Zmaj berači kukuruza

Po ravnom :D

Ali, kod nas malo teze.
Ima dosta brdovitih parcela.
Zato ferdza pici sa jednorednim samo tako.
 
Zdravo , snimio sam kako 539 vuce 214s, samo pichi ali je mnogo los snimak sa telefona pa da ga ne stavljam za dzabe.

Jel znate mozda gde mogu da nadjem krst kadrana crkao je posle 20tak godina, dimenzija 30.2 x 82 mm kardan je original,a ovi iz Temerina ne prave vise tu dimenziju pa sad zajebancija. ili da nesto nabudzim ili da nadjem taj krst.

Pozdravv
 
EE Dobrincan kako kacis berac, mislim kako okrenes onu poteglicu naopako ili onako kako treba?
Ako dobro vidim na snimku izvucena je maksimalno, ja sam se skratio do kraja i okrenuo naopako , jer je gore mnogo blizu kardan mpa se plasim da na nekom pregibu ne udari, ali zato sam ga nasadio dva puta u istoj njivi , mnogo nisko.
 
krecar je napisao(la):
EE Dobrincan kako kacis berac, mislim kako okrenes onu poteglicu naopako ili onako kako treba?
Ako dobro vidim na snimku izvucena je maksimalno, ja sam se skratio do kraja i okrenuo naopako , jer je gore mnogo blizu kardan mpa se plasim da na nekom pregibu ne udari, ali zato sam ga nasadio dva puta u istoj njivi , mnogo nisko.

Da izvucena je skoz do kraja i okrenuta kako treba, tj vislji deo na gore. A kod nas ti je sve ravno tako da tih problema sa nasedanjem, losim putevima i sl. nema...
 
@topalović
::svaka cast:: Bravo za berač. Otkidačka sekcija ti radi besprekorno, tako da komušaljke skoro i da namaju posla. Traktor se neguši, mogao bi brati i na većem broju obrtaja. Berač je očuvan i stvarno u dobrom stanju, tarup odrađuje posao bez greške.

Moje zamerke su:

- dete nemoj stavljati u bunker kada radi berač, jer to je opasno i kada berač miruje, a ne kada radi.
-Spusti bunker i elevator da kipuje na hidrauliku kao "Šempeter". To nije veliki posao i investicija od nekih 150 do 200 eura, a puno znači. Ja sam to uradio na jednom Zmaju što je imao isti bunker kao i ti i nije se mogao prepoznati berač. Pozdrav od Mirka iz Kule. :cao:
 
Ako si zainteresovan za trgovinu, moj drugar bih kupio zmaj.
Evo i moje masine, cale kipuje, imam i video samo se negde zagubilo :haha:
Post je spojen: [time]субота, 25. септембар 2010. 13:29:47 CDT[/time]
_________________________________________________
2craypt.jpg
 
Rale 83 je napisao(la):
PIFTA je napisao(la):
MONTOYA je napisao(la):
tvoj je dobro očuvan
,treba da ga prodaš i kupiš priključak kojim ćeš se služiti
Pa posle da radim sa njim neka hvala :nono:. :haha: :haha: :haha: :haha:
Daj to clanu savoris :haha: mozda moze da ispadne neka samo radeca masina od njega :haha: :haha:

ih možda i kupim kakvu skurđelicu tek da imam da se zezam sa njim ako nema posla u šumi
berač me najviše zeza zbog toga što mi se podudara njegova sezona sa sezonom moga boravka u šumi ::lose::
 
Koja je razlika izmedju 212, 213 i 214
Post je spojen: [time]1285530014[/time]
_________________________________________________
imali na forumu upustvo za rukovanje podesavanje i odrzavanje za z214
 
e bili ste u pravu sto se tice okretanja tarupa! rastereti dosta traktor a slabo sece. ja to ne bi nikad uradio!!!
 
Nazad
Vrh