Zmaj berači kukuruza

sad je rasklopljen,imam sliku samo kad sam ga doterao
3509qvq.jpg

u dobrom je stanju 94 god. 5000e
 
Ja ispustio jedan 223 u takvom stanju za relativno malo novaca i to remontovan od drugara. Sada mi ne gine remont 2-ke i gas gas... :cao:

MONTOYA, lep je kombajn. Srecan rad sa njim...pogotovo u sporim brzinama na svojoj njivi (da bude i prinosa a ne samo da trckaras kroz njivu!) :D
 
najčešće 4-ta spora na 1600 o/min,kod nas se mahom seje kukuruz na 24-26 cm u redu,ko seje na 28 5-ta spora pričam o dobrom kukuruzu,a ako je lošiji prva brza
 
Najlepse je raditi 4. sporom zato sto je to 'direktna' brzina pa se ne cuje menjac.
Mi uglavnom sejemo kukuruz na 23.5 ili na manjem rastojanju tako da je 3. spora idealna za branje kada je prinos oko 8-9 tona klipa po jutru...
 
jako je lako i jeftino moze da se ubrza 212.jedan lancanik koji okrece privodne lance(celu prednjicu beraca)od 13 ili 14 zuba stavis umesto originala i odmah dobijes veci obrtaj jedino moras kod elevatora isto da stavis manji od originala.ja sam to uradio pre 2 godine i sa zetorom 5718 u 5 sporom sam brao svaki kukuruz.2 sata i 20 minuta jedno jutro skinem
 
kanalas robert je napisao(la):
jako je lako i jeftino moze da se ubrza 212.jedan lancanik koji okrece privodne lance(celu prednjicu beraca)od 13 ili 14 zuba stavis umesto originala i odmah dobijes veci obrtaj jedino moras kod elevatora isto da stavis manji od originala.ja sam to uradio pre 2 godine i sa zetorom 5718 u 5 sporom sam brao svaki kukuruz.2 sata i 20 minuta jedno jutro skinem
ja sam video u rumi na vaseru (neznam kako se zove firma )prodaju ubrzanja za zmajeve berace nesto slicno kao reduktor sa dva lancanika i traze 80 eura :sta:
 
Ovako, trebam naljepnice za Zmaja 222 ono slovo Z odnaprijed na bunkeru i ono gdje pise ZMAJ 222 dali zna tko gdje se moze nabavit ?? :cao: :cao:
 
Ko god se bavi proizvodnjom nalepnica može ti napraviti.Ima i kod vas u HR garantovano neko ko se time bavi jer da dolaziš ovde da ih kupiš nema smisla a i ne isplati se.
 
Menjam obrtaje na beraču sa 540 na 720. Kaže uputstvo da se lako menjaju zupčanici kad ono moram sda mu skidam kardan a šraf nikako da odvrnem. ima li neko iskustva?
 
Nazad
Vrh