Zmaj berači kukuruza

Kakve gume na valjke najbolje staviti,u pitanju je zmaj 222? Mislim dal su bolje ove iz komada po 25-30cm ili ove uske po 2-3cm? I koga preporucujete za kupovinu guma...

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Danasnja berba.
a30aeb2e0df66fed3303213bb4c8e38e.jpg

910d725009df59d0571e6b4141d6f0d4.jpg

Koji je ovo hibrid ovako crven?Lepo radi posao,imam isti jednoredni Zmaj 214S.
 
Na početku sezone nabavio sam širokougaoni zglob kardana. Vrlo korisna stvar preporučujem svima. Desilo mi se u par lepših njiva da napunim bunker bukvalno bez ijednog pritiskanja kvačila i stajanja, samo udri u krug. Kardan gasim samo kad kipujem. Odmor za noge. Nabavio ga jeftino jedino što sam morao da ubacim drugu čauru sa nutovima pošto izgleda nije bio za traktor imao je one krupnije nutove za neki veći priključak

2mwf32v.jpg


vj6hk.jpg
 
Kakve gume na valjke najbolje staviti,u pitanju je zmaj 222? Mislim dal su bolje ove iz komada po 25-30cm ili ove uske po 2-3cm? I koga preporucujete za kupovinu guma...

Sent from mTalk

Uzimao sam u ruma guma one tanke, i zvijezde, i super ciste, imao i na proslom beracu i stavio i na ovaj, moja preporuka

Na industrijskom komusacu u proizvodnji sjemenskog kukuruza, dok sam radio, komusacki valjak je bio slozen od 5 guma, prva 2 segmenta je bila tvrdoca 90, druga tri 70......stroj je iz amerike i mjera je bila u colima.....

Kod covjeka u rumi tvrdoca gume je 75, sto po meni za berac je idealno......to je moje iskustvo

Ako nadem negdje slike tog industrijskog komusaca, budem postavio, jos je imao centralno podmazivanje, sto je bila prava stvar.....
 
I ne samo da je brzi nego i bere najbolji kukuruz bar kako se meni cini.Zmaj 222 nemoze brzo da bere uglavnom zbog uskog malog elevatora a i komusaljke umeju da zezaju u smislu da nemoze da proguta masu
 
I te kako 222 moze brzo da bere mi sa zetorom 7011 beremo 5 spora 2 brza,a sa mtz82.1 ide 4 spora stara mtz 52 super ga je nosila 3-4 spora.samo ga treba ubrzati gde god moze i ide i on.
 
Za to urzavanje neznam mozda je tako ali da li se vise kvari mozda zbog ubrzavanja?Moda bi trebao da probam ja da ubrzam ,da li to uradis na reduktoru od beraca?
 
ubrzaju se privodni lanci na lancaniku a ostalo nema sta da se ubrzava, ja na 221 cak hocu i da usporim, da mogu terati na jos vecem gasu
 
Za to urzavanje neznam mozda je tako ali da li se vise kvari mozda zbog ubrzavanja?Moda bi trebao da probam ja da ubrzam ,da li to uradis na reduktoru od beraca?
Nista se ne kvari ubrzan na reduktoru,ubrzani privodni lanci,ubrzan nazad na duplome lancu sto pogoni komusacki sto,ubrzan elevator i sa ovim ubrzanjima ne moram da prebacam mtz na 1000ob vec radim na 540ob kardana.
 
Nazad
Vrh