Zmaj berači kukuruza

Uzimaj i ne misli,to je odlican berac i dosta je povoljna cena,539 ima da se igra sa njim,dosta cisto bere,nizak,mali ma odlican samo reci hvale. ::svaka cast::
 
Da, se ja ubacim malo.. ja sa 565 vucem Z222 bez ikakvih problema, a Rakovica 60 moja isto ide samo malo me kipa zeza izbija mi u kabini ali 222 jedino sto ga guši tarup nista vise trebalo bi okrenit da vrti u kontra-smjeru.. sada pito sam za to tu na forumu mozda to budem radio vidit cemo.. koliko vremena bude bilo.. ja na 222 nista samo eto malo taj tarup zeza u jakom kukuruzu teram 1.sporom u onom onako jadnijem 2.sporom, a trečom nemogu niakko pali mi remen od tarupa i sada kad bi ga prebacio u kontra-smjer, kojom bi ga mogo vozit u jakom kukuružnjaku .. ?? :cao: :cao: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Tarup ima da ti se preporodi kad ga okreneš u kontra smeru :D Međutim, sledeća stvar koja će da koči, je levator okomušanih klipova (onaj koji nosi klipove u bunker), tj on ne uspeva da odnese sve klipove koji dolaze sa komušaljke i tu dolazi do zastoja :udri: Rešenje je da se dole ispod stavi manji lančanik, tj da se malo ubrza taj levator, al ne znam nikoga da je to uradio
 
milanristicks zmajev jednoredni berac je tezak i nema sta u brdu da trazi ::lose:: uzmi eko 3500 da se igras sa njim jedan moj drugar prodo iz zmaja iz tog razloga nije mogo sa ursusom c 360 da ga vuce
 
galki tu se ja ne bih složio s'tobom :nono:

ja sam imao 211 i ne bi ti povjerovao kud sam ga uzvlačio sa vladimircom , a rus ga je mlatio kao budalu
ne bih rekao da c360 ga teško vuče , slažem se da je EKO lakši ali brate ursuz je traktorčina u odnosu na vlatka , može vući i vlatka i berač

u mom kraju ima jedan 216 (čini mi se S) , čovjek ga vozi sa 558 i bukvalno leti po njivi , prva brza i pun gas , uradi skoro kao i svaki dvoredni
 
kod mene cim malo ustranu sa njim ocekuj da se prevrne i brate mnogo tezak slajfa traktor pogotovo kada je vlazno pa tonu gume ja sam brao sa njim pa znam sta pricam jedan coveg brao sa 533 a vuko ga 539 i nisu mogli moro ja da zavrsim tu njivu
 
da je težak i da hoće propadati to je tačno , kod mene su bile gume 8.25X20 i nije tonuo ni trunke , i ja sam išao i završavao njive gdje je bilo veliko blato i drugi nisu mogli

jeste tačno uske gume a mogle su biti i većeg prečnika
 
Berko je najlakši -Berko sa punim košem je kao zmaj prazan,Mislim da je 216 jedna od boljih serija Zmaja
 
berka sam gledao na sajmu i nije ostavio pozitivan utisak na mene :nono:
neznam kako se ponaša u radu ali vidio sam doooosta nedostataka

ja bih prije uzeo SIPa negoli ZMAJa , zmaju je neoprostiva zamjerka njegov gabarit , sve je to moglo da se napravi malo kompaktnije i malo ljepše upakovano
čini mi se da je sip po tome pitanju daleko bolji
 
lalo dodji kod mene da ga vuces a ove godine pravim snimke da vidite kako se beru kukuruzi :cao:
 
Savoris-Berko ne izgleda tako glomazno ali guta i čisto bere i brzo-ima i nedostataka ali se otklone za sitne pare(ja sam sve to odradio).Možeš ga vući kojim hoćeš traktorom jer mu tarup oduzima malo snage.

Što se zmaja i SIP-a tiče -zmaj je glomazniji i jači od SIP-a ali je SIP jednostavniji i brže bere
 
Zoran0230 je napisao(la):
Savoris-Berko ne izgleda tako glomazno ali guta i čisto bere i brzo-ima i nedostataka ali se otklone za sitne pare(ja sam sve to odradio).Možeš ga vući kojim hoćeš traktorom jer mu tarup oduzima malo snage.

Što se zmaja i SIP-a tiče -zmaj je glomazniji i jači od SIP-a ali je SIP jednostavniji i brže bere
za berka neznam a ostalo potpisujem
 
gledao sam par komada eko 3500 i svaki od njih je varen i ojacavan jesu laksi ali imje i konstrukcija slabija izgledaju nezno,dok 216ima jacu sasiju imalo duzu sanduk mu je nizi .Ima 6 valjaka i ventilator sto je uodnosu na 214 bolje,komsija ima SIPa svake godine ga vari nadam se da ce dobro sluziti . Veceras je isplacen i doteran kuci dali da ga kacim na rudu za prikolicu ili ima neko bolje resenje traktor je 539 ina koliko obrtaja treba traktor da ga vuce , video sam da ga neki ubrzavaju menjaju lancanik.
 
eko 3500 i z216 kao **greška i oko. :D


Nisi ni malo pogresio iborom,sip ima i preveliko rastojanje tockova tako da ne moze ni svaku cupriju da prodje(mislim na one lenijske cuprije koje redovno budu raskaljane u toku jeseni) nema podesavanje visine tarupa i kljunova...
Meni je puno jaci i jednostavniji zmaj,a isto tko i puno pristupacniji.
Seprtlju sam rastavljao celog i jako je zajeban i komplikovan,na zmaju sam radio samo redovne servise i puno je pristupacniji od seprtlje.
 
~Kiki~ je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
Ćekaj... nemam ja... treba da molim kuma.... biće
Post je spojen: [time]1266322636[/time]
_________________________________________________
danger je napisao(la):
@ Mityoo
slikeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :bravo: :bravo: :bravo:
Evo:

2dbld84.jpg


Ovaj berač je jesenas vožen i noću i danju, bez prestanka, i nije zagušivao!

Mityoo zbog tog patenta se vodi rat kod vas , znam čoveka koji je to ugradio kod svog oca pre 20 godina i sad to prodaje kao svoj pronalazak . :cao:
Inače može se ugraditi u sve kombajne dobiješ u kompletu , produženje lanca , limove ... samo da montiraš . Mislim da je cena oko 70€ , šalje i city-jem. :haha:
Kiki mozeli br. coveka koji to pravi ja sam zainteresovan za taj dodatak na beracu.
 
@MONTOYA
čini mi se da si mi ti tražio ono uputstvo za ZMAJ224
evo imaš ovdje zahvaljujući članu ZJ sa HR foruma , sreća pa sam znao da je on skinuo ga

ograničen je broj downloada i vrijeme tako da kome treba uputstvo neka to uradi odmah

http://jumbo.iskon.hr/dl/11yfwn18x29ju83e/
Post je spojen: [time]1283537443[/time]
_________________________________________________
''teško'' je 120Mb
 
savoris je napisao(la):
@MONTOYA
čini mi se da si mi ti tražio ono uputstvo za ZMAJ224
evo imaš ovdje zahvaljujući članu ZJ sa HR foruma , sreća pa sam znao da je on skinuo ga

ograničen je broj downloada i vrijeme tako da kome treba uputstvo neka to uradi odmah

http://jumbo.iskon.hr/dl/11yfwn18x29ju83e/
Post je spojen: [time]1283505043[/time]
_________________________________________________
''teško'' je 120Mb
jesam tražio
hvala :cao:
 
Nazad
Vrh