Zmaj berači kukuruza

Da se ne raspravljamo bez potrebe jer u svakoj temi se napravi debeli off upravo zbog toga što svaki cigan svoga konja hvali.
 
Tu si Matiću u pravu ali smo mi gori od cigana.Ciga ga bar hvali jer hoće da ga proda.I meni je kolega govorio kako berko kruni jer ide iza mene ali zato ja vidim kad idem iza njega ali ovi što utovaraju najviše volu kada ja berem,pa mora neka mana da se nađe :haha:
 
i ja se slažem da se veoma često skrene sa teme ali to je neizbežno jer se uvek primera radi zmaj upoređuje sa berkom ili tornadom i iz tog razloga se ode u :off_topic: ali isto mislim da to nije namerno več silom prilika da bih se uporedili neki dobri ili loši sistemi ili sklopovi itd :cao: jer čim se kaže da je nešto bolje odmah se postavlja pitanje od čega ili od koga je bolje i odmah se ode u :off_topic:
 
Meni je u cilju da moj ZMAJ 222 bere cistije a sto se krunjenja tice-kruni svaki kada se bere suv kukuruz. Doduse, kod mene se skupljac zrna izbacen zato sto smo imali jednog rodjaka u familiji, Bog da mu dusu prosti, koji je uspeo jedne godine ceo berac dva puta da bukvalno unisti pa je i skupljac zrna u toj prici izvukao deblji kraj...
 
Bubu,stavi sve gumene rolje i videćeš kako čisti a svi krune u zavisnosti i od sorte i vlage itd.Na krunjenje dosta utiču i zvezde i biter još više nego rolje.

Borko,vi jeste jači ali smo mi brži :haha: :haha: :haha:
 
Da mnogo ste brzi i blizi banovanju ako nastavite da upadate u temu zmaj ili sip pa uporedjujete sa berkom a da neko prethodno nije pitao za neko poredjenje berko v.s. ostatka sveta.
 
ZMAJ je ZMAJ :ppozdrav:

Svi ostali su daleko iza.

Moj 214R za dvadeset tri godine rada (kupljen nov) obrao oko 300 ha, kukuruza. Za svo, ovo vreme
zamenjen jedan lezaj i jedan krst kardana.
Da ne racunam gume na valjcima, lopatice, zvezde delove od gume.
Cisto sumnjam da ce bilo koji od gore navedenih da priviri zmaju.
Cak i serije novije 216 su losije od starih serija.
Sada ovi privatnici sto prave :sta:, videcemo dok se masine razrade. :cao:
 
2cx9955.jpg

29xu9eo.jpg


Malo je losija slika posto je berac bio u garazi a telefon :nono: inace berac je 224 izbacio je dva orginal valjka a dodao 4 od adaptera napred samo ih skratio i uradio sovinice.
 
Nazad
Vrh