljan, gledam ostale kako rade sa 539 i nista se ne razlikuje , mozda sam cak i brzi :D
 
Saspoljne stranestrane na valjku su oble rupe nisu cetvrtaste(kockice) i ne izgledaju potrosene.Otkidacki valjci su nastelovani po katalogu 25mm izizmedju pera valjka(kad se pera postave paralelno)otkidacke ploce 35mm jedna od druge i valjci odrade70% posla ostatk sase na klipu bi trebali valjci da skinu ali oni to slabo urade .Posmatrao sam dok brat vozi kukuruz koji (neljusten) padne na valjke prodje ceo valjak i ne oljusti mu sasu takvih klipova ima 25/30%.Neznam mozda je to i normalno.
 
pa dali ga oni prsti uopšte pritišću na komušačke valjke , možda klip jednostavno prepliva
a može biti i do kukuruza
ja sam imao problem sa kraćim klipovima jednostavno upadne u raskorak zvjezde i predje cijele komušačke valjke a da ništa ne pritisne odozgo da ga valjci zahvate
 
Moguće je i to Savo.Moguće je da su mu zvezde istrošene pa ne mogu dovoljno da pritisnu klipove na komušaljku
 
istrošenost guma na valjcima se ne gleda po dubini kanala već po naleganju na metalni
ako gumeni ne naleže celom dužinom na metalni ne može ni čistiti
u većini slučajeva gumeni valjak se nejednako potroši i samim tim ostaju šupljine i nema dobrog naleganja na metalni
milanristicks je napisao(la):
Saspoljne stranestrane na valjku su oble rupe nisu cetvrtaste(kockice) i ne izgledaju potrosene.Otkidacki valjci su nastelovani po katalogu 25mm izizmedju pera valjka(kad se pera postave paralelno)otkidacke ploce 35mm jedna od druge i valjci odrade70% posla ostatk sase na klipu bi trebali valjci da skinu ali oni to slabo urade .Posmatrao sam dok brat vozi kukuruz koji (neljusten) padne na valjke prodje ceo valjak i ne oljusti mu sasu takvih klipova ima 25/30%.Neznam mozda je to i normalno.
okidački valjci se šteluju na 26 mm između dva kućišta od donjih ležajeva
a ploče 34 na donjoj i 40 mm na gornjoj strani
 
MONTOYA je napisao(la):
istrošenost guma na valjcima se ne gleda po dubini kanala već po naleganju na metalni
ako gumeni ne naleže celom dužinom na metalni ne može ni čistiti
u većini slučajeva gumeni valjak se nejednako potroši i samim tim ostaju šupljine i nema dobrog naleganja na metalni
milanristicks je napisao(la):
Saspoljne stranestrane na valjku su oble rupe nisu cetvrtaste(kockice) i ne izgledaju potrosene.Otkidacki valjci su nastelovani po katalogu 25mm izizmedju pera valjka(kad se pera postave paralelno)otkidacke ploce 35mm jedna od druge i valjci odrade70% posla ostatk sase na klipu bi trebali valjci da skinu ali oni to slabo urade .Posmatrao sam dok brat vozi kukuruz koji (neljusten) padne na valjke prodje ceo valjak i ne oljusti mu sasu takvih klipova ima 25/30%.Neznam mozda je to i normalno.
okidački valjci se šteluju na 26 mm između dva kućišta od donjih ležajeva
a ploče 34 na donjoj i 40 mm na gornjoj strani
pojasni malo ovo stelovanje :sta:
 
borko jagodinac je napisao(la):
grunt je napisao(la):
2celque.jpg
Ljudi dali ovde fali neki zubcanik da bi se dobili obrtaji 720,?
Mozes samo da zamenis lancanik ispred reduktora za male pare, i dojias brzinu.
To sam ja uradiom i zadovoljan sam :cao:
ovo me jako zanima,jel moze neko reci tacno koji zupcanik treba da se zameni?i jel se ubrzava komplet berac ili samo prednji deo?
 
Evo me ponovo bio sam danas malo u drva sorta kukuruza je 640 nije gusto posadjen lose je nikao ,zvezde su cele nisu pokidane ali su dosta savijene (dali se zna koliko je dugacak krak) i ja imam utisak da klip kukuruza zvezde ne pritiskaju dovoljno i on se samo provoza izmedju valjaka. Valjci dobro nalegaju jedan na drugi natego sam dovoljno opruge povlace list papira uputstvo za 224 sam pokusa da skinem ali ne moze.
 
Nazad
Vrh