Zmaj berači kukuruza

to krunjac za 2k?

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
jel te ne mrzi kad budes u prilici da poslikas malo bolje taj dodatak?

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Odozada, ima otvor.....puno vise cu znati kad ga probam.....ocuvan je, kao nov
 
Danasnja berba.
01d68a619a6172d596d07a6558566ac7.jpg

a30aeb2e0df66fed3303213bb4c8e38e.jpg

910d725009df59d0571e6b4141d6f0d4.jpg
 
Pocerina kako uspevaš da ti ovako očosti kukuruze? Jer si radio rano ujutru po rosi ili ti je tako i u toku dana kad ugreje? Kod mene ubaci u bunker dosta lišća i neočišćenog kad radim preko dana. A kad je rano ujutru po rosi onda sav je čist. Šta bi možda trebalo da uradim da ga isto tako čisti i tokom dana po suncu?
 
Да береш по ноћи...Само Берко берачи мислим лепше раде кад је суво и вруће него кад је комушина влажнија.Иначе кад берем берачем,а то је годинама све мање,и дошло је до скроз мало,увек идем по ноћи.
 
MIRBAN zavisi i od kukuruza koji bereš. Ako je presušen nijedan nemože da čisti 100% kad upekne popodne. Vidiš da ovaj kolegin ima još poneki zelen list znači da se bere na vreme. A ovde svi čekaju da im se osuši na njivi. Ja moj spakovao odavno oni sad kreću da beru i čude se pa kako ispada sam sa stabla pa kako ne čisti kao tvoj.
MAda zavisi ti i od otkidačkih ploča ako su mnogo skupljene oće malo više da ubacuje lišća. Ali ako su ti dobre zvezde i gume na valjcima onda bi to one trebale da svuku sve dole. Ako ti fali noktiju ili su pojedeni i gume ti loše tu nema čišćenja. Nemoj da gledaš to što čisti kad je rosa jer se tada 90% očisti na otkidačkim pločama

Evo jedna slika od mene. Berba u podne ali pre mesec dana

 
Ja uvek imam zp 606 i trudim se da izmerim vlagu i da bude 26-27% ali nekad ni to nije dovoljno. Gume i zvezde su dobre. Na otkidackim tada ide cist a fali koji zub na metalnim valjcima. Ali ne mogu da berem nekome samo po rosi. Ja krenem oko 5 h ujutru ali treba vreme da se cela njiva zavrsi a ljudi nece da cekaju i da radim samo ujutru.
 
Ми смо пре пар дана завршили бербу.Замајун је лепо одмарао ове године... Од кварова смо имали само два пута спадање приводног ланца и једно спадање ланца кој тера вентилатор и звезде...
52e575d051b3d30bab872ba526d0ec31.jpg
43687647202cadec5840e7a27a870964.jpg


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Kod mene najveci posao odradi na hederu, tu najvise ocisti, i nokti su strasno bitni, sve treba u dobrom stanju.....al mislim da su najbitnije otkidacki valjci na hederu
 
Ploče šteluješ prema veličini klipa a otkidačke valjke prema debljini stabla. Ploče dole na ulazu 28 do 34mm a gore pri vrhu 32 do 38 mm. Uvek gore šire za 4-5 mm da ti ne bi zaglavljivalo sitne klipove. A valjke šteluješ da razmak izmedju kućista llagera dole bude 28mm mada ako su pojedena kućišta ili valjci onda ide manje. pogotovu ako je tanje stablo. idealno je da svlači stablo malo iznad pola a ne da udara stalno u onaj jezičak na kraju ili da obara stabla unapred. To je po meni mana zmaja kratke te oklagije ili otkidački valjci

Evo i jedan video iz treće smene. Ima poneki polegao ali nije strašno
 
Nazad
Vrh