Zmaj berači kukuruza

Zoran0230 je napisao(la):
Momci ubacite rotacione tarupe ako ima tehničkih mogućnosti i problem brzine,potrošnje i snage je rešen
na koji berac si stavio rotacioni tarup i stavi neku sliku da vidimo?
 
on ima na berku-fabricki.nikad roto nece isecati masu kao ovaj sa sabljastim,a i na berku mi to deluje nesto nezno napravljeno! :ppozdrav: :cao:
 
Rođo,varaš se,seče ko blesav,da li si video kako radi ili napamet pričaš,Ja uvek berem pored koleginog šenpetera i vidi se razlika,tačno onako izgleda njiva kako su oni prikazali na slikama sa promocija,travka ne sme da se vidi :ppozdrav:
 
pozdrav svima, ja sam danas poceo da berem sa 222 zmaj i Yto 554, prvi put sam probao tu kombinaciju i odusevljen sam Yto ga vuce bez problema mozes da uzivas idem 3 i 4 sporom ali stvarno je bio dobar kukuruz ali traktor ne malaksava idem na 1500 obrtaja a redukror je na 540 obrtaja, ako ukljucim na 1000 obrtaja moram da idem na 1000 obrtaja motora a i onda me klipovi bombarduju po kabini. brao sam u sred podne i kukuruz nema komusinu ni 5%, radio sam usluzno branje covek se odusevio.
 
Zoran0230 je napisao(la):
Rođo,varaš se,seče ko blesav,da li si video kako radi ili napamet pričaš,Ja uvek berem pored koleginog šenpetera i vidi se razlika,tačno onako izgleda njiva kako su oni prikazali na slikama sa promocija,travka ne sme da se vidi :ppozdrav:
ne možeš porediti zmajev tarup i šempeterov :nono:
 
ma kakav tarup na berku bolje uzmi trimer pa kosi za njim! ne svidja mi se uopste taj sistem
 
Da li ste vi ljudi uopšte gledali berka u radu,ovo su konstatacije iz priča rekla-kazala
 
@ savoris

Savo, vidim da si uspešno postavio link sa uputstvom za berač, ali molio bih te da dopuniniš svoj post, na kojem se nalazi link, sa objašnenjem o čemu se radi, odnosno na šta se odnosi link. Pozdrav od Mirka i na zameri na sugestiji. :cao:
 
MONTOYA,ti si možda stručnjak da ga našteluješ ali mnogi ne znaju ili u stilu dobro je i ovako,Zmaj ima mnogo više tipova i među njima ima dosta razlike,Šenpeter ima 2 tipa i ovi noviji,berko samo jedan.Ja sam Vargi iz Berja rekao da bih na berač dodao još maksimum 500 E na njihov proizvod i onda bi sigurno nosio titulu.Ada i Mol su poznati po kvalitetu svojih proizvoda to niko ne može da ospori.Ja sam berač ojačao za 50 E,mada sam to od njih tražio jer sam znao gde im je slaba tačka kao i kod zmaja (elevator).Kod mene se još ni lanci nisu isteglili.Ležaj na tarupu se promeni za 15 minuta i to sve na njivi dok kod zmaja i šenpetera moraš kući i ode dan,Jako je pristupačan.Ali pošto je tema o zmaju ;ja sam samo izneo predlog o stavljanju tarupa kao na berku ukoliko postoje tehničke mogućnosti i mislim da bi bila druga priča-Nije gazda od berka glup samo što još nije završio berač
 
sto se tice jednostavnosti i odrzavanja sigurno je povoljniji od zmaja.iskreno sam ga gledao samo na tv-u kako radi.Zoran ,nista lose nisam mislio -samo trimer i sablja -nije isto.inace je osmisljen kulturno,e za kvalitet delova znaju oni koji ga imaju! :ppozdrav: :cao:
 
ja mislim ta terba poskidati nozeve a ostaviti samo gde su vrste to je naj pametnije jedino je pitanje da li ce namotavati travu tamo gde nema nozeva!
 
Šta bi dobio time.Samo bi mu povećao krunjenje klipa a nije to krunjač da kruniš sa njime na njivi već da se bere po mogućstvu ceo klip.
 
Nazad
Vrh