Zmaj berači kukuruza

2celque.jpg
Ljudi dali ovde fali neki zubcanik da bi se dobili obrtaji 720,?
 
Druže,istred prednjeg dekla su ti zubčanici o kojima sam ti pričao
moraš smaći kardansko vratilo sa osovine reduktora pa skinuti deklo i onda zubčanicima zamenuti mesta
 
Rale 83 je napisao(la):
Koja je razlika izmedju 212, 213 i 214
Post je spojen: [time]1285504814[/time]
_________________________________________________
imali na forumu upustvo za rukovanje podesavanje i odrzavanje za z214
Imali neko to upustvo, sutra treba da pokrenem berac :cool:
 
Ja sam stavio gornji lancanik za, 4 zuba veci, kako sam ja racunao, ubrzao sam ga za 160 obrtaja, to je onaj koji stoji na kardanskom vratilu.
Taj lancanik ima da se nadje za 3500din i namesta se za jedno pola sata, samo mora lanac da se produzi.
A skinuo sam uputstvo sto je Savoris postavio za 224 i dosta mi je pomoglo za moj 214, mnogo ima slicnosti, samo sto je ovaj dvoredni. Hvala
 
Eeee kad jos nebi bilo komplikovano za skidanje
Post je spojen: [time]1285686788[/time]
_________________________________________________
Okidacka sekcija neradi nikako , gusise na 20tak centimetra pred kraj.
Na koliko se steluju oni plehovi iznad burgija :sta: jel se burgije steluju ( one sto odvlace kukuruz dole na tarup)
Jel se okidacki lanci steluju po sirini :sta:
 
Uvodni lanci se steluju da budu korektno namesteni ni previse labavo ni previse zategnuto_Ono sto ti je bitno kod uvodnih-privodnih lanaca jeste da kljunovi budu na polovini puta...najlakse ovako
Na levom lancu na polovini prostora izmedju kljunova lanca dolazi kljun desnog lanca,nikako zajedno da idu.
Mada ni pitanje nisam bas najbolje razumeo...a mozda mogu jos da pomognem. :cao:
 
I na kraju otkidackih valjaka imas jedan lim kom je spic okrenut ka dole tako da stablo kukuruza ne dolazi do kraja valjaka,ako je taj lim pojeden moguce je da se tu zaglavi stabljika i eto belaja.
 
Rale 83 je napisao(la):
Eeee kad jos nebi bilo komplikovano za skidanje
Post je spojen: [time]1285661588[/time]
_________________________________________________
Okidacka sekcija neradi nikako , gusise na 20tak centimetra pred kraj.
Na koliko se steluju oni plehovi iznad burgija :sta: jel se burgije steluju ( one sto odvlace kukuruz dole na tarup)
Jel se okidacki lanci steluju po sirini :sta:
Te burgije (mislim da misliš na otkidačke rolje) se šteluju, i ako ti guši treba da ih približiš, tj možeš da približiš samo jednu, desnu, a ova druga je uvek fiksna. otkidački lanci se ne šteluju po širini, jedino da ti kljunovi idu naizmenično kako je rekao NA. MAda mislim da je kod tebe problem što ti otkidačke rolje ne odvlače kukuruz, treba da probaš da ih suziš. Isto može da bude problem ako su im ivice suviše izlizane pa se izgubila oštrica, i tada hoće da zajebava, u tom slučaju treba malo navariti na ivice pa skinuti šlajfericom. :cao:
 
Nazad
Vrh