Zmaj berači kukuruza

I ti si to negde video pa prodajes da je tvoj patent kao i ovaj nas . :haha: :haha: :haha: :cao:
 
Koja je razlika izmedju 214s i 216 ja sam pre par dana kpio 216 a nemam nikakvo iskustvo sa beracima.Probali smo ga juce nismo imali problem sto se masine tice osim sto je kukuruz malo zeleniji pa ga nije bas dobro ocistio i desilo se par puta da klip kukuruza zaglavi na ulazu u transporter. Misljenja sam da treba da se ubrza539 ga vuko 3sporom na 1800 obrtaja.Kakva su vasa iskustva sa zmajevima i sta treba uraditi za bolji rad pozdrav od carapana.
 
Razlika je sto 216 ima po jedan par valjaka vise i ventilator.

Jest'da je noviji ali, je nekako meksi od 214 ice pogotovu zadnji deo.

Pogledaj dali je prenos izlazu kardana prebacivan.

Koje pare je 216 bila?
 
milanristicks je napisao(la):
Koja je razlika izmedju 214s i 216 ja sam pre par dana kpio 216 a nemam nikakvo iskustvo sa beracima.Probali smo ga juce nismo imali problem sto se masine tice osim sto je kukuruz malo zeleniji pa ga nije bas dobro ocistio i desilo se par puta da klip kukuruza zaglavi na ulazu u transporter. Misljenja sam da treba da se ubrza539 ga vuko 3sporom na 1800 obrtaja.Kakva su vasa iskustva sa zmajevima i sta treba uraditi za bolji rad pozdrav od carapana.
pošto sam imao 214s a to što zaglavljuje na ulaz u transporter rešičeš ako malo obrusiš taj flah ( pleh ) koi m je pričvrščena guma na ulazu u transporter :D
 
Ja sam te nozeve sada ostrio i maestio ih, jedan je stajao na 2-3 miliometra od valjka, a drugi je bio malo udaljen pa sam ga priblizio.
Nemam nekog iskustva ali mislim da je to dovoljno, nije bas preterano blizu, a nije ni daleko, prosle godine nisam imao problema sa tim
 
topalovic je napisao(la):
treba mi pomoc koliko se steluju nozevi sto stoje ispod okidaca na jednorednim zmajevima :sta:
Koliko se secam na dvorednom u uputstvu za rukovanje treba da se nasteluje na 1mm do otkidackih valjaka.
Ja imam 222 i sekcije su iste kao i na adapterima za kombajn, neznam da li su na jednorednim duzi valjci ali od prilike bi tako isto trebalo, da nemoze da namota ni list od sirka.
 
koliko ja znam isti su valjci na jednorednom i dvorednom, i to ko je pomenuo mjeru oko 1mm i meni se čini da je ta mjera

nego ja imam jedno pitanje možda malo i idiotsko :sta:
kakva je fora da neki zmajevi su žute boje , zašto?
i ima li 214 žute boje ?
 
PIFTA je napisao(la):
2cx9955.jpg

29xu9eo.jpg


Malo je losija slika posto je berac bio u garazi a telefon :nono: inace berac je 224 izbacio je dva orginal valjka a dodao 4 od adaptera napred samo ih skratio i uradio sovinice.
ja sam na stare valjke navario malo te zubice i resio problem izvlaci masu kao lud,non stop pljuje ljuske
 
pa da pitam i ja nesto , kupio bih berac Zmaj ima 6 valjaka idu 2 gumena pa 2 metalna pa opet 2 gumena svaki par okrece 1 prema 2 hoceli ta 2 metalna cistiti dobro
 
tako je isto i kod mene raspored,bez metalnih valjaka bi ti namotavo tuluzinu.Kada je rosa i zreo kukuruz mora da bude cisto a kada uprzi onda ide svasta u bunker
 
techa je napisao(la):
topalovic je napisao(la):
treba mi pomoc koliko se steluju nozevi sto stoje ispod okidaca na jednorednim zmajevima :sta:
Koliko se secam na dvorednom u uputstvu za rukovanje treba da se nasteluje na 1mm do otkidackih valjaka.
Ja imam 222 i sekcije su iste kao i na adapterima za kombajn, neznam da li su na jednorednim duzi valjci ali od prilike bi tako isto trebalo, da nemoze da namota ni list od sirka.
Raspon izmedju okidackih valjaka i kontra nozeva kad je sve nastelovano treba da je takav da jedva najobicniji papir prodje izmedji,mozes da radis sumu od sirka nema da stane.
 
Nazad
Vrh