Zmaj berači kukuruza

Jeste glupo ali stavili bi oni mazalice da je trebalo.Koliko sam ga ja skontao mast mu je samo zbog ležajeva tamo a zupcanici mogu komotno da idu na suvo jer uglavnom i idu tako godinama.
 
Matić je napisao(la):
Jeste glupo ali stavili bi oni mazalice da je trebalo.Koliko sam ga ja skontao mast mu je samo zbog ležajeva tamo a zupcanici mogu komotno da idu na suvo jer uglavnom i idu tako godinama.
i sigurno bi im mast naškodila :D
daj nemoj me zezat' :ppozdrav:
 
ja sam tu stavio mazalicu,i svake godine pred sezonu naguram dosta masti i miran sam cele sezone,a oberem oko 100 jutara.dok nisam stavio mazalicu,pred svake sezone razklapao i tako mazao.
 
e narode nije me bilo dugo na forumu, imam jedno pitanje! da li je ko radio promenu smera kretanja tarupa na 222 obicnoj? jedan prijatelj hoce to da uradi pa me zamolio da se raspitam.
 
Savoris tako to ide bez problema.
Strale premotaj malo ima već dosta postova napisano o tome da ne ponavljamo po sto puta jedno te isto :cao:
 
Bubu je napisao(la):
Ja po danu odvucem prikolice na njivu sam i rasporedim ih kako mi godi i kada pocne rosa da pada lepo odem na njivu i berem dok ne napunim sve prikolice. Obicno oberem 3-4 kj za vece i ako nemam pomocnika onda sam i dovucem prikolice kuci do jutra. . . :D


e ovo je moj covek! i ja berem sve nocu sa jednom dubravom pa napunim prikolicu otkacim berac pa sve u krug!
 
STRALE je napisao(la):
Bubu je napisao(la):
Ja po danu odvucem prikolice na njivu sam i rasporedim ih kako mi godi i kada pocne rosa da pada lepo odem na njivu i berem dok ne napunim sve prikolice. Obicno oberem 3-4 kj za vece i ako nemam pomocnika onda sam i dovucem prikolice kuci do jutra. . . :D


e ovo je moj covek! i ja berem sve nocu sa jednom dubravom pa napunim prikolicu otkacim berac pa sve u krug!

i ja isto ovako radim a i danju može da se spava i nešto drugo da se radi ::namigivanje:: ::namigivanje:: ::namigivanje:: :haha: :haha: :haha:
 
STRALE je napisao(la):
e narode nije me bilo dugo na forumu, imam jedno pitanje! da li je ko radio promenu smera kretanja tarupa na 222 obicnoj? jedan prijatelj hoce to da uradi pa me zamolio da se raspitam.

e ljudi samo mi recite sta se dobija okretanjem tarupa
jel bolje secenje ili se smanjuje opterecenje traktora?
 
vidite ja sa mojim 560 vucem 222s uz bilo koje brdo nemam problema sa opterecenjem traktora i potrosnja nije nista veca jedino je problem kad je klizavo. Ovaj prijatelj sto zeli da obrne tarup samo sto ima problem sa namotavanjem trave na lezaje pa dolazi do blokade lezaja. inace vuce ga sa 577 a za rakovicu ne sme ni da kaci.Da li ce mu okretanje tarupa pomoci protiv namotavanja i da li ima neko slicne probleme na 222 obicnom! u napred hvala!
 
STRALE je napisao(la):
vidite ja sa mojim 560 vucem 222s uz bilo koje brdo nemam problema sa opterecenjem traktora i potrosnja nije nista veca jedino je problem kad je klizavo. Ovaj prijatelj sto zeli da obrne tarup samo sto ima problem sa namotavanjem trave na lezaje pa dolazi do blokade lezaja. inace vuce ga sa 577 a za rakovicu ne sme ni da kaci.Da li ce mu okretanje tarupa pomoci protiv namotavanja i da li ima neko slicne probleme na 222 obicnom! u napred hvala!
kakav ima tarup tvoj prijatelj
 
mi smo probali vec da okrenemeo smer tarupa,nikakve razlike nema,cak losije tarupira,a mozda malkice lakse traktoru,ali ne moze da istarupira onako kako to ja volin da bude,posto kod mene tarup mora da brije do zemlje.
 
Kod mene na 222 hoce nekad da namota.ja mislim da je tu problem do fiksnog noza.sabljasti nozevi su uvek ostri (sto rece Rale_MORA da brija do zemlje),njih strogo pratim da budu na broju,a fiksni sam okrenuo pre 10 god. -500 ha.mislim da je do njega?! :sta:
 
Momci ubacite rotacione tarupe ako ima tehničkih mogućnosti i problem brzine,potrošnje i snage je rešen
 
Nazad
Vrh